• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAR_TINAMarmelády, džemy a jiné zavařování
    TYET
    TYET --- ---
    Sirup z černého rybízu

    postup
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    WERKA: smalt po babičce. Ale jde to pomalu. Chystám se na koupi stroje (už pár let).
    WERKA
    WERKA --- ---
    ZEMINO: TYET: Díky.
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    WERKA: já ty ostružiny drtila přes takové podobné http://www.smartcook.cz/?page=detail&idd=2081&zal=1&fltr=05b00c
    WERKA
    WERKA --- ---
    Asi se budu ptát jako dement, ale.. Přes jaký cedník pasírujete rybíz ? Já dělala rybízovou marmeládu vždycky pomocí lisu na ovoce na mixéru Eta, leč ten se se loni po mnoha letech věrné služby odporoučel do věčných lovišť, náhradu nemám, tak asi bude muset dojít na to pasírovaní. když o tom přemýšlím, tak já vlastně nepasíruju nic (zeleninu v omáčkách mixuju ponorným mixérem)
    TYET
    TYET --- ---
    ZEMINO: to teda věřím :)
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    TYET: dikja za tip,posledně u ostružin jsem v duchu proklínala,co se dalo :ú) a ruce mě bolely jako svině
    TYET
    TYET --- ---
    ZEMINO: já nejsem žádnej odborník, syrový jsem to nikdy nepasírovala, horký, rozmixovaný a rozvařený to proliješ cedníkem, párkrát zamícháš a zatlačíš vařečkou a je to :)
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    MAR_TINA:
    TYET: takže rozvařené to teče rychleji?tak já to zkusím.. dědovi se rodí rybíz,tak uvdime co z toho vyleze :)
    ANYSA
    ANYSA --- ---
    Zavařujete někdo v troubě která nemá program "spodní pečení" ale jen oboustranné zdola i shora ?
    TYET
    TYET --- ---
    ZEMINO: no já to na plotně rozmixuju, povařím a pak to propasíruju přes cedník, jde to rychle, když to děláš z toho kila, nestačí to vychladnout
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZEMINO: já nejdřív propasíruju ovoce, i povařené, a s gelfixem začínám pracovat až když mám definitivní podobu ovoce v hrnci (šťávu nebo kousky).
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    TYET: a je lepší pasírovat až po varu,nebo na začátku než začnu svařovat s gelfixem?
    nevychladne to hodně?když si vzpomenu,jak jsem pasírovala ostružiny,tak se bojím,že do skleniček bych to dávala studené :)
    IVA
    IVA --- ---
    TYET: Tak držím palce, ať se podaří :-)
    TYET
    TYET --- ---
    IVA: nemám, musím to zkusit, já dělám většinu věcí od oka, ochutnávám během vaření
    IVA
    IVA --- ---
    TYET: Taky jsem dělala, ale držela jsem se receptu a je moc sladká. Ale s kapkou alkoholu a minerálkou se to dá přežít. Máš nějaký ověřený recept?
    TYET
    TYET --- ---
    IVA: díky, skleničky jsou od majolky :)) a z černýho se chystám udělat šťávu
    IVA
    IVA --- ---
    TYET: Nádhera :-) jsem na tom stejně, jen nemám tak hezké skleničky. Už několik víkendů zavařuji červený a černý dohromady a je to tedy něco výborného. Dělám to poprvé a jsem maximálně nadšená z chuti.
    TYET
    TYET --- ---
    Rybízová marmeláda, rok nechci rybíz ani vidět :)

    recept
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam