• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VEZUVŠankprankšalána
    LADYSERENDIPITY
    LADYSERENDIPITY --- ---
    PAULMUADDIB: Když jsem se nad tvou poznámkou ohledně vhodnosti sarvangásany zamyslela, přišla mi opravdu jako trochu nečekaná až nesmyslná. Nicméně to není z mojí hlavy, viz André van Lysebeth: Zdokonaluji se v józe, kapitola Šank prakšalana, strana 39 nahoře. Já sama provedla šanku zatím dvakrát a v obou případech naprosto bez problémů, takže jsem žádné pomocné či záchranné techniky nezkoušela. Jaký je názor ostatních na použití sarvangásany, máte někdo vlastní zkušenost?
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    VEZUV: Já si dal předtím jednodenní půst - pátek. Někde se to vyloženě doporučuje. Možná proto to šlo tak snadno, úplně učebnicově, měl jsem z toho radost. Víćedenní půsty mi nepříjdou před prankhšou dobrý nápad, protože ty trávicí šťávy budou "probuzené" z letargie slanou vodou, tak by mohly začít hodně tu sůl "řešit" a poté, co se jejich služeb "nevyužije", tak by mohly začít "otupovat", jako třeba citlivost na inzulím při syndromu X, ale to je jen můj laický názor.
    VEZUV
    VEZUV --- ---
    Apropo, teĎ jsem narazila na zajímavou otázku...Co si myslíte o čtyřdenním půstu a pátý den navázat prankšalánou...prázdná střeva - výhoda versus exstrémě citlivý žaludek ?
    VEZUV
    VEZUV --- ---
    Héj, gratulace. Taky bych si přála, aby mi nevadilo pít slanou vodu. Dávala bych si prankšu určitě častěji.

    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    Tak jsem si dnes poprvé dal Šankhaprakšálanu. Po sedmé sklenici (já to teda pil z hrnku, protože to bylo dost teplý) jsem šel, pak už to šlo samo - podruhé už tekutý "výdej", pak ještě pět opakování se stále světlejší vodou (chtěl jsem skončit po šesté sklenici od první "účinné", ale ještě tam byly jemné žlutavé nádechy, tak jsem si dal ještě šestou).

    Trochu jsem se bál, že se to napoprvé nepodaří, ale šlo to skvěle. Nevadí mi pít tu slanou vodu - to je velká výhoda.

    LADYSERENDIPITY: Svíčka se výslovně nedoporučuje, má to vliv na různé pochody v těle.
    VEZUV
    VEZUV --- ---
    Na konci léta se chystám na prankšu...těším se :)
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    FLUMO: nejlépe fotodokumentaci :D Nebo kolektivní seanci :)
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    nechcete udelat nejakej houm s navodama a zkusenostma?
    TJORVEN
    TJORVEN --- ---
    a mate nekdo prosim nejaky solidni odkaz na vamanadhauti?
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    TUILE: Jo - protože mám pak žízeň a nechce se mi dvě hodiny čekat až budu moct pít... :)
    VEZUV
    VEZUV --- ---
    myslím tím každý sám doma...a sdílení tady:) Ovšem proti gustu...
    NAVARA
    NAVARA --- ---

    vamanadhauti?

    27 hlasy od 27 respondentů

      TUILE
      TUILE --- ---
      a ukoncujete nekdo sanku tim blitim (vamanadhauti)?
      PSICHE23
      PSICHE23 --- ---
      leda v nakem tabornim zařízení s vyšším výskytem toalet.)
      NAVARA
      NAVARA --- ---
      to mne vzdy zajimalo, jak se tohle da cvicit treba ve 10ti clenne skupince :)
      VEZUV
      VEZUV --- ---
      Mimochodem, co říkáte na prankšalána Happening někdy na podzim. představuji si to tak, že si kdo bude mít zájem v určitém datu, nebo horizonitu si doma pořeší Šankhu a pokud budem chtít, můžeme společně posdílet posuny, osobní dojmy, účinky které jsme zavnímali....
      VEZUV
      VEZUV --- ---
      :) jo, četla jsem to už prve, ale nemůžu uvěřit...tak dobře se to poslouchá :)
      ZUZANICA
      ZUZANICA --- ---
      VEZUV: čti, už to tu bylo řečeno.

      "pri tej slanosti ide o to aby to bol izotonicky roztok, čiže v našom prípade 0,9% (90g na 10 litrov vody) roztok NaCl"

      Žádný čím víc, tím líp.
      TANTRAMAN
      TANTRAMAN --- ---
      VEZUV: to si nemyslim. primarne jde o to, ze slana voda nejde pres ledniny, ale do strev. ale cim slanejsi, tim hnusnejsi. staci podle navodu. nic neprehanet.
      VEZUV
      VEZUV --- ---
      Vháu, paráda jsem nadšena, že se to tu rozbíhá:) Otázka do diskuze zní myslíte, že je nějaká přímá závislost mezi koncentrací soli a otevřením sifonu?Ve smyslu - čím slanější, tím lepší?
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam