• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    OVERDRIVE: co meles ty? copak ses slepej? usa systematicky likviduje rusku vsechny spojence a obklicuje ho. ukrajina byl skoro posledni. krym jen nutny vyusteni toho, ze si tam nato chtelo udelat zakladnu, coz rusko ovsem nemohlo pripustit. jak by se asi tvarili americani, kdyby jim u hranic v mexiku vznikla ruska zakladna?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL: prosim? co to meles? aby nas USA obklicilo?
    chapes, ze to je ZKURVENA OKUPACE, s tankama a tak? Ukrajinskej 1968?
    Jakoze Krim je v pohode? Jakoze Donetsk je braneni obkliceni Amerikou?
    Tebe neco tezkyho prastilo do palice?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    OVERDRIVE: me nevadi ze nejsou v kyjeve. me vadi ta nesmyslna retorika. oni nedelaji nic jinyho, nez branej tomu, aby je usa obklicilo. nevalci nikde po svete jako usa. a stejne jsou to oni ti agresori a fasisti. to je prece uplne smesny.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL: nemuzou, nemaj na to prachy... proc Ti vadi ze nejsou v Kyjeve? To by Ti pripadlo v pohode, kdyz by byli jen na Morave a ne v Cechach?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    OVERDRIVE: na ukrajine nato neni. nevsiml sem si ze by rusaci tahli na kijev
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL: protoze v Pobaliti litaj Americky a Polsky stihacky, protoze na to nemaj prchy, ani valku v Cecne a na Ukrajine nejsou schopni ufinancovat [NA-KURVA-STESTI], protoze mame NATO!
    Ne, ze by nechteli, oni nemuzou. NASTESTI, NEDEJ BOZE, ABY MOHLI, jinak uz jsou tu. Vsimnul jsi si, jaka je v Praze nejvetsi mensina? Kolik jazyku denne slysis? Kolik z nich je slovanskejch, he? Volej nohama a muznost si dokazujou tankama. "Tyvole, tady pisou, ze soustas tecko, vole!!!"
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Koupil jsem si par knizek, dneska.... antikvariat na Jiraku



    Wells, H.G. Neviditelny [Praha. Melantrich, 1988]

    - neuveritelna klasika, vedec, ktery se star kriminalnikem pote, co se naucil stat se neviditelnym. vzhledem k tomu, ze jsem docet veci jako Moorovo Z Pekla, Obraz Dorina Graye, Podivuhodny pripad Dr. Jekilla & pana Hyda, tak tohle je proste dalsi z ponurosti [mmchodem asi tak na vsechny se odkazuje taky Moorova Liga Vyjimecnych, a HODNE HODNE HODNE moc me jeste zajima, kdo je Alan Quatermaine, kdybyste mi nekdo byli schopni pujcit nejake z jeho dobrodruzstvi - i v nejake snesitelne anglictine, myslim aspon 1940+, tak bych si dal, dekovala predbezne]


    Hostovsky, Egon. Dobrocinny vecirek [Praha. Melantrich, 1990]

    - tohohle autora se snazim dostat do rukou uz od 16 let, kdy me kamaradka Ivana naucila cist Franze Kafku a kdyz jsem se ptal, co dalsiho mam cist, rekla mi, ze si mam sehnat Egona Hostovskeho... od te doby jsem dostal do ruky jen Cizinec hleda byt, z antikvariatu, jenomze vetsina stranek chybela. Tak se tesim.



    Schafer, Jack. Muz se srdcem kovboje [Praha. Odeon, Klub ctenaru, 1970]

    - tohle by pry melo byt neco na tema cowbojove a rancheri a obdobi dobyvani Ameriky, zaroven je to prej neklasicka cowbojka, ktera pry ma hodne spolecnyho s vecma od Londona, tak uvidime, vzhledem k tomu, ze mam tohle auditko, tak je to asi nasnade, ze se na to tesim, ze.... [ [ Cowboy & Cowgirl style & [Wild] West style : Misto abys mluvi, hrajes, misto abys hral, mluvis. ] ]



    Mailer, Norman. Nazi a mrtvi. [Praha. Odeon, ed. Gama, 1968]

    - valka v tichomori, Mailer je NOVINAR PSYCHOLOG, takze necekejte triller, spis psychologicky rozbory vojaku, kteri jsou hlavne lidi. Ale tohle jsem jeste necet, takze nevim.

    Fargo, Ladislas. The game of Foxes [London. Pan Books Ltd., 1973]

    - nejakej madar, co prej za druhe valky byl nejdriv valecny korespondent, ale kdyz se ukazalo, ze ma prehled v Nemecke valecne masinerii, tak se stal spionem britu a amiku

    Allen, Woody. Ciraan Archie. [Praha. Argo, 2007]

    - co dodat. pokud mate radi Bez Peri, tak predpokladam, ze tohle bude novejsi a modernejsi obdoba. Psal to uz jako starsi pan, ale prej moc "nezmouderel" ;]


    Donleavy, J.P. Zrzoun. [Praha. Argo, 2009]

    - takovy bohemsky, irsky romanek podobny treba Henrymu Millerovi, obcas vic filosoficke, min soustani, ktere je navic vic halucinacni a min explicitni. Nadherna knizka. Musim priznat, ze me neprepadla v knihkupectvi, ale v knihovne, kde lezela uz od 2007, kdy unas vysla, ale me se tehdy nejak nelibila, nebo co. Dostal jsem se k ni na konci 14 dni abstaku a zapalu plic, kdy uz jsem vazne nemoh cist nic jinyho, protoze vsech 36 beden od bananu uz jsem za poslednich 8 let, cet aspon 2x


    Vosatka, Mirko. Skautsky rok. [Praha. Kropac a Kucharsky. 1946]

    - NADHERNA prirucka pro skauty, od historie, pres knihu lesni moudrosti az po poucky veskrze edukativni. Ale TY ILUSTRACE! vazne nadherna. 57.40 KCS tehda stala.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    kdyby putin mel ambice schlamstnout celou evropu, proc to jeste neudelal? proc se drzi na svym dvorku a neangazuje se ani v polsku ani v pobalti
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL: blbost!
    precet jsem ted nejaky texty o valkach va Arabskejch zemich treba, a vime kurva uplne hovno, mazou nam tady tyhle nazory nejak nenapadne na sedou hmotu mozkovou. Precti si treba neco o valce v Zalivu proti Husseinovi... jak Poustni boure, tak jeste konflikt predtim, kdy to cele byla aliance s nekolika dalsimi arabskymi zememi treba.... to se tady vubec nevi.
    A i kdyby, az ZNOVA rikam, ze nez jit do gulagu, radej pujdu makat na Aliasku! ;]
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    OVERDRIVE: ridej to uplne stejny hajzlove, kterejm de jen o vlastni moc. idealizovat si to, je nahovno.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Doporucuju stahnout, vynikajici, i komentare samotneho Kryla jsou super...

    Karel Kryl - Krylogie (1994).zip | Ulož.to
    http://www.ulozto.cz/xRjm3eKp/karel-kryl-krylogie-1994-zip
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL: ale Amerika neni jen velmoc, je to narod slozeny ze VSECH narodu sveta, a to je to co je dulezite. Neni to jeden narod. Jsou to cerni, bili, zluti, zidi, spanele, ukrajinci, rusove, cesi... kdezto Rusove jsou JEN Rusove [a vsechny dobyte nardy na vychod od nas]. Boha, byl jsi nekdy aspon na Slovensku? Nebo aspon na Ukrajine? Vis jak to tam je? To chces? A to ani Ukrajina ani Slovensko nejsou Rusaci...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL: ja nezapominam co bylo predtim, tohle tady vuci me neni argument a je to jen recnicke gesto. ja VIM co bylo predtim, a nejen na CK uzemi. Tohle VAZNE neni argument.
    Mluv o konkretnich cinech. Kdy zradila Francie a proc? Kdy zradila Anglie a proc? Jak dlouho jsme mohli drzet vychodni frontu? 2 mesice, vsecko bylo pripraveno. Proc nas vzdali? Protoze necekali, ze nebudem posledni. Nikdo nechtel bombardovani vlastnich zemich, invazi na Balkan, do Recka.... to co udelal Hitler byla neuveritelna drzost, kdy dobyl Evropu s 40 az pak 120 divizema s uplne odkrytou Francouzskou hranici. Kazda zeme po nas padla do 14 dnu... a vsechny padly na stejnou retoriku jako pouziva Putin. U nas v pohranici vyhnal do extremu patou kolonu a imaginarni spory a pak rek, ze sudety musi chranit. To same v Polsku....
    Ja vim. A vim, i to,ze nase statnost byla kratka a chybela tam osobnost TG. Masarque, kterou by to jeste chvili chtelo, pac Benes byl jen politik, a jen politik....

    Ale mluvme o dnesku. Mame dnes osobnost? Mame moznost mluvit nahlas, mluvi nekdo skoro za pulku naroda, ktery si vicemene uz CHCE vladnout? Nebo mame prezidenta, ktery poklonkuje Putinovi a Moskve a vladne tem 50% co si vladnout nechtej, tak si radej chtej nechat vladnout?

    Co vlastne rikas? Rikas, ze nas maji vzdat, nebo maj vzdat Ukrajinu, a pak co? A pak Polsko, Litvu, Lotissko, Estonsko, Finsko? Nebo mame bejt jako skaut, vzdy pripraveni, radej umrit nez se bat a radej tri barvy [cervenou, bilou a modrou] nez jednu, rudou, nebo dve, rudou a bilou?

    Co chces, kdyz nehajis proti-Ruskou kampan? To jako chces to vzdat a kleknout pred Moskvou? Znova?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    OVERDRIVE: ty do prdele s nazorem ze nejaka velmoc je lepsi nez nejaka jina.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL: jakou rovnovahu? co to meles? To bys jako podporoval toho Hitlera, aby nahodou Britove nemeli vic kolonii. Di dobrdele s takovouhle retorikou.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL: nebejt Hitlera, meli jsme je tady o 2-3 roky pozdej, doporucuju precist zrovna ty spionazni spisky od Frantiska Moravce, kde o tom pise, i kdyz jsou i jini, kteri to popisuji podrobnej, ze ta Ruska invaze se chystala uz davno.

    Navic hrozne relativizujes. Tak to cele neni. Jde o to, ze existoval svet, ktery si zachoval hodnoty demokracie, inteligence a svobody, a pak jinej svet, kterej se to snazil potlacit unifikovanejma ideologiema. Z nichz mam dojem, ten demokratickej svet, at uz si rikame co chceme, tak je porad demokratickej, se vsema chybama viteze a bezkonkurenciho nejlepsiho z nejhorsich systemu.
    Rusko je ZALOZENO na nedemokratickych systemech [nikdy demokracii nemeli] a taky na dobyvani ostatnich zemi [o tom byl ted v necem hezkej clanek, ze vlastne sojuz je jen logicke pokracovani batusky Rus... a byly tam i roky kdy se rozrostli o co]...

    Mas pravdu, ze fasisti nam vyvrazdili odboj a inteligenci, pak uz nebylo jak se branit, ale nemas pravdu, ze to, ze nas hajil jen Churchill, ze byla chyba cele demokracie. NEBYLA. Byla to historie a musime si umet vladnout sami, ne o sobe nechat rozhodovat, to je pravda, ted muzem a nedelame to, coz je NASE CHYBA.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    a ac si o rusacich myslim svoje, tak vim, ze pokud se podari usa je zaslapat a znici rovnovahu, nic dobryho to nebude. proto tuto antiruskou kampan nepodporuju
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja jenom rikam, ze kdyz se nadava na rusaky a pripomina se 68, tak se jaksi zapomina na to co bylo predtim.
    a to ze se nemci poucili, to je na dlouhou diskuzi. nemci jsou motorem eu, ktera je ve vleku usa a dejou se tam zhovadilosti taky. mozna to neni tak prvoplanovity jako v rzsku, ale o to zakernejsi.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    OVERDRIVE: ale nebejt hitlera, nemeli sme tu rusaky a komouse. na to nezapominej.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL: nebud Narodnar vole, to neni o narodnosti prece. To je o politickejch ideologiich a utopiich vsecko ne?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ANDY_WARHOL: nebud Narodnar vole, to neni o narodnosti prece. To je o politickejch ideologiich a utopiich vsecko ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam