• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hele neresim co vsechno na pasku ma, i kdyz je to hodne hezkej minimal (mmchodem sawer mini, jak filtrr na vodu pouziva snad kazdej, taky ho mam)... kazdopadne jak to ma vychytane sbalene. Krasna pouzdyrka si udelal, na muj vkus az uz skoro kitch, ale tohle bych chtel umet, asi se trosku priucim, kterak se tvaruje kuze a zkusim to.

    Nejvic se mi libi ten pytlicek, kterej kdyz vynda z futralku, ma treba 2 litrovou kapsu. Flaska na vodu je taky hezka.

    Bushcraft Combo Belt Kit
    http://www.youtube.com/watch?v=PovFCZyN-oE


    Proste hezkej minimal v baleni, co stoji za videni.



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Princepesa Pastelka Problemova Pomocnice Pekna Potvora Patchmaga Patagonska, Poradi Prvni

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vim, ze to neni originalni, asi jako, kdyz kazdej rika, ze muj pes je mravenecnik, potazmo koza, a jen jedna pani vymyslela, ze ma nos jak nozem orezanou pastelku, ale...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vzhuru nakazit deti!!!


    Záhada hlavolamu 1 díl
    http://www.youtube.com/watch?v=gkUUORmpgG8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Ten navod neni citace, ale opravdu navod. Citace je jen 1.odstavec, a jeste ne presna.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Finta byla, ze sel otevrit na 2 pulky uz v kleci, takze ss dal snadno vyndat. Podle navodu ovsem nemakal.



    „Když natočíme nejdelší osten ježka tak, aby vyčníval z klece nejširším jejím otvorem, posuneme ježka do poloviny výšky klece. Pak točíme za vyčnívající osten ježkem, až na jeho protilehlé straně dostaneme do kolmé polohy nad sebou dva jiné ostny, nejdelší po tom, který už vyčnívá vpředu. Popostrčíme předním ostnem ježka tak, aby jeho dva kolmo nad sebou se nacházející ostny pronikly protilehlým otvorem co nejvíce ven.


    Potom za přední osten sklápíme celý hlavolam jakoby dolů, až jak zadní dva vyčnívající ostny dovolí, a poněkud doleva. Tím ježek dostane v kleci takovou figuru, že všechny jeho ostatní ostny, které jinak překážejí jeho vyklouznutí ven , zmizí z jiných otvorů klece v jejím vnitřku a zaujmou příznivou polohu k nejširšímu otvoru. A pak stačí už jen ježkem kroutit za nejdelší vyčnívající osten střídavě sem a tam. Přitom se osvobozuje ježek stále víc a více svými ostny z klece, až je venku úplně. A nazpět se dostává způsobem přesně opačným.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Hele! A ja mel cervenyho jezka, ne cernyho.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Jop, toho plastoveho jsem mel, bude v Chaliupce Na Kuri Noze v Olomouci. Krabici s hrackama, a to jak po mame, tak po me, tu uz jsem nasel, pri hledani pistole.


    Mayovky jsem cet jen 3, ta edice, ze ktere ted ctu Posledniho Mohykana, takove tri pruhy nahore v levo, v pravo obrazek. Byly hnede, ale zadnou si nepamatuju. Az pak novejsi: Duch Lana Estacada.

    Odtamtud si pamatuju tekute pisky a taky to, ze je dulezite umet plavat se svazanyma rukama a mit v opasku skovanou cepel (mam), abys si moh rozriznout pouta.

    Zkousel jsem to, plavat svazanej de, ale je to tezky. I kdyz ne az tak. Teda, kdyz nejsi nejakej BDSM balicek, to ses pak tuhej.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: nejspis funguje, podobny a funkcni se prodavaly uz minimalne v osmdesatkach (z plastu). Navod na kolo uz asi neni ...


    OVERDRIVE: Od toho jsem mel sveho casu prectene svad vsechno, co v cestine vyslo a od Maye nejspis taky
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyvole!!! 6500,- to si delas prdel!
    Zajimalo by me, zda funguje (aje v nem navod na litaci kolo), ale je hezkej

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Verne je nahodou krasnej chlap. Ja vypadat takhle, jsem spokojenej.

    Mmchodem, kdyz jsem cet 20tis majli pod morem, vzal jsem si atlas a kreslil si cestu Nautila.

    Dobre si to pan Verne vymyslel.
    Kapitan Nemo totiz proklamovane nenavidi lidstvo a tudiz se Nautilus povetsine vyhyba osidlenym zemim.

    To delam taky, ono psat je obcas tezke, musis udelat hromadu resersi, abys si byl jisty, ze vis o cem pises, na kapitolu knihy klidne ztravim tyden v knihovne, a stejne jsou to pak skoropravdy, jak kdyz pisu sem.


    On ve sve dobe ani nemel kompletni mapu tech krajin, kde Nautilus proplouva, ne tak duveryhodne cestopisy.


    Troufam si rict, ze to vyresil prave tak, ze krom Sri Lanky a tamnich lovcu perel, pevnine se proste vyhnul.


    A pod morem? Podmorske sopky, chobotnice a Atlantida.

    Kouzelne cteni.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hned v prvni kapitole zariznou hribatko...

    Kdysi mi vykladal kamarad, dnes uz jen znamy, ktery byval nacek, pak se dal na piko a pak utek do Cizinecke Legie, ze tam jsou 2 zakladni ritualy v prijimaci:
    - dostanes cizi boty. Ma to vyhodu, ze “kanadky” jsou rozslapnute, ale zas nesedi
    - v prvnich mesicich si musis poridit mazlicka, stene, kote, kralika, proste neco o co se statas... po urcitem case dostanes rozkaz jej zabit

    Ono, on ten kluk je trocha bajkar, ale zazil jsem ho den pote, co si na nej pockali jeho ex kamosi, plesky, v Olomouci u hospody Na Ranci.
    Sundali pasky, ze jej zmlati sponama, za to ze zradil rasu.... mel rozbitej oblicej a klouby naobou rukach, bajka, kterak dopadli oni vypravela neco o sanitce a ublizeni na zdravi s trvalimi nasledky.


    Uz desne davno nosil u sebe furt bouchacku, coz jsem zjistil, az kdyz me zajimalo, proc nosi ledvinku jak polskej burzian...


    Kazdopadne zabity konik v prvni kapitole Posledniho Mohykana, tak mi zavani mazlickm a cizima botama...


    —-

    „Slečny si sednou na tyto čerstvé větve kašty20. Nebude to snad tak pohodlné posezení jako na mahagonových židlích, na jaké jsou zvyklé, ale zato krásně voní. Pojďte, příteli, a už se pro to hříbě netrapte. Byl to nevinný tvor a mnoho se na tomto světě nenatrápil. Smrt to zvířátko zachránila, nepozná alespoň, co je to bolavý hřbet a unavené nohy.“

    Citace z knihy
    Poslední Mohykán
    Cooper, James Fenimore
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.


    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Jak Julese Verna :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Je to jistě vzácný a skvělý příklad ušlechtilých vlastností, kterými vyniká tento zvláštní lid,“ odpověděl Heyward. „Souhlasím s vámi, Alice, že takové čelo a takové oči jsou spíše stvořeny k tomu, aby naháněly strach, než aby klamaly. Nedejme se však sami mýlit tím, že ctnost znamená pro Indiána totéž co pro nás. Jsou-li vynikající příklady ušlechtilých vlastností velmi vzácné u bělochů, u Indiánů jsou ještě vzácnější. Ke cti jedněch i druhých budiž řečeno, že běloši i Indiáni jsou schopni si tyto vynikající vlastnosti osvojit. Doufejme tedy, že tento Indián nezklame naše očekávání a dokáže, že je skutečně statečným a spolehlivým přítelem.“

    Citace z knihy
    Poslední Mohykán
    Cooper, James Fenimore


    —-

    To je prdel, jak z dnesniho pohledu jsou indianky sovinisticke (furt se tam navazej do zenske jako pod-rasy, a to i indosi, kteri tvrdej, ze beloske ohledy na zenu jsou slabost, a valecnik by nemel zastavovat, kdyz se bila psi fena chce najist, aby tak podporoval jeji lenost a neschopnost... potazmo beloch komentuje, ze zadna zenska nevi co chce a cile urcuje chlap — ze zkusenosti opak je pravdou, at uz na to beres ohled, ci ne...).
    Rudoch je tam vzdy pod-clovek, i kdyz treba verny pritel. Neco jako v Tomu Sawierovi negr...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Tyjo, ale tohle mi zrovna roste!!! ;) jak rekli, tak udelali ;)

    Az si Adla bude stezovat, poslu ji na Tebe, ale jdu do toho.

    Bude pistet, ze to srandovne lechta! ;€

    Tyjo, to by byla postavicka do Draciho Doupete, cuz?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Ten knir sis nemel holit :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vtipne, mam par pratel, hlavne ze Slovenska, kteri i v dnesni dobe chodi po lesich s tomahawkem...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hykal!!! Moje nejvic nejoblibenejsi strasidlo...



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam