• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpifka z malých pivovarů & hospůdky kde je točej (Cz, Sk)
    KACIR
    KACIR --- ---
    Dačického z nástěnky... :-)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Harracha na nástěnku...
    HRKY
    HRKY --- ---
    take lehke ot: naposledni chvily draha polivcicka rozhodla ze na silvouse jedem ke kamosum na chatu do lhoty,tudiz sem byl nucen v kauflandu narychlo vybrat naky lachouty-zde seznam jak se mi tam zadarilo: 3xbernard svetly,1xbernard lezak(ne ten svatecni),1xklaster lezak premium,1xcerna hora granat,1xprimator exklusiv 16%, 1xprimator double 24% a naky to sano brut Radyne (fuj tak tomu sem na chut neprisel).

    Az na double kerej sem koupil jen ze zvedavosti a abych se taky nalil, kerej se dal pit pouze po tom nejsladsim cukrovi - sou vsechny vyse uvedeny pivka super! Opet se mi vsak potvrdil muj velky favorit za posledni dobu - pivovar cerna hora!!! Vse nej do novyho roku jim preju a at vydrzej jeste aspon tisic let!!!:)

    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    UMBERTO: věděl jsem, že lidi, kteří to "nefiltrované" pivo považují za "kvasnicové" jsou mimo, ale podle toho, co píšeš ty, jsou úplně mimo.

    ten Radek je tuším 14°, ale bohužel žádné podrobnější informace o tom moku nemám. Byl bych rád, kdyby se to pivo tady chytlo.. ale ačkoli to lidem celkem chutná, tak to stejně asi nehrozí :( Europivo je europivo... btw. v tomhle ostravském monopolu, kde v 95% hospod narazíte na Radegast nebo Ostravar (popř. Radegast a Ostravar), je jakákoli změna darem z nebes.
    UMBERTO
    UMBERTO --- ---
    Dříve se pivo nefiltrovalo vůbec. Filtrovat se co vím začalo v někdy v polovině 19. století ze 2 důvodů: 1. zvýšení estetického vjemu, čirá tekutina byla více libá, 2. zvýšení trvanlivosti piva odebráním kvasnic.

    A teď je z toho hit, rozjelo to pár malých pivovarů a velký pivovary se to teď snažej dohnat.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    na to najednou skocili vsichni. Kozel dela nefiltrovanou 13.
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    Nefiltrované pivo | O pivovaru | Radegast
    http://www.radegast.cz/o-pivovaru/nefiltrovane-pivo/
    vim, ze to neni zrovna maly pivovar, ale konecne se jim neco povedlo... skoda, ze je to casove omezena akce. to pivo je moc dobre.
    ENPE
    ENPE --- ---
    IJACZEK: Jo, mnich je muj oblíbenej, vždycky ho piju v rakousku na horách :)
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    KADZE: začátkem prosince sem byl ve SvětPiva.cz, a dal sem si za 55kč točenej
    sice sem tu trochu OT, ale byla to bašta .)
    KADZE
    KADZE --- ---
    diky za tipy.zly casy se chystam navstivit uz delsi dobu, takze o jeden duvod navic.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    u sadu maj furt ?
    obcas chodim sem a maj nemecky weissbiery
    www.kavarnanasumave.cz
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    KACIR: já tam chodim tak jednou za měsíc a zatim pokaždý když jsem na ní měl chuť, tak jí měli...tak jsem měl asi štěstí
    KACIR
    KACIR --- ---
    WENOUSH: V Pivovarským domě asi nemaj pšenici trvale, ale před rokem mi tam dost chutnala.
    U sadu jsou vyhlášený podmírákama, takže jen v nouzi :-)
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    + pivovarskej dům, ale tam je o poznání slabší, než u bansethů - kde maj teda z všeobecně dostupnejch weizenů asi moje nejoblíbenější, protože neni vodovový...ale speciály se jim tam různě střídaj, takže je potřeba tam chodit často, nebo jim napsat a zeptat se, kdy budou mít

    jo a ještě u sadu...
    KACIR
    KACIR --- ---
    KADZE: Vlastní výroba pivovarů U Bulovky a Bašta U Banshetů stojí za ochutnání, Primátor Weizenbier je tradičně na čepu v První Pivní Tramwayi, Nuselské bílé (vyrobeno v Chýni) zachutná ve Zlejch časech...
    KADZE
    KADZE --- ---
    zdravim.muzete mi prosim doporucit mista kde se v praze toci dobry weiss bier / psenicny pivo?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    a opravte si tam internet, nebavi me tam hackovat sousedovic wifi :)
    KACIR
    KACIR --- ---
    UMBERTO: Rozšířený problém to je, ale trápí jen ty, kteří točí živé poctivé pivo. Stabilizovaný produkt nadnárodních společností tím neutrpí. :-)
    UMBERTO
    UMBERTO --- ---
    KACIR: Díky! My si to taky myslíme, že Kout je výtečné pivo.

    To chlazení to nefouká přímo na sudy, je ve vedlejší místnosti, ale nejsou mezi nimi dveře, takže ta teplota je tam velmi podobná. Co jsem se bavil s lidmi, tak je to celkem rozšířený problém... Teď v zimě je to jedno, možná je to i dobře, slyšel jsem totiž že na ve velkých mrazech hospodští u sudů topí v kamnech, aby jim to nezamrzlo.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    UMBERTO: v patek sme tam jak na koni :D
    za posledni rok moje nejoblibenejsi hospoda
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam