• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    NONAME_HERO
    NONAME_HERO --- ---
    Vy jste tak sileni, ze studentum davate sva telefonni cisla?
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    ACHERON: napis jim, ze informace ohledne se zkousky se vubec nezmenily od te doby, cos je rikal na posledni prednasce.
    DARMONLOR
    DARMONLOR --- ---
    Ve tři v noci zazvoní profesorovi telefon, ozve se tichý hlas: „Probudil jsem tě?“ „Hmm, ano…“ „Tak to je dobře, protože já se ještě učím, ty hajzle!“
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    ACHERON: jenom mail? to máš dobrý. mně se občas vyskytne skupinka studentů, kteří mi volají večer před zkouškou na telefon (pravidelně mi vzbudí mimino), že se hrozně bojí a co teda mají dělat :-D
    TMA
    TMA --- ---
    IORETH: To mi nevychází, kdyby to byla voda, tak 600 tun vody na metr čtvereční znamená vodu do výšky 600 metrů (protože jeden metr krychlový vody má přibližně tunu -- 1000 litrů po 1 kile). Pokud to vydělím hustotou železa 7870 kgm-3, vychází mi sloupec vysoký 76 metrů, čili desetkrát vyšší.

    ALDEMIK: Takže nejen naprosto bezprecedentní plýtvání železem ale i naprosto unikátní studna, zajímavé...

    BONEMINA: Kteráže to byla bitva?
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    IORETH: Nebo to všechno napadalo do jedné studny.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    ROZI: Presne takhle u nas na psychologii trolil jeden prof. pipinky co se ucily vse nazpamet. Napr. na psychopatologii jim tyden pred zkouskou doporucil naucit se celou MKN (mez. klasifikace nemoci).
    ROZI
    ROZI --- ---
    ACHERON: Ideálně odkázat na nějakou výživnou literaturu, kterou s největší pravděpodobností neměli vůbec v ruce.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    MYKEZ: Přesně, zkomolit jména i příjmení!
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    ACHERON: Jo, a ještě k tomu přidej špatně napsaná jména, to a to, bla bla, zítra bude slunečno, a že sám ještě nevíš, jaký chytáky si na ně zítra připravíš :)
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    LUKAS87: Mám jim napsat: "Ničeho se nebojte, prý je tento stav den před zkouškou normální, se srdečným pozdravem, XXX" ? :D
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    ACHERON: Den před zkouškou si většinou myslím úplně to stejný, co oni... :)
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    A tak když jsme u těch historek, tak budiž let's roll, tohle mi přišlo dneska odpoledne:

    Dobrý den pane XXX (špatně napsané jméno),

    dneska jsme se tak s lidmi, kteří zítra jdou na Vaši zkoušku, shodli, že vůbec nevíme, co se přesně máme učit a máme v tom leda dobrý zmatek. Kdybyste si to stihl přečíst ještě dnes, byli bychom hrozně vděční za nějaký informace typu - kroužkovací/otevřené, to a to, bla bla. Mysleli jsem všichni, že víme co a jak a nakonec vůbec nevíme :D Děkujeme!

    S pozdravem
    YYYYY ZZZZ a spol.
    IORETH
    IORETH --- ---
    BONEMINA: to není moc, jen asi tak sedm a půl metru vysokej homogenní sloupec... a podle velikosti bitevního pole buďto použili veškeré dostupné železo ze zúčastněných zemí, nebo celého známého světa. Vítěz to tam pak určitě obšancoval a několik dalších století těžil :-)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Což mi připomíná, že jsem kdysi viděla krásný obrázek, kde se přepočítávalo, jak dlouhý by musel být ten klasický "středověký rytířský třicetikilový meč" a z jakých materiálů by mohl být vyrobený. Nemáte to někdo?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BONEMINA: no pořád je to reálnější představa než brodění v 600 tunách železa
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    BALAENA: Než by to nasbírali, museli by po sobě střílet dodneška :)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BONEMINA: to by se dalo realizovat, kdyby to byla skotská bitva a sčítaly se dopady koule za časovou jednotku

    Dva skotské hrady proti sobě vedou válku. Z prvního vyletí dělová koule a na druhém hradu urazí kus hradeb. Z druhého hradu vyletí dělová koule a z prvního urazí věžičku. Tak po sobe střílejí už dva dny, když v tom najednou z ničeho nic - ticho.
    Z jednoho hradu vystrčí trubač hlavu a zakřičí: "Hej, proč nestřílíte?"
    Na druhé straně vykoukne trubač: "Nemůžem, koule je u vás!"
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ROZI: Jo, můj bývalý taky tvrdil, že v jakési bitvě byla tak hustá střelba, že v průměru dopadlo 600 tun dělových koulí na metr čtvereční. Když jsem to zpochybnila, oponoval, že on, coby vystudovaný historik, to musí vědět.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam