• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    POKE10002
    POKE10002 --- ---
    ZBYNEK: yap, viz

    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    GUMBA: Ta mapa je špatně, Velká Británie taky nepoužívá metrický systém (oficiálně sice ano, ale reálně ne - značky, míry v hospodách i obchodech jsou pořád v imperiálních jednotkách)
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    GUMBA: nemusí se bát, SI jednotky se do USA už dostávaj. Schválně si tam zkus říct o pár uncí nějaký drogy, každej dealer na Tebe bude koukat jak na idiota :)
    J4C0B1M
    J4C0B1M --- ---
    tohle snad patří sem, ani nevim jak jsem se tam dostal
    Najtemnejšie tajomstvá CERNu - Deštrukcia duší
    https://www.youtube.com/watch?v=6iexZ4ynOMU
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    KAERO: Vzdy kdyz vidim ty jejich Fahrenheity, mph nebo ft/sec, vzpomenu si na tuhle mapu (ktera teda koluje uz nejaky ten rok).


    Vsadim se, ze i bez popisku kazdy uhadne, co maji ty tri zvyraznene zeme spolecneho :-)

    Btw. jeden znamy je 'mechanical engineer' v Marylandu a kdyz dojde na fyzikalni jednotky, strasne nam ten metricky system zavidi. A nejen ten, jeste taky 24-hodinovy cas a neretardovane ciselne psani data. ;)
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---

    s komentářem "Konečně místo pro pořádnou pařbu!"
    KAERO
    KAERO --- ---
    ROUMEN: a podle mne tam neni ani implikace. sice neco chapu, ale na to abych rekl ze to umim pouzivat potrebuju praxi a zkusenost (neboli rozdil mezi clovekem s cerstvym titulem (chape) a zkusenym pracovnikem (chape a umi pouzivat).

    a abych nebyl OT (pluska davejte za vtip :) ):




    The total reason why USA should finally change to SI system:

    Honor – To keep their word – the USA signed the Treaty of the Meter on 20 May 1875.

    Over 130 years have passed since the U.S.A. agreed with 16 other nations to adopt the metric system of System International (SI) Units using the kilogram, degree C (derived from degree K) and meter.

    Copied from abstract of article published at conference: Getting Metric in the U.S.A. (Things are big in Texas) Speaker/Author: Richard Fertell, Proteus Industries Inc., NCSL 2009, San Antonio, Texas, USA)
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    XBAHNO: Sice pozdní reakce, ale nedá mi to. Podle mě není ekvivalence mezi "chápat" a "umět používat". Spousta lidí "umí používat" třeba trojčlenku. Čistě mechanicky s její pomocí jsou schopni řešit praktické úlohy, tedy ji umí používat, aniž by vůbec chápali jak a proč to vlastně funguje.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Vesmír vznikl jako generátor náhodných znaků.
    Lidé byli stvořeni pro zvýšení entropie.
    To je smysl vaší existence.
    Tak už k čertu přestaňte objevovat přírodní zákony!
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    SIRIEN: Jen abychom tam nenašli úřední vývěsku sektoru ZZ9 Plurál Z Alfa s příkazem k demolici.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    ARCHIMEDES: mám tu vizi toho, jak lidská civilizace za tři sta let pošle k Proximě tu flotilu gigantickejch lodí, které tam doletí, zaparkují na orbitě té planety, otevřou vrata a začnou jí sprchovat...

    ...Ta gigantická nasávací trubka z Pacifiku přes ten vesmírnej prostor zapíchnutá do toho rozbočovače mezi ty lodě...

    ...sem už dlouho neviděl Futuramu, mě tak napadá.
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    Přítelkyni teď říkám o objevu planety u Proximy Centauri v obyvatelné zóně.
    Ona na mě: "Co? V OMYVATELNÉ zóně?"
    ...
    Asi to začnu používat, je to vlastně mnohem přesnější :)
    MATHEZ
    MATHEZ --- ---
    KAERO: jj, nějakej keynesián...:)
    KAERO
    KAERO --- ---
    ALCATOR: Chybi ti konec: Kdyz se probudi ekonom, pocita, pocita, zjisti ze je levnejsi nechat hotel shoret a postavit novy nez rekonstruovat ohorely, tak si vezme veci a v klidu z pokoje odejde.
    KAERO
    KAERO --- ---
    TEAPACK: a neni teda jednodussi rozdelit soubor ne na 16 nebo 32 bitu, ale proste na jednotlive bity? pak nalezeni pozice daneho bitu v pi je pomerne jednoduche a extremne rychle. vsadim se ze takovy bitpifs by byl co se tyce latence prakticky pouzitelny i dnes.
    NESCIUS
    NESCIUS --- ---
    OTAVA: tenhle je novej: inženýr se po uhašení mění ve fyzika.
    ELDERIK
    ELDERIK --- ---
    ALCATOR: Tak taky jeden starej:

    An engineer, a physicist, and a mathematician are shown a pasture with a herd of sheep. They are told to put the sheep inside the smallest possible amount of fence.
    The engineer is first. He herds the sheep into a circle and then puts the fence around them, declaring, "A circle will use the least fence for a given area, so this is the best solution."
    The physicist is next. She creates a circular fence of infinite radius around the sheep, and then draws the fence tight around the herd, declaring, "This will give the smallest circular fence around the herd."
    The mathematician is last. After giving the problem a little thought, he puts a small fence around himself and declares, "I define myself to be on the outside!"
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    OTAVA: Já už se nemohl dívat na ty vaše kydy o Pi...
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    ALCATOR: super, letos tenhle vtip slysim poprve a to je uz Srpen ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam