• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kazdopadne aktualnu NUTNE schanim troje wawky (wafky)( plynove primotopy) a jedny kamna ve smyslu tohohle (varianta prava, tedy topeniste je v levo na 9.hodine, roura kominq v pravo, na 3.)

    https://www.nejlevnejsi-kamna.cz/sporak-na-tuha-paliva-prity-1p34/

    Nebo

    https://www.nejlevnejsi-kamna.cz/sporak-na-tuha-paliva-prity-1p34-l/

    Potazmo tohohle


    https://m.heureka.cz/...ARIsALxKb94UOVTItx2q88Z6VHnG4ytn8G-6vRZ3SmG3KPjF7UvFLMUkHCOrX8EaAlCeEALw_wcB


    Wafky (aklidne i hnusnejsi obdoby)


    https://www.topenilevne.cz/...xKb97mig2QIHXerQnRx_S2M4gb2BfbuohxjwHsPxtO04kz4BNqvfIb6nAaAv6cEALw_wcB




    POTAZMO SCHANIM NEKOHO, kdo troje waw uz existujici, rozebere a da dohromady, aby na ne byl spoleh, pac ony 2 ze 3 funguji, ale zapalit je je utrpeni, a jak jsou dlouho zaprasene a nepozivane, je to “o strach”.

    Misto urceni : Olomouc, ale cloveka sitam klidne odnekud dovezu, nebo proplatim cestak. Zas aby to nevyslo na 3x cca 12 tisic, coz je cena 3 novych kusu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Jo, to me taky napadlo :7
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE:" k cemu to cele je " pokud ma "nekdo" nekoho kdo mu to vyda na babiccinu obcanku bez pritomnosti babicky, tak je vcelku jasno.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Omlouvam se za pouzite vyrazivo, kdyz jsem to psal, byl jsem VELMI ROZCILENY na mou drahou matinku, protoze to neni poprve, co mi zpusobila nejake potize tim, ze zvelicuje a lze. Clovek se pak ocita ve stredu historek, ktere se vubec nestaly, nebo bylu uplne jinak. Takze zjisti, ze zapalil chatu (coz se ani naznakem nestalo), nebo ze mati kdesi pred kymsi branil se zbrani v ruce (coz se nestalo jeste o poznani vice).
    Nejhorsi je, ze IT/Hackersky sektor je dost male hriste, takze odplivnuty blabol, treba, ze mam dluhy a exekuce, by taky nekde moh zpusobit to, ze nam investor nezafinancuje vyzkum a vyrobu.

    Coz, ted se vicemene stalo.

    Nejlepsi je, ze jsem od rodicu dostaval jen byt a stravu, a to i na vysoke, kde ostatni meli od rodicu normalne na zivot, ja mel jen na zaplaceni kolejneho, nikdy ani kapesne.

    Zaroven jsem si nikdy nerek ani o korunu, a tam, kde ostatni dostali auto, aby mohli jezdit do skoly, me donutil otec se vystehovat na koleje, jinak me veci vyhodi. Tam, kde jini dostali od rodicu byt, tak nasi sbalili byt po me prababicce, pac umrela, a me jeste nebylo 18, takze jej dodneska maji a kdyz se ptam, kdy bych jej jako moh dostat zpet, tak otec mlci a matka zacne vydavat slepici zvuky (porad jsem jeste nazlobeny).

    Takze jsem poslednich cca 25 let zil, aniz by mi koupili byt treba rohlik, a jeste po me chteji at prokazuju uctu.

    Tak prokazuju, pac jsem dobre vychovany. To ja se zas dobre vychoval.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ptam se, zda je vsechno v poradku a muzu zacit delat na nove plynoinstalaci v Domecku, zda muzu pocitat s temi penezi od babicky. Otec protahne xicht s tim, ze ty padly na me exekuce, prece!

    Tusim zradu, pac ja nemam zadne dluhy, a uz vubec ne v exekuci. Alespon o zadnych nevim. Navic se nijak neukryvam, exekutor me kdyztak najde na datovce, trvalem pobytu, na netu je na me cislo i adresa... takze wtf?!

    Jasne, socialce dluzim 11400,-, ale ty zaplatim pristi mesic. Jasne spolubydlic nam udelal na baraku 72tis dluh, ale to jsem srovnal ze sveho (proto operace ruky). Takze coze?! Jake exekuce, co je to za blbost?!?!?

    Tak storka: babicce prisel dopis, pry velmi oficialne vypadajici. A v nem stalo: Tomas Petru (s vami do prizne), ma na sobe nejake exekuce. Nase exekucni firma dohledala, ze je spolumajitel (to nejsem, jsem osobma obmyslena), ktere by dluznou castku pokryly.
    Zaslete vkladni knizky tam a tam, prilozte k nim tuto vyzvu pro identifikaci pripadu.

    Babicka zpanikarila:
    “Tomas se nekde zadluzil!!!”, a ucinila, jak bylo receno: vzala vkladni knizky a dopis s “vyzvou” v originale (ani kopii nema) a doporucene to nekam odeslala.

    Po asi mesici to rekla otci, po asi mesici a pul jsem se to dozvedel ja a to jeste veskrze nahodou.

    Bezel jsem na postu, knizky zablokovat, jenze mam jen pravo vyberu, ne k nakladani s knizkami. Takze k tomu, aby se daly zablokovat (imho za 2,5 mes uz pozde), potrebuju babicku, ktera je v Cervene Vode (geronto-cosi ustav), kam za ni nikdo nesmi, pac zavreno, kvuli covid-19 a ona sama na postu nedojde.

    Takze nekam poslala cele me dedictvi, ktere jsem mel dostat k vanocum a za nej rekonstruovat domek, nema nic, ani tu “oficialni vyzvu”, nepamatuje si co to bylo za exekuce, nepamatuje si, kam to poslala, kolik chteli penez.

    Listek z posty obsahuje PO BOX neba dum, co ma jeden zvonek, ale tisic sidel firmy (rikal otec).


    Rytirsky se pokusila srovnat me dluhy, ktere nemam, protoze matka si otevrela hubu a z celych 3 let fungovani grantu a hackerspace, tak ji na tom pripadlo zajimave jen to, ze projekt predcasne zkoncil, a bylo to jen s odrenejma usima bez dluhu (resp ja si vzal 90tis pujcku, abych 2x zaplatil I_I, a ty ted musim splacet, coz ovsem normalne cinim... nekdo dovolena, nekdo hackerspace, to neni zadna exekuce ani strasny dluh. Jenze matka je proklety lhar, chlubi se cizim perim a zaroven zbytek, z prihod hackerspace nepochopila, tak aspon zvelicila “Tomaskovy dluhy”. Za to bych ji taky zliskal, zlate odpadky, nebo kod od branky.

    Popravde, ten podvod je tak jednoduse genialni, az trochu uvazuju, ze jej zpiskal otec s matkou: vedeli, ze babicka je nad hrobem, ze z knizek nic nedostanou, tak ji namluvili, ze mam dluhy a pak ji poslali zadost o jejich zaplaceni.

    Co na celem podvodu nechapu: a) proc by exekutor potreboval fyzicky knizky (proste by je obstavil ala ucet, ne?)

    B) jak ty prachy chce nekdo vybrat. Je to na obcanku, moji nebo babiccinu.

    K cemu to, cele?

    C) jak se o knizkach nekdo dozvedel? On jako slepy typ by u stare pani zabrat moh, zadna nema kreditku. Ze by to jen tak padlo na nahodu na mou babicku?



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: To je jeste dobry, ono aby to nevyznelo uplne zbytecne tvrde, tak, kdyz bych byl tak chytry, jak se tvarim, nemusel jsem s cyberianem 2x pres cele mesto do Baumaxu, a z vyletu by pak nevypadlo pletivo, co ma tak 30cm v jednom rozmeru (a nejde vratit... takze k chybam cizim se pak pridavaji chyby me a ja tady pak vecer sedim, a tise nadavam, prsty po klavesnici.

    Kdyz se toho nahromadi hodne, mam potrebu sesypat se. drobnost k drobnosti, par veci se nepodari, par lidi je na zlomeni nosu, dojdou cloveku penize a nic z toho.

    A pak nekdo je jeste desne chytry, jak on/ona by to udelal/-a lip....

    A zavani to tichou implozi...

    Do toho jsem se stal ucastnikem tehle komedie, co ji vlozim o prispevek vejs.

    Musel jsem se Adle omluvit, pac z 5ti dnu dovolene, tak jsem 3 prospal.

    Zcela zamerne (to je taky: kdyz je clovek sam a je mu na zhrouceni, zhrouti se, kdyz je s nekym, musi se k samotnemu zhrouceni, jeste za ten stav, omlouvat. Zas je HODNE LEPSI nebyt sam).
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Obcas je to tezky, no.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Nekdy uvazuju, ze napad, ze NUTNE, potrebuju v Ostrave psychologa, a cuju, ze to dopracuju zahy na psychiatra, tak me popadnul pomerne pozde.
    Mnam veliky problem, ze 6/7 s psychologickych sezeni, tak ve mne zanechalo dojem, ze je uzitecnejsi sii vykladat Crowleyho tarot, pac bych “zpovedniku” nesveri ani vyneseni odpadku, ci odemceni branky.

    Proto take cilim spis na psychiatra, protoze hypnotika zabiraji (alespon chvili) na insomnii.

    Vic si od toho neslybuji, alespon si zas jednou nebudu rikat: “ja to tusil” (chtel jsem napsat:... “nebudu (jakkoliv prekvapen.
    Ale nocni ticho, vzalo mi to od ust.
    Z ruky do huby, tahle nocni ticha. Z ruky do huby (dal bych si prasky, vlastne jesno jake, a tak litr vodky k tomu. Na spani. Myslim pod polstar, samozrejme.)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ty momenty, kdy uvazujes, zda radej zabit, nebo utect, nebo strcit hlavo do pisku - v casove souslednosti:

    Ze zabahneneho terenaku vystupuje ocividny nacek, nebo vyhoazovac... ta sorta : kerky 88, hola hlava, zadny krk, i presto zlaty retez. Uvazuju jak se mu vyhnout : v Olomouci tato setkani MOHOU byt smrtelna, podobne jako v Brne.
    Z poza zad (cele v barvickach, suknich, batikach s 2 neposlusnymi psy, co se klidne zacnou do typa srat) se ozve:

    Jeje, to je hezke, ze nekdo terenak opravdu nekdo pouziva v terenu!” (slunicko v kazde dlani a ja prudce zrychluji).

    Vynasime pytel z ktereho couha netrideny odpad na 3 sahy a musime zneuzit lokalni popelnice malomesta, nemaje jine k dispozici. Je toho fakt hodne.

    Skladam veci do auta, a uz uz to jdu vyhodit, zjevi se domorodec, primo z vchodu u popelnic. Honem schovam pytel za zada a ozve se na celou ulici: “Tome (!!!) jeste jsi chtel vyhodit ty odpadky!” (Zacervenam se a uvazuju o rane pesti. Nenesla by se ve ctvrti s 3000bobyvateli zvucnej).

    —-

    Ma prijit kamarad na navstevu, byl u nas uz asi 20x, ale projistotu mu posilam kod od branky, s tim, ze jej kdyztak nema vykrikovat.
    SAMOZREJME, jako uz 19x, tak zamek neodemkne a v odpolednim tivhu, ktere rusi jen pokrikujici cikani, se od branky nese: “Hele, poslals mi 72341, to nefunguje,” trpce se usmeju, vece: “co ze to nemas vykrikovat?”, on “Héle ten 72341 kod od branky nefunguje”.

    —-

    Jsme na zahrade a kamarad dika:

    “Hele, mam tady nejaky kytky, jsou moc hezky, ale nemusis to rozkrikovat nahlas, at to nevi vsichni sousedi.”

    Druhy kamarad o 20 sekund pozdej:

    “Jee, ty tady mas hrozne hezky tri kytky MARIHUANY, co na to rikaj sousedi?”

    Jak tak znam kamarada, on ma vcelku rad noze, tak v ten moment si procvicl tak 3 katy na otevreni motylka s bodnutim do plic a do krku, na konci kazde z nich.

    =====

    Obecne jsem treba VELMI PPTESEN, kdyz mi tyz ćlovek, co neumi na podvacate, odemknout 5 mistny kodovy zamek (maje heslo), zacne vykladat, co ze jsem za tech 6 tydnu chovu kachnicek, mel udelat lip, ze by mi je nesezrala kuna.

    Pac mam rad noze, podobne, jako Nick Zly Sen, zminuleho prikladu, uvazuju, ze, kdyz uz zvladnu vykopat 6” hrob kacerovi, mozna bych dokazal dat 6 stop pomerne rychle. Radej se vsak tvarim ucastne, a cvicim katu s bodnuti z low guard do trisel.

    Nejlepsi jsou fatalni chyby, po kterych nasleduju:

    “Jezis promin, promin, to jsem nechtel-a.”

    A clovek sedi u horiciho baraku a rika si: “no, tohle jsem taky nechtel!!!!”
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    U nas u reky se usadil Vodnik

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Debian ubuntu repo for Factorio thx VITEX

    GitHub - Vitexus/factorio-demo-deb: Debian package for Factorio game demo
    https://github.com/Vitexus/factorio-demo-deb


    Kdyz jsem to chvilku videl u piza(ho): vizual a feeling ala Dune 2, v kombinaci s myslenim Tim machine.

    Me se to pozdavalo a dokonce to mam v lets-Play wishlistu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Napsal jsem jinam, aneb my a kachnicky vs liska/kuna/lasice:

    Jinak kachnicek jsme zabili 12. Prvni 3 byly 3,5” mladatka, tem jsem nezavrel kachnik dokonale, a zmizely. Dalsich 6 byli jen samci, ti mi zmizeli do housti a utok prezil jen jeden. Dokoupili jsme dalsi 2 a dali je dohromady, obehnali pozemek, aby nemohli do housti, pletivem, a zaimprovizovali kachnik. To, co je povrazdili, nechalo stopy, ale hlavne si rozevrelo desky na strese kachniku, co vazily tak, ze jsme je s Adelou nosili vetsinou oba (sly unest i jednomuzne)... tak docasne, nez budou penize a postavim novy, ultra bytelny kachnik. A zaroven dodelam obtazeni skoro 200m ziveho plotu pletivem, tak jsme rezignovali. Kopat dva hroby a objetovat 12 zivotu proto, ze nemam prachy na poradne zajisteni pozemku, navic, kdyz vim, ze tam neco ma lovecky revir, to je blbost.

    Abych zabranil invazi, vysekal jsem srpem a kosou nejvic zamorene a zaroven nedostupne, casti pozemku a susinu kytek jsem uplne dosusil petrolejem a sirkama. Takze ted, jak je horko, neco jsme rucne vysbirali (odhadem 10-12kg slimaku), tak jich pres noc najdu jen par. Co jim fakt vadi je obtazena plocha velkymi hromadkami (ala brazda na sazeni brambor) popela. Ideal by byl dobre spaleny z drevo-kamen.

    Kazdopadne letos jsem chov nezvladl, ale mam z toho zkusenosti.

    Jedna z nich je ta, ze kachnik musi byt dokonaly, a ze u reky by asi prezily tak, ze vyrazi na reku. K tomu mne vede to, ze tri z celkem 3 pokusu, tak jsou ted videt na Ostravici (tedy 14 dni jsem je uz nevidel, ale po utocich tam ocividne utekly. Takze snad jsem svou blbosti zabil jen 9 kachnicek, ne 12. Ale jisty si tim nejsem.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Roumenův Rouming - Zábavné a zajímavé obrázky - kdyz bydlis mezi nemeckem a ruskem
    http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=kdyz_bydlis_mezi_nemeckem_a_ruskem.jpg
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak on Joe taky neni uplne orezavatko, zas,...

    Joe Biden - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Joe_Biden

    Zda se, ze tim prezidentem asi spis bude, nez nebude.

    Kousek nad tim screenshotnutym cankem je pak jiny, ze ktereho plyne, ze Amici si uvedomuji a hlidaji vliv Ruska a Ciny, coz je dost dobre. Je to jak covid, je to nebezpecne jaxsvin, ale nezmizi to a neumime to lecit.

    Cina je pro Biddna, Sovet zas pro Troubu, tak uvidime, asi mi zas ozije audit propaganda/dezinformace.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nemuzu si pomoct, ale takovej palcovej titulek fakt nevymyslis, kdyz nejses Eng. native speaker:

    Proc Joe pokracuje v nedodrzovani svych vlastnich terminu uzaverek (doslovne ne cz).

    Desne se mi libi, ze v tom nadpisu uz je politicky zamer: keep missing zavani ocernenim - on vi, ze nedodrzuje terminy, stejne v tom setrvava/pokracuje. Joe Ty ses ale bad, bad, bad bot! Let meh give you some advice, my son. ;)

    Posledni dobou mne bavi vymyslet si imaginarni dialogy, v tomhe pripade pomackany a nervozni.budouci prezident USA a tlusty senato ze statu Texas s doutnikem (pasovanym z Kuby) vv honackejch botach a bilem klobouku k modremu saku z mirne leskle latky. Samozrejme je texasan zaroven republikan a senatorem je uz 35 let, pote, co nastoupil po otcovo misto.

    Oba se poti, Joe Biden z prubehu rozhovoru s velkofarmatem a vlastnikem 1/5 petrochemickeho prumyslu v USA, texasan proto, ze je mu horko po tech peti panakach kentacke kukuricne)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dobrej playlist ;)


    Záviš - Jako postaru
    http://www.youtube.com/watch?v=FRiIU2HfR48
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Joo ulice to je sen, a noc, to je kralovna. Zvlast kdyz vletis do kanalu bo slapnes do hovna!!! Oi, oi, oi! (Posilame pozdravy soudruhu Jecminkovi.)

    A vubec, to neni pandalizmus, to je pro orientaci na stavbe... verim, ze je to treba, stejne nakonec zjisti, ze jsou o ulici vedle, jak na to tak cumim.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Adla jeste nevidela Umbrella Academy, ted je druha serka a me se tusim pozdavala te prvni... tak koukame a tohle jsem daval uz minule; je pri tom na platne paradni strilecka


    The Four Lads - Istanbul (not Constantinople)
    http://www.youtube.com/watch?v=Wcze7EGorOk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pro Booxy (www.databazeknih.cz) jsem napsal gonzo recenzi (tady uz to kazdy zna, jen to davam proto, ze do Adly a Specz chci nacpat knihu, co jsem cet nejvickrat— muze za to Specz, pac kdyz byl u nas, hledal jsem “vytisk” na uloz.to, na a ze si dam prvni kapitolu a uzjsem nemoh prestat)...

    Takze za me: CHCETE-LI MIT S DITETE HACKERA, dejte mu cist Neuromancera Estetika je snad pohne dal, k technice a etice.

    Gibson je Jules Verne sve doby...

    —— subjektivni gonzo style “recenze”

    Tahle kniha mi zmenila zivot, trvale. Koupil jsem ji nekdy mezi roky 1991-94, a od te doby si z vyletu do Prahy pamatuju jen to, ze jsem odmital odejit z hotelu a pod Karstejnem ci v Kutne Hore z autobusu. Muselo mi byt maximalne 13 let,a tehdy jsem se rozhod,ze se stanu hackerem.Zacal jsem schanet manualy k sitim,unixum,Novellu,zacal programovat v Pascalu a pochopil,jsem,ze bez anglictiny to nepujde.Hry jsem zacal prekladat slovo od slova se slovnikem,psal si vlastni hry zalozene na cybwrpunkovem backgroundu (a pak jsem objevil RPG Shadowrun a Cyberpunk 2020).Neprospane noci a prolamovani bezpecnosti skolni site,to nebyla poza,to byla realita a touha zapalena Gibsnovym Neuromancerem.Snil jsem o tom,ze nez mi bude dvacet,budem se milovat i hadat pres Sit. Virtualne a presto se dotykat.Pak prisel internet.Jen vizualni virtual jeste neni,ale to neva,pismem vzdy predas vic, nez obrazky (film/kniha). Ta estetika,kdy se punk mycha s hi-techem a vidis pak holku, co ma v dreaddech vypalene transistory. Cyberpunk je dnes. Jak utopicka, tak distopicka cast.

    K prekladu: mel by existovat jeden od Rauwolfa,ktery pry je stejne dobry, jako Vypalit Chrom, ja vsak cet jen origo (uzasne poeticka basen, ten Neuromancer, ale ne pro zacatecniky) a pak Neffuv preklad: jo, ma tam chyby, pac dub neni dubl, a zamotky nejsou dreaddy, naopak pole hydroponicke ganja zni silene, ale Rasta tu rostlinu opravdu znaji jako ganja, pole “travy” by znelo jak, kdyz se bavi o ganje vase matky na namesti v Prostejove.

    Na to, jak je original poezie, a tak je myslen, Neffovo prebasneni je jeste zlaty, oproti automatickemu prekladaci v Count Zero a Mona lisa Overdrive (mmchodem nic Overdrive mam od 1995, hadejte odkud;)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam