• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo, ten se s tim dobre nemaze, zadny chlazeni kotoucu a cisteni, zadny rukavice. Opre si to klacickem a jede.

    Takhle makal jeden stolar se kterym jsem delal rodicum na chalupe podkrovi. Takove ty rutiny, jakoze tady ro vyriznu, podle toho si udelam obrys na druhe strane, a mam to stejny. Zbytek vytuknu plochym dlatem. Done a mam slicovanej trouhelnik z tramu.

    Ono se to zda jednoduchy, ale neni, kdyz pak vidis pracanty, co tohle nemaj, jak furt vsude poskakujou s metrem a tak... nemluvo o Anglanech nedej Spanelech, kteri maj pravej uhel 92-110*C, takze ve vsech barakach tahne a je tam kosa, pac nic nelicuje.

    To obdivuju, ale neumim...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hele, kukri vyroba (mam rad tyhle skill videa)... jinak kovaj to z kde ceho, treba z popelnic a tak.
    Dulezity je pry ten tvar, ktery dik fyzice pnuti v oblouku, dela kukri pry skoro neznicitelne.
    Je pravda, ze jsem svemu nikdy prilis neublizil.
    Jeste ty lepsi pry maji tvrzenou cast cepele a mekceny hrbet, takze jsou fakt pry uplne nesmtelny


    Amazing Skills of Making a Kukri Knife from Carbon Steel
    http://www.youtube.com/watch?v=YcqdvfXxVS8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vrba palena ;)

    Poslednich 5 h delam na zahrade ohynky, koukam do nich a jsem stastny

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak asi jde koupit levnej, vzal jsem prvi link s rozumnym obrazkem... ja kdysi koupil v extrem drahem Fjalravenu za cca 1/2, a maj tam ted snad 20-30% slevy (email jsem necet, nic nepotrebuju, nebo na to nemam)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Vsimnul jsem si pri psani spuntu, kazdopadne je to cool. Co bysem chtel, tak je sada redukci na ruzne propanbutanove lahve. V Maroccu to meli, flaska stoji par korun na vetsine benzinek, nechaj se tim plnit i ty ultralehke bombicky do batohu...


    Mmchodem extreme doporucuju!!! Tak 1/4 spotreba plynu oproti jinym

    Samo si to predehriva plyn, esus je tezsi, ale ma dole lamely, ala topeni, ktery vraci teplo z5 k vareni, navic to dela zastenu plameni.

    Ja na te malinke bombicce varil 2x denne loni na vode a vysla na tyden (a to jsem si jeste ve volne vode prihrival vyvarene makovice s citronem). Ostatnim ta vetsi bombicka (kartus) vydrzela 1/2 vyletu se stejnym nasazenim.

    Nadobi je relativne chytre i proto, ze plastove vicko je v nouzi talir, ale hlavne cednicek... fakt dobre. Za me 10/10


    Primus vařič Spider Stove Set
    https://eshop.stenahk.cz/...ALFkj5uXLWdXNZdvxil5vEG_RYt20s171qUmdvE1cbSvbBQbaBMJy3gvHBRoCU28QAvD_BwE
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: v nouzi asi jo, ale bude se blbe vyndavat ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Fungujs to i jako rejzovar? Uz jsem tenhle design videl, pochazi ze stredovekeho Japonska (ja to videl tusim v Samurai X anime). Byl to zaroven ohrivac, hrnec a storage na horke uhli, abys nemusel delat opicky s rozdelavanim ohne (taky jste si vsimli, ze chlapec v Nabarvenem Ptaceti furt nosi plechovku na klacku?)


    Nechce se mi ted googlit, ale pak to dohledam. Oni to meli keramicke, kazdopadne tohle je dik spuntu ssi hlavne na vodu, ale i vysoko v horach (nizky tlak, nizka teplota, potrebujes tlakove nadobi, pac voda vari uz v 45-60*C, cimz rejzi neudelas)....
    MATT
    MATT --- ---
    MATT: premejslim pro koho je to urceny.. asi na praci do lesa, rybare, kdyz nechces delat velkej ohen, ale jen udelat caj. na cestovani to moc nejni. zas to ma sput, takze vodu si prineses rovnou v tom.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak, pokud nekdo chcete jit fakt po vybavcu, mozna vam poradi Nyx. Co vim, tak roky beha takove ty orientacni behy (like), vzdy nejed maso (takze si musi varit) a vzdy beha na vzdalenosti ala Marathon. Takze co vim, kdysi sel po vahach a kvalitach matra, o ktere me se jen zda, a dik tomu, ze je extreme systematicky, chytry a ne kokot, bude mit asi poskladanej tak 20-30l bagl, za kterej by clovek vymenil bejvalku a 2 velbloudy.
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA: Nema na hubicce sitko ani uzaver, coz je skoda, vicko nedrzi nijak zvlast, coz je taky skoda, ale vecer v ni uvarim caj a kafe a pak Ti reknu, jak se z ni nalejva (coz je jedine podstatne na horkem cajniku). Teple to v tom taky dlouho nevydrzi, je to tenkostenne, ale to vyresis treba trikem/hadrem, obalem na cajnik.
    Neni to domaci konvicka, jde spis o vahu, o to, ze krz vicko do ni nacpes ponozky a vubec vsechno, takze nezavazi, a stala vcelku... no na poradnou koncice desne malo... takze to nebude zadny zazrak.

    Mam ji na cundry a 1,5l uz staci i na umyti rukou, kdyz potrebujes cisty prostredi (medic)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Je to elex hlinik, dokud to neposkrabes, nemelo by to byt hlinikove jedovate... chtel jsem titan, ale neni... teda je, ale z US a no-way this days
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ATOMSK: Tak zas clovek s dobrou karmou se nepali, nevesi a nepije kyselinu...

    Provaz kolem krku a auto v kile na strom klaplo kamosovi napoprve... jeho stara z toho je dodnes nedobra...


    Me neklaplo ruzne predavkovani na 3x; 2x navic blazinec.


    Priste se utopim v Strbskem Plese ;)


    Mmchodem palne, co tak vim, tak headshot nevyjde koscher ze 73%
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA: Samo jsem ji chtel s cervenou ruckou, ale kde neni...

    Bacha, je to neodzkousenej kus, to je nevychytavka “nouzovych zavazadel”, sice obsah stoji 100k, ale nez to cloveku sedne, vyzkousi od vseho 5-6 kusu.

    Takze se za ni nezarucim, zatim...


    Pinguin Kettle L 1,5 - Hanibal
    https://www.hanibal.cz/pinguin-kettle-l-15-id15983?resetReferrer=1

    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    SPECZ: Ty vole. To je docela pešek umřít na ten nejhorší typ seberaždy ze všech a ještě popálený visící na špagátě. To musela být karma
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    OVERDRIVE: konvička mě zajímá, jakou máš? hodila by se na čundry, čarodky a tak...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Heh, ale Cesi ocividne nejsou pitomci, zkoupit balisticke vesty je chytrejsi, nez pro neskoleneho (a nenavykleho) jakakoliv palna.
    Sice bych do toho nechdel dostat a uz vubec ne 9x19 a vejs, ale je to dobry oblecek. Jen chod v tom 24/7, kdo nezkusil, bude prekvapen, pravda, nemel jsem kus za 25+k, ale neprustrelka je tvrdej chleba, stejne jako standard gewehr, kdyz se s tim tahas furt, musis mit duvod, jinak to casem zahodis, pac to se neda (sak taky nikdo nenosi bagl s 10kg kazdej den, kazdou hodinu, ale jde to...)...

    Clanek z Forbes pobavil, ukazuje se, ze Forbes ma obchodnicky prehled; konecne odpovida to i poslednimu mesici tady v auditu... nikdy jindy se tady nemluvilo... a kdyz o survivalu, tak jen proto, ze jsem si mel tendenci kupovat darky (ono pouzitelne survival zavazedlo taky pod 100 000 nejde, a i kdyz nejaky prachy byly, i tak jsem jej skladal 2-3roky, se vsi infra okolo)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Fuj
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Navic ona je to i prvoplanove zbran: prej tim treba gurkhove podrezavali Argentince ve valce o Falklandy (70.leta UK vs Argentina).
    Prej tema vetsima kusama setnou kravu (vodniho buvola), mensima jej proste podriznou a vykrvi, ala koscher.

    Sam jsem to nezkousel, ale asi i verim.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Kelly kettle neznam. (A ted negooglim, delam na zahrade pozar)...

    Kukri je neco mezi sekerou, nuzkama na strihani keru, ci rozstrihani drubeziho torza, da se s tim treba oddelit kuze od svalu....

    Takovy neco mezi nozem a sekerou.

    Obecne je to tezky jaksvin. Teda ja mam original z Nepalu, v drevene pochve potazene vodnim buvolem, existuji i hi-tech verze.

    Za ty prachy (koupis i u nas do litru): neznicitslna sekera a docela dobry nuz typu bowie.


    Na cundr: trisky, vetve, vypacene dvere, kdyz se o to staras a trochu si zvyknes: poresena slohnuta slepice.

    Cibuli tim nenakrajis snadno, ale ty lepsy kousky tak maj v pouzdre nozik a ocilku.


    Univerzalni nastroj, tudiz ne dokonaly, jen univerzalni.

    Dal bych prednost fiskarsce a morakniv, vazi to 1/3 a dela stejnou praci snadnej.

    Ale mam kus a umel bych jej pouzit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam