• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VEZUVŠankprankšalána
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    Tak včera znovu, bylo to nějaké horší, přitom jsem skoro celý den nejedl. Lil jsem to do sebe z hrnce v malé skleničce vždycky po dvou půlkách (cca 2 dl), pak cviky. Při šesté dávce jsem začal cítit plnost a dole nic. Tak jsem si dal ještě asi 3 dávky a mezi nimi vždy 2x cviky a masírování břich, nakonec to prošlo, tak jsem pak už normálně pokračoval dočista.

    Nakonci jsem byl pořád "vyhnusenej" ze soli, tak jsem se napil neosolené vody a provedl jsem "uzavření" tím, že jsem ji dostal ven předem. Šlo i hodně slané, dokonce ještě trochu nečisté.

    Pak jsem byl kalsicky zpocený a zesláblý, dal jsem si rýži s máslem a po ní jsem vypil 2 litry normální vody, ale na "malou" jsem šel až ráno, takže to ze mě vytáhlo asi spoustu vody.

    Teď se cítím dobře.

    Nemáte někde přehled těch potravin, co jsou potom vhodné? Já měl tu rýži s máslem a trochu rajského protlaku na ochucení (to se prý může). A k snídani kneckebrot s máslem, medem a skořicí.

    Skořice je antiseptikum, takže by škodit neměla, ale četl jsem jen seznam těch nevhodných potravin (kyselé, maso, cukry) a protože cukry a maso už moc nejím, tak není problém, jen nevím, co mám jíst. Asi si dám zase tu rýži, tím se nic nemůže zkazit.
    VEZUV
    VEZUV --- ---
    PAULMUADDIB:
    Jo, to vypadá rozumě. Příště to tak vyzkouším. Díkés
    VEZUV
    VEZUV --- ---
    FLUMO: ehém...nevím jak se takový houm dělá... vím o pár stránkách kde je to detailně popsáno i s cviky. Tak že dokazy by se tam daly dát. A osobní zkušenosti vypsané se taky hodí....hm

    Tak že kdo udělá houm?
    LADYSERENDIPITY
    LADYSERENDIPITY --- ---
    PAULMUADDIB: Když jsem se nad tvou poznámkou ohledně vhodnosti sarvangásany zamyslela, přišla mi opravdu jako trochu nečekaná až nesmyslná. Nicméně to není z mojí hlavy, viz André van Lysebeth: Zdokonaluji se v józe, kapitola Šank prakšalana, strana 39 nahoře. Já sama provedla šanku zatím dvakrát a v obou případech naprosto bez problémů, takže jsem žádné pomocné či záchranné techniky nezkoušela. Jaký je názor ostatních na použití sarvangásany, máte někdo vlastní zkušenost?
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    VEZUV: Já si dal předtím jednodenní půst - pátek. Někde se to vyloženě doporučuje. Možná proto to šlo tak snadno, úplně učebnicově, měl jsem z toho radost. Víćedenní půsty mi nepříjdou před prankhšou dobrý nápad, protože ty trávicí šťávy budou "probuzené" z letargie slanou vodou, tak by mohly začít hodně tu sůl "řešit" a poté, co se jejich služeb "nevyužije", tak by mohly začít "otupovat", jako třeba citlivost na inzulím při syndromu X, ale to je jen můj laický názor.
    VEZUV
    VEZUV --- ---
    Apropo, teĎ jsem narazila na zajímavou otázku...Co si myslíte o čtyřdenním půstu a pátý den navázat prankšalánou...prázdná střeva - výhoda versus exstrémě citlivý žaludek ?
    VEZUV
    VEZUV --- ---
    Héj, gratulace. Taky bych si přála, aby mi nevadilo pít slanou vodu. Dávala bych si prankšu určitě častěji.

    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    Tak jsem si dnes poprvé dal Šankhaprakšálanu. Po sedmé sklenici (já to teda pil z hrnku, protože to bylo dost teplý) jsem šel, pak už to šlo samo - podruhé už tekutý "výdej", pak ještě pět opakování se stále světlejší vodou (chtěl jsem skončit po šesté sklenici od první "účinné", ale ještě tam byly jemné žlutavé nádechy, tak jsem si dal ještě šestou).

    Trochu jsem se bál, že se to napoprvé nepodaří, ale šlo to skvěle. Nevadí mi pít tu slanou vodu - to je velká výhoda.

    LADYSERENDIPITY: Svíčka se výslovně nedoporučuje, má to vliv na různé pochody v těle.
    VEZUV
    VEZUV --- ---
    Na konci léta se chystám na prankšu...těším se :)
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    FLUMO: nejlépe fotodokumentaci :D Nebo kolektivní seanci :)
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    nechcete udelat nejakej houm s navodama a zkusenostma?
    TJORVEN
    TJORVEN --- ---
    a mate nekdo prosim nejaky solidni odkaz na vamanadhauti?
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    TUILE: Jo - protože mám pak žízeň a nechce se mi dvě hodiny čekat až budu moct pít... :)
    VEZUV
    VEZUV --- ---
    myslím tím každý sám doma...a sdílení tady:) Ovšem proti gustu...
    NAVARA
    NAVARA --- ---

    vamanadhauti?

    27 hlasy od 27 respondentů

      TUILE
      TUILE --- ---
      a ukoncujete nekdo sanku tim blitim (vamanadhauti)?
      PSICHE23
      PSICHE23 --- ---
      leda v nakem tabornim zařízení s vyšším výskytem toalet.)
      NAVARA
      NAVARA --- ---
      to mne vzdy zajimalo, jak se tohle da cvicit treba ve 10ti clenne skupince :)
      VEZUV
      VEZUV --- ---
      Mimochodem, co říkáte na prankšalána Happening někdy na podzim. představuji si to tak, že si kdo bude mít zájem v určitém datu, nebo horizonitu si doma pořeší Šankhu a pokud budem chtít, můžeme společně posdílet posuny, osobní dojmy, účinky které jsme zavnímali....
      VEZUV
      VEZUV --- ---
      :) jo, četla jsem to už prve, ale nemůžu uvěřit...tak dobře se to poslouchá :)
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam