• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAR_TINAMarmelády, džemy a jiné zavařování
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    TRISSIE: Kamarád dělá šťávu za studena. Je božská!
    SAN_IN_DA_SOUL
    SAN_IN_DA_SOUL --- ---
    TRISSIE: já jsem loni dostala z aronie sirup. Byl vynikající...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    jinak, nepěstujete někdo aronii? Co z ní?
    Dělala jsem likér, ten rozhodně hodlám zopakovat; marmeládu jsem zkoušela (se skořicí a rumem) a byla také skvělá, ale aronie je letos velmi mnoho, tak by šlo experimentovat i víc...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ANNNA: proč mě nikdy nenapadlo, že by se dal zavařovací hrnec použít i takhle?
    njn, jak si člověk na jeden postup zvykne...
    akorát teda, jak dobře se potom vyplachuje?
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    SHADOWALKER: Dělám to jako TRISSIE: , jen teda protože mám zavařovací hrnec, tak letos už ani nepřivádím k varu, jen rozpustím cukr, zalahvuju a zavařím.

    Špendlíky v lázni doporučuju rozšťouchat mačkadlem na brambory.
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    ANNNA, MAR_TINA: Děkuji! Nějaké speciální postupy, nebo klasicky ovoce, cukr a trocha kyseliny citrónové?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SHADOWALKER: skvělá, snadná, dobrá. a ještě můžeš dělat různé barvy, když to natřídíš
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    SHADOWALKER: skvělá! Asi naše nejoblíbenější...
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    MAR_TINA: diky! ja si to tak nejak idealne predstavovala, ale nemajic zkusenost jsem to radsi proverila, aby v tom nebyla nejaka zaludnost...
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    Děláte někdo ze špendlíků/mirabelek šťávu? Má to smysl? Bude to dobré?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    FUNTL: v pohodě a snadno, velmi rychle se rozvaří a pecky samy vypadají, jen to vybereš nebo přeleješ přes cedník.
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    prosim pekne, je mozne obejit vypeckovavani spendliku na marmeladu tim, ze je necham rozvarit vcelku a posleze derovanou lzici pecky vyberu? Jedna se o male mnozstvi marmelady - odjizdime pryc a chci zuzitkovat to, co pada ze stromu.
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    delate nekdo stavu z merunek?
    a nakej recept na kompot z tehoz ovoce?

    diky :]]
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    jop tak to plati i na kubani. tan se teda otvira ofocialne az v 9. a bylo tam v tu dobu tak 30 kg malych nakladcek u dvou stanku.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ZUZKAOU: U nás totéž, na malé okurky musíme do osmé hodiny (nebo do Cieszyna na targowisko), odpoledne už jen vetší kusy, holt jsem musel na kvašáky přivařit více láku.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    JAJITA: humpffff.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    ZUZKAOU: pokud to funguje všude stejně, tak jo. Tady jsou malé vyprodané už před 8. hodinou.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    dotaz na okurky - tušíte někdo stav okurek v Praze?

    Respektive byla jsem dneska mezi 11 a 13 hodinou na trhu na Jižáku, na Jiřáku a v Holešovicích a všude měli jen strašlivě veliké nakládačky. Je to tím, že jsem tam byla moc pozdě a ty malé byly vybrané?
    WERKA
    WERKA --- ---
    ZATAMOKO: Já bych taky odpeckovávala ručně. U švestek to jde dobře. A taky rovnou bez problémů eliminuju červivé.
    SHUKI
    SHUKI --- ---
    Prosim, prosim, majitelky zavarovaciho lidl hrnce - na kolik stupnu a minut zavarovat leco? (vloni jsem to zkousela, abych zjistila jak na to, ale samozrejme, ze jsem cas zapomnela, navic to bylo jeste v normalnim hrnci) Diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam