• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    ORORUN
    ORORUN --- ---
    MA747: s V 600 taky skenuju knihy a hodně dokumentů, ale i zvětšeniny:) Většinou to odnesli motory.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Je to celkem zajímavá otázka. V práci jsem utavil tři skenery a doma jeden, takže už je mi jasné, že skener není navždy. 10000 stran ti může hladce ukousnout třetinu životnosti, takže se neboj si říci o dost peněz.
    MA747
    MA747 --- ---
    ORORUN: díky. Jde mi o to, že půjčuji knižní skener Plustek na 20 knih, každá má zhruba 500 stránek a potřebuji odhadnout amortizaci. Kolik těch 10 tis. stránek si vezme procent ze životnosti. Asi je to o motorcích, řemenu a osvětlovací jednotce. Zkoušel jsem odpověď najít na netu, ale dostal jsem se k podobným odpovědím jak ta Tvoje :)
    ORORUN
    ORORUN --- ---
    MA747: Jak kterej. Minoltu multi pro mám 20 let a epson V 600 už třetí kus:))
    MA747
    MA747 --- ---
    Nevěděl by někdo pls, kolik má životnost skener? Díky.
    KRITAU
    KRITAU --- ---
    Ahoj, nezbavujete se někdo canoscanu 8800f i s rámečkama nebo něčeho podobnýho, co mi zpracuje kino i svitek? Díky
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    SATOO: Dik za tip, to je zatial dost mimo moj rozpocet. S tym poctom fotiek, co nafotim, si mozem radsej spravit tie chabe nahlady a v pripade uspechu odniest film do labu, co mi to spravi za fajn cenu. Zatial :)
    Kazdopadne dobre vidiet, ze pri tych cenach za bubon spod ruky sa flatbed pomaly asi ani neoplati riesit..
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    SATOO: on konci tak za 20 minut, takze este kludne moze poskocit na dvonasobok :)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    SATOO: ja este dost uvazujem nad V700-kou od Epsonu, ktora sa da kupit za podstatnie priaznivejsiu cenu. Obzvlast ak si uvedomim, ze mam o poschodie nizsie 3d printer, ktory mi vytlaci ramcek, co si sam nakreslim (alebo stiahnem z internetu).
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    SATOO: az mi vysvetlis, ako donho narvem 4x5 film tak s radostou
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    Takze este sumar: Openar 40/1.8 ako objektiv na skenovanie super, pracovna metoda tiez fit. Cas vymenit RaspberryPi PotatoCam za nieco lepsie :)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    MARASAN: jj, bude to iba na nahlady. Tak ale cip za 40EUR..:)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    SN0WCRASH: peknej stroj (i ten visici na zdi :), akorat jsou tam desne videt limity digitalni kamerky :-/
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    Fomapan400, push +1, volane Rodinale 1:50. Moc som sa s tym neparal, expozicia aj vyvolavanie boli fakt iba priblizne, ale vyzera, ze aspon na nahlady to bude fungovat slusne.
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    GhettoScanner pokracovanie, ukazalo sa, ze ten Openar 40/1.8 dost pomohol. Taktiez pomohlo nahradit shitnu homeopaticku Kaiser presvecovacku obycajnym 4000lm LED panelom, co ich inak pouzivam stropne osvetlenie v studiu :) Pri zacloneni na f11 to vychadza uz pozeratelne na web, dostatocne ostre a este tem nelezie tolko sumu. Hodim za chvilu este testovaciu fotku.

    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    SATOO: Nemam, ale taky bych si ho pujcil! :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HYPNOGEN: diky.

    jen se snazim furt preskenovat starsi filmy - Fuji C200 foceny jako 200 v tom Canonu a furt to nikam nevede :D
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    MURHAAYA: koukam na pracovnim monitoru a vypada to vyborne
    doma jeste mrknu na retine
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    SATOO: no proto to sem tak nejak davam :D, ze cekam, kdyz by mi nekdo rekl, ze to ujizdi nekam tak se podle toho zaridim :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Tak jsem to asi prostouchnul to skenovani a ty barvy. Skenuju do tiff 16bit, edituju v affinity photo a na fotky aplikuju svoji vlastni krivku ktera imituje gamma korekci. Tuhle vrstvu uprav muzu kdyztak stahnou, u nejakych kontrastnich scen a vyuzit toho plochyho vystupu ze skeneru. Pak pripadne upravim urovne a mam nejaky preddefinovany upravy vyvazeni barev (barevny teploty), abych mel neutralnejsi podani pripadne tim kompenzuju nejakou konkretni fotku, kde to moc ujizdi ciste diky svetlu ve scene. Z vuescanu mi to leze malicko do zelena, ale prijde mi jednodussi s tim laborovat v editoru. Tady jsou kdyztak vysledky z moji posledni varky, fotky jsou dost na jedno brdo, ale spis jde o ty barvy, pletovku a tak.

    Galerie
    http://www.murhaaya.com/odd/ja/nyx/analog/sken/novy/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam