• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARA_ONLY_ONEDIETNÍ jídelníček aneb co jste dnes měli dobrého
    TARGI
    TARGI --- ---
    GALE: spočítalo mi to na 7100 kj nevim, jak se to přepočítáva na kcal. k tomu pohyb 16 hod obsluha kavárny, malo spánku
    GALE
    GALE --- ---
    IOM_NUKSO: Není to dost. Tipuju, že tak 1500-1600 kCal, což je běžný bazál přůměrné Evropanky cvičící 2-3x týdně.

    TARGI: Gratuluju! Konečně tu vidím pořádný jídelníček.
    TARGI
    TARGI --- ---
    IOM_NUKSO: Nene nelecim. mno,mě tk chutná :-D :-D :-D
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    TARGI: to je docela dost. Lecis se z neceho? A grep a kefir dohromady??
    RADUS
    RADUS --- ---
    upečený tvaroh s lesním ovocem doslazeno datlovým sirupem prlus 4x jahoda
    hruška a oříšky
    tofu s rýžovými těstovinami, zeleninový salát
    cittage
    fazolová polevka, mozzarela, zeleninový salát

    plus náký ten čaj a jedno kafe se sojovým mlékem
    TARGI
    TARGI --- ---
    uf, tak jsem si nechala poradit na kaloricky vyvážený jídelníček s ohledem na me velmi omezené možnosti rozmanitosti, zatim postupně na dnešek celodenní záběr v práci a jsem teprve u dopolední svaciny a už nemůžu, mam pocit, ze prasknu...
    snídaně: 2 platky ryzovy chlebik, šunka sýr, jablko, káva
    svacina: 0.5 l kefir, jablko, fresh grep 0,2
    oběd: kuřecí stejk a skorem půl kyla zeleniny, pomerancovy fresh 0.2
    svacina: jogurt bílý, po 2 platcich šunka sýr+ velká okurka
    večeře: 0,4 tomatove polévky, 2 ryzove chlebiky
    druhá veca: velká okurka a hřích 3 dcl bílého suchého vína..... + 1.5 ltr ciste vody v průběhu
    jako tohle kdyz sním, tak prasknu....
    KEEE
    KEEE --- ---
    dneska
    třízrnná kaše, vanilkový cukr, zázvorový čaj
    jogurt
    gulášová polévka, pečené libové maso, vařený brambor
    svačina kousek lámankového chleba, libové uzené maso, cherry rajčata
    paprika
    opět plátek lámankového chleba, hromada tuňákové pomazánky s lučinou
    KEEE
    KEEE --- ---
    dneska
    třízrnná kaše z DMka se skořicovým cukrem (doporučuju, je dobrá a bez lepku)
    špagety s červeným pestem, sušenými rajčaty a tvrdým sýrem
    quiche se špenátem, cibulí a sýrem, dva kousky
    tuňáková pomazánka z lučiny, jeden knackebrot (pak došly)

    ha, chybí mi tam někde nějaká svačina ještě...

    KEEE
    KEEE --- ---
    dneska
    activia (jinej jogurt nemeli) s ovesnyma vlockama a mandlema
    kefir
    vyvar, hovezi na vine s bramborovou kasi
    ochutnavka spaget s pestem zitra k obedu :-)
    paprika
    treska se zeleninovym kuskusem

    zhruba tri caje :-)
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    včera:
    1)domaci pho ga
    2)tunakovy salat
    3) 8 kosticek cokolady
    4)tri zitne knackebroty a 1 platek zitneho chleba allnatura, pomazankove maslo, jarni cibulka, pulka libove bezlepkove klobasy
    voda, neslazeny ovocny caj
    KEEE
    KEEE --- ---
    včera
    celozrnná houska s šunkou 50 g, čaj
    hruška
    čočková polévka, libový hamburger, šťouchané brambory, zelný salát
    dvě míchaná vajíčka se šunkou, jeden knackebrot, čaj
    jóga
    trocha červeného kysaného zelí :-)
    NAUSIKA
    NAUSIKA --- ---
    včera
    1. čaj s medem a citronem, žitný chleba, cottage s pažitkou a rajče
    2. jablko
    3. zel. vývar ( brokolice, mrkev, růžičková kapusta, fazolky), kousky krůtího masa s kari a rozmarýnem, listovým salátem a bramborem
    4. 1/2 hrušky se skořicí a badyánem, 2 lžíce tvarohu, lískové oříšky, cca 45 min. plavání
    5. čočka s cibulkou, pickles, salát z červené řepy, rakytníková šťáva
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Příběh z rubriky pro ženy:
    Veganství a vegetariánství: Muž s tím po 26 letech přestal a zhubl. - Žena.cz
    http://zena.centrum.cz/...tm_source=centrumHP&utm_medium=stylebox&utm_campaign=B&utm_term=position-4
    CYBORCA
    CYBORCA --- ---
    GEISHA: myslela jsem Kefiry a Jogurty, na kterejch je napsano, ze maji snizeny obsah tuku a dalsi podobny blaboly udajne "dietni" tak jak je to i proklamovany ve spouste reklam. Uz si rozumime?! A za zadnej dav se neschovavam, jen se vracim k puvodnimu problemu a k tomu, proc se tady vubec vybavujem a to byla zminovana nova "dieta" slecny, na kterou jsem puvodne reagovala, ktera se ve svym prispevku zrovna o cole zero zminovala.... nikde nikdo nepsal, ze se travici proces uplne zastavuje kdyz nejis, to nevim proc tady vubec pises, argument fakt uplne mimo. Ale asi se shodnem na tom, ze v urcitich castech dne je aktivita travici soustavy zvysena a zase snizena (presne v dobe mezi jidly) coz se proste nedeje, kdyz jis vlastne nonstop celej den. A tim tady koncim tohle handrkovani o nicem...slecna se ptala na rady, dala jsem ji svoji, kterou mam ozkousenou a vyhovuje mi, nemam to jen z vlastni hlavy, ale i z ruznych publikaci a rozhodne jsem ji nepsala, ze vsechno ostatni je blbost, jen to proste pisu takhle z vlastni zkusenosti a nebudu ji radit neco, co sama nedodrzuju, tecka.
    CYBORCA
    CYBORCA --- ---
    GEISHA: :D prosim te, to tys tady zacla byt hned militantni, ze to je uplna blbost 3 jidla denne, pokud vim, tak takhle jsem se k tem svacinkovejm vecem nevyjadrila v jediny vete, tak mi tu nepodsouvej, ze tady davam nejaky ultimatni navody...za druhy jsem radila slecne driv, nez se zminila, ze vstava dost brzy a ma proste delsi pracovni den. O jogurtech si mysli, ze jsou dietni pulka naroda, stejne jako o dalsich vecech, ktery nemaj se zdravym stravovanim nic spolecnyho, viz zminena cola zero a podobny sracky o kterejch se lidi domnivaj, jak je to asi skvela nahrazka slazenejch limonad neboco. Tak me tady laskave nerikej ze argumentuju jak tarzan, ty ses do ted akorat blbe vyptavala a disovala vsechno co jsem tu napsala, padnej argument jsem od tebe jeste tedy nevidela, tak si laskave prvne zamet pred vlastnim prahem, nez tu zacnes psat takovyhle veci.
    CYBORCA
    CYBORCA --- ---
    CYBORCA: a samozrejme zvysila obsah tuku...aby to bylo uplne jasne.
    CYBORCA
    CYBORCA --- ---
    GEISHA: Tak ty lidi co tohle navrhujou predpokladam pocitaj s normalnim denním rezimem, kdy spis 7-8 hod denne. Spanek v tyhle dylce je taky doporucovanej v ramci zdravyho zivotniho stylu...respektive v ramci dobre fungujiciho organismu. Me by jen zajimalo, kde ty beres tu jistotu, ze ten denni rezim protkanej svacinkama je zarucene spravne a ma to tak byt...popravde jsem si oboji o cem je tu rec vyzkousela na vlastni kuzi a muzu rict, ze ten rezim se "svacinkama" byl pro me uplne na nic, bud jsem si davala zeleninu nebo ovoce a mela jsem za chvilku jeste vetsi hlad a nebo jsem si dala neco jeste horsiho, plnyho sacharidu (viz vsechny ty ovocny kefiry, ovocny jogurty a dalsi zdanlive dietni zalezitosti) a to u me spustilo pak nezvladatelnou zravost. Je zvlastni, ze ted mezi jidly necitim vubec hlad a je to jen tim, ze jsem proste rapidne snizila sacharidy ve strave.
    CYBORCA
    CYBORCA --- ---
    TEKKIT:
    GEISHA: nemusi to byt presne, proste kdyz mas hlad ne?! Ma tam byt minimalni rozptyl 4 hodiny...ja treba snidam v pul devate, obedvam v pul jedne a vecerim v sest a jsem v pohode. Tuhle infomraci mam z vic zdroju. Konkretne tenhle text jsem nasla tady: http://www.glukanovepripravky.cz/page/jime-3x-denne/12 nicmene je o tom zminka ve vice zdrojich.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    CYBORCA: "....Jezme přesně 3krát denně. Ani méně, ani více. Jezme pravidelně. Jezme tak, aby mezi jídly byla časová mezera asi 4 hodiny..."

    Z toho vyplývá že by ty jídla byly třeba 8, 12, 16...a pak už nic? Hele to se mi fakt nezdá...z jakýho zdroje to je?
    CYBORCA
    CYBORCA --- ---
    GEISHA: Pokud to chces z trosku vedeckeho pohledu, tak napriklad zde:
    Celý trávicí proces trvá přibližně 3,5 až 4 hodiny. Jestliže v jeho průběhu vložíme do úst nějakou potravinu (jablko, jahodu, bonbón, žvýkačku, ale i kafe, čaj nebo cigaretu), celý trávicí proces zastavíme. Tělo nejprve přeruší právě probíhající trávení a následně začne zcela nový trávicí proces – začne tvořit nové trávicí enzymy, na což spotřebuje značnou část Vaší energie. A poté, co jsme skončili konzumaci (např. hrstky brambůrků) tělo zjistí, že mu zbývají přebytečné enzymy, neboť bylo připraveno na plnohodnostné jídlo. Přebytečné enzymy tedy musí, za využití značného množství energie, zase zlikvidovat.

    Člověk se tak začne točit v kruhu: pojídá během dne, čímž spotřebuje velké množství své energie, a pak má zase nutkání něco jíst, protože má hlad a chybí mu energie. A tak to jde stále dokola a člověk najednou zjistí, že jí vlastně celý den. Zažívání takového člověka pak nemá čas na zpracování potravy. A co hůř, pokud takto přerušíme trávicí proces několikrát, mozek zjistí, že vytváří příliš mnoho trávicích enzymů a jeden druh „nařídí“ nevyrábět. A tak lidem postupně ubývá množství enzymů, které se ale navzájem nedokáží nahradit, tak jako truhlář nenahradí elektrikáře. Člověk pak přichází o určitou složku potravy, která jím projde nestrávená, případně se, nevyužitá, někde uloží.

    Jak by to tedy mělo být, aby zažívání začalo fungovat? Jezme přesně 3krát denně. Ani méně, ani více. Jezme pravidelně. Jezme tak, aby mezi jídly byla časová mezera asi 4 hodiny. Nepřerušujme trávení ničím jiným, než sklenicí čisté pitné vody (viz. pitný režim). Získáme tím nejen zdravě fungující tělo, ale také překvapivé množství volného času.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam