• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAR_TINAMarmelády, džemy a jiné zavařování
    Výroba marmelád, dženů, rosolů a klevel. Zavařování - ovoce, zelenina, houby. Zásoby dobré na chuť i hezké na pohled.
    rozbalit záhlaví
    CAMKA
    CAMKA --- ---
    ZATAMOKO: já jsem podobný dostala a zejména při výrobě sirupů to oceňuju. Rozhodně pohodlnější a efektivnější než to mačkat rukama přes nějakou plenu nebo jak už bylo zmíněno lžící přes cedník.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZATAMOKO: měla jsem podobné a bylo to hrozný. Přijde mi pořád rychlejší to vzít přes běžný cedník lžící nebo dnem naběračky, než tohle. Materiál se hrne nad lopatky, ptáčí se to špatně apod.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Máte někdo zkušenost s pasírovacím sítem z https://www.lidl-shop.cz/ERNESTO-Nerezovy-pasirovaci-mlynek/p100240551 ?
    Dá se to, nebo je to "plechovka" na jedno použití?
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    TABBY: bud jen horke nalila do sklenic a zavickovala nebo jeste povarila v hrnci s vodou, uz fakt nevim. Vypili jsme je tehdy behem par tydnu.
    TABBY
    TABBY --- ---
    BONEMINA: A jak jsi to konzervovala, ten sirup? Mam jeste nejake v garazi...
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    TRISSIE: pred lety ja. Ale jako jestli ti to pomuze... :(



    BONEMINA --- --- 23:41:35 1.8.2014
    Tak mirabelky nejsou mirabelky, ale slivoň myrobalán, ževraj. Takže nešly od pecky, výsledkem čehož je, že mám skvělý sirup, který už neudělám nikdy znovu.
    Když jsem asi u desáté slívy začala běsnit, že to od té pecky ne a ne pustit, napadlo mě podusit je s trochou vody a následně propasírovat. Dušením vznikl parádní základ na sirup, stačilo přidat cukr v poměru 1 díl cukru na 2 díly tekutiny (800 na 1600) a k tomu lžičku kyseliny citronové. Ale kolik jsem tam původně dala ovoce a kolik vody, to už nikdy nezrekonstruuju :( Chutná to perfektně, jako něco mezi meruňkovým a švestkovým sirupem a má to šanci stát se druhým nejoblíbenějším v naší domácnosti.
    Povidla z propasírované hmoty vypadají taky slibně. Takže kompotama pro příště nebudu ztrácet čas ani suroviny.
    TABBY
    TABBY --- ---
    ATUARFIK: Muzes z nich udelat korenky :-)
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    BALAENA: Doufala jsem právě, že někdo zkušenější než já to s nima umí. Tak nic, jdou do skla.
    TABBY
    TABBY --- ---
    BALAENA: Beee beee :( Myslela jsem si to....
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    TABBY: to jsou ty, jak nejdou zavařovat
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    TABBY: Vypadá to, že je to tohle:
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    TABBY: Právě že jiný - má to profil závitů, ale ty profily jsou nižší. Víčka od Hello na to nejdou. Je to od přesnídávek Cvrček, detail prázdné jsem nikde nenašla, pokusím se nafotit.
    TABBY
    TABBY --- ---
    ATUARFIK: Co prosim te znamena "závit takový ten jakože šroubovací, ale mělký"? To je asi neco jineho nez klasicke sroubovaci presnidavkove uzavery napr. od Hello?
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Poslední pokus, než to odnesu do skla. Nechcete někdo sklenice od přesnídávek?
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Prázdné sklenice od dětské přesnídávky (cca.50ks) / Tuchoměřice, Praha ]
    TABBY
    TABBY --- ---
    Proč se do povidel přidává ocet?
    ADD
    ADD --- ---
    Jde pouzit obycejny masomlynek z Lidlu na odstavnovani rybizu? Pokud ano, ktery nastavec? Diky.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    někdo tu psal kdysi, že dělá mirabelkový sirup? Prosím prosím postup!
    GALE
    GALE --- ---
    BLANITCHKA: Lehce jsem povařila a rozmixovala třešně a meruňky a nakydala do většího tvoritka na led. Kostičky skladuji v zip pytlíku a v případě potřeby hodím do jablek, jogurtu nebo jogurtu s jablky.
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    TRISSIE: Rozumím a děkuju mockrát!
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    BLANITCHKA: a ano, zamrazila bych teď pyré a na podzim přihodila k jablkům/hruškám.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    TRISSIE: Moment- takovej ten lis, jak jede šťáva a padá talovej had ze šlupek a stopek/listí? To měl svýho času děda na chatě na ruční pohon!

    Máš přímo link- na telefonu se mi blbě hledá..? Pokud je to standard příslušenství k Božence (jako , že se do dá objednat), tak to asi nutně potřebuju :))) to bude akvizice jak bič. Vím, že tam byl lis na citrusy (odstředivej) a ten byl dost na h***.

    Takže nejlepší z tvý zkušenosti se jeví mrazit drobné ovoce (nebo pyré/ štávu z něj teď a na podzim smíchat v nějakém poměru s jabka/hrušky/ švestky a společně zavařit/ sterilizovat?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam