• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARA_ONLY_ONEDIETNÍ jídelníček aneb co jste dnes měli dobrého
    Taky už vás nebaví zeleninový salát, kuřecí maso se zeleninou, tuňák nebo nízkotučný jogurt stále dokola? Podělte se, co jste dnes všechno snědli a inspirujte ostatní.

    Diskuze poslouží i k tomu, abyste získali přehled, co za den sníte a byli si vědomi chyb, kterých se při hubnutí dopouštíte.



    Držte se prosím tématu, toto auditko je o zdravých, dietních (zejména redukčních) jídelníčcích a receptech.
    rozbalit záhlaví
    BARA_ONLY_ONE
    BARA_ONLY_ONE --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: Přesně. Všechno to tam naházim a víc neřešim :)
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    BARA_ONLY_ONE: pak choi jen proste nakrajene, a taky restujes? :)vyzkousim, dekuju :)
    MISHACZEQ
    MISHACZEQ --- ---
    Dobry aplikace jsou Low carb recepty z paleo snadno a Deliketo, uz jsem podle toho uvarila hodne veci i kdyz se striktne paleo nedrzim a vsechno je rychly a chutny. jen teda nedavam tolik tuku a nejim mlecny vyrobky, takze si to malicko upravuju, ale i tak je to fajn inspirace
    BARA_ONLY_ONE
    BARA_ONLY_ONE --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: Jak píšeš, vše na tenké nudličky, hovězí mleté..osolim, opepřim, zakápnu tamarindem/jablečnym octem. Když mám, přidám pak choi a čerstvý koriandr. Je to moc dobré.
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    BARA_ONLY_ONE: jak delas to orestovane zeli, cibuli a mrkev? klasicky vsechno nakrajis na nudlicky a orestujes, nebo jeste nejak sloziteji?
    TARGI
    TARGI --- ---
    ASAFA: jeden krajíc chleba ke snídani pokud cvičiš je málo a vol ideálně zitny
    BARA_ONLY_ONE
    BARA_ONLY_ONE --- ---
    No, mohli bychom to tu trochu oživit :-)
    Já jsem nyní na Duangu dietě, dle TČM, je to podobné paleo stravování, ale je tam více omezení.
    Včera:
    1. Mrkvo-dýňová polévka s kokosovým mlékem (Kamu)
    2. Ovocné smoothie (jahody, kiwi, borvůky, pomeranč)
    3. Telecí v mrkvi
    4. Zeleninový salát s vajíčkem

    Dnes:
    1. Čokoládová kostka (avokádo, banán, vysokoprocentní čokoláda, kokosový olej, datlový sirup, vanilka), jahody
    2. Ledový salát, okurka, zálivka (hořčice, olol, kopr, datlový sirup)
    3. Orestované zelí, cibule, mrkev a mleté hovězí
    4. Boršč

    ASAFA
    ASAFA --- ---
    TARGI: Plusicek :D
    TARGI
    TARGI --- ---
    ASAFA: a co potřebuješ, hodnocení, zhubnout, nabrat?
    ASAFA
    ASAFA --- ---
    Mužů taky zkusit?:) chodím cvičit tak mám vydej trosku větší, proto tolik bílkovin i sacharidů .

    Snídaně: 1krajic chleba, sunka, sýr, vajíčko, rajče a okurka
    Svacina: banán, hrozny, jablko
    Oběd: kureci prsa, ryze, zelenina
    Večeře: proteinovy nápoj, hovězí steak, brambory, zelenina
    Někdy druhá večeře tvaroh
    BARA_ONLY_ONE
    BARA_ONLY_ONE --- ---
    MISHACZEQ: tradiční čínská medicína
    MISHACZEQ
    MISHACZEQ --- ---
    BARA_ONLY_ONE: co je TČM?
    BARA_ONLY_ONE
    BARA_ONLY_ONE --- ---
    Tak jsem se dala na TČM a už začínám jíst i něco jiného než rizoto :-) Budu ráda za tipy na blogy, recepty, ... zatím jsem nenašla nic uspokojivého.

    1. ovesná kaše se sušeným ovocem a ořechy
    2. dušená zelenina (mrkev, květák, cuketa) a jáhly na kari, posypané černým sezamem a koriandrem
    3. květáková polévka
    4. bun bo nam bo (domácí)

    BARA_ONLY_ONE
    BARA_ONLY_ONE --- ---
    1. špaldový chlebík s žervé, šunka, cherry rajčata, okurka
    2. půlka pomeranče
    3. aljašská treska s bramborem a dušenou zeleninou
    4. pečené kuře s bramborem a zeleninovým salátem
    5. mrkev s bylinkovým dipem (z tvarohu)
    BARA_ONLY_ONE
    BARA_ONLY_ONE --- ---
    Tak včerejší:
    1. bílý jogurt s nakrájeným jablkem, vlašskými ořechy, posypané skořicí
    2. kuřecí vývar
    3. chilli con carne, plátek žitného chleba
    4. zeleninový salát
    5. rajčatový koláč

    + litry zázvorového a průduškového čaje



    Těsto:
    150g žitné chlebové mouky, 100g špaldové mouky, 50g rozemletých ovesných vloček, 20g lněného semínka (taky lehce rozemlít, jinak ho tělo nestráví), sůl, oblíbené sušené bylinky, 1 vejce, 3 lžíce olivového oleje, voda dle potřeby
    Smíchat, vyválet placku, vložit do vymazané koláčové formy (stačí 1čl olivového oleje). Předpéct cca 10 min. na 180°.
    Když vám těsto zbyde, vyválejte ho na ještě tenčí placku, posypejte sýrem, nakrájejte a máte super tyčinky/sušenky.

    Náplň:
    Podle momentální chuti, tentokrát jsem osmahla cibuli, kousek pórku a česnek, přidala rajčata, nasekanou bazalku a petrželku, pár sušených rajčat, 2 nastrouhané mozzarelly light, 2 vejce, sůl, pepř.
    MISHACZEQ
    MISHACZEQ --- ---
    znate KONJAC testoviny? dobrej tip - zasyti, ale nepribira se po tom. idealni na veceri se zeleninou. nevyhoda je, ze je to drahy a je toho 1 porce. tady jsem je nasla nejlevnejsi http://www.japamania.cz/shirataki-nudle-340g-200g-p1893
    TARGI
    TARGI --- ---
    mno,
    snídaně: bilej jogurt, velká lžíce směsi vloček a malá lžička medu- na takové snídani teď ujizdim skoro denně

    svaca: kousek ovoce, nebo proteinova tyčinka s karnitinem

    oběd: teď např rizoto: libové vepřové otočene na pomazane teflonce ryzovim olejem, k tomu rýže, kukuřice fazole a trocha soli a pepře + trocha zeleniny jako obloha

    svaca: nějaká ta zelenina

    veca: např 2xknackenbrot a cottage+ zelenina , nebo šunka sýr... nebo zelenina s trochou sýra

    pití: hodně obyc vody + jedna káva denně....
    KEEE
    KEEE --- ---
    včera jsem byla zase boží
    loupáček, hrnek mléka
    kuřecí vývar, hovězí libové biftečky, šťouchané brambory, tzatziky
    šopský salát
    malá bageta s hromadou libové šunky (ale to už jsem moc neměla hlad)
    KEEE
    KEEE --- ---
    dneska
    snídaně dva celozrnné tousty, jeden s vejcem a druhý se šunkou, čaj
    termix
    oběd vývar s masem, hovězí na víně se zeleninou a bramborovou kaší
    trocha vícezrnné kaše se skořicí
    80 g libové kuřecí šunky
    bazén, sauna
    až přijdu z bazénu, tak bude 100 g hummusu a dva celozrnné tousty, posypané řeřichou
    BARA_ONLY_ONE
    BARA_ONLY_ONE --- ---
    KEEE: To je záměr :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam