• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    Tenhle klub je určený diskusi o poruchách pozornosti, řešení problémů, výměnu zkušeností, atd.
    Laik nechť se zeptá a nejlépe si o tom něco přečte (online jsem toho našel dost, ale většinou anglicky), pokud sem zavítá odborník, budu moc rád za jakékoliv rady a připomínky.

    ADD resp. ADHD jsou zkratky pro anglické termíny Attention-Deficit Disorder resp. to samé s "Hyperactivity", dříve se pro toto používalo označení LMD (Lehká Mozková Dysfunkce).

    Pokud nevíte o co se jedná, ale zaujalo vás to, zkuste si něco málo přečíst...nechci sem opisovat ani základní popis, protože je toho docela dost, ale následujících pár odkazů by mohlo aspoň pro začátek pomoct:
    Příznaky (symptomy) [anglicky]
    Portál o AD(H)D na about.com [anglicky]
    Wikipedie [česky]
    Wikipedie [anglicky]


    http://www.nepozornidospeli.cz/

    Průběžně bych chtěl doplňovat odkazy a moudra na nástěnku, ale ne vždy mám čas (a jsem chaotik ;-) ) takže se hlaste o práva pokud se chcete realizovat :-)
    rozbalit záhlaví
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    UNREALONE: já třeba nedokážu dělat nic "normálně", systematicky. Třeba když jsem si chtěla dělat výpisky z nějaké učebnice, tak jsem začala první kapitolou, po chvíli mě to přestalo bavit, tak jsem si začala dělat výpisky k jinému tématu, pak jsem se zvedla a šla se napít, pak mě napadlo, že si udělám slovníček důležitých pojmů, pak jsem si k některému z nich chtěla něco vyhledat na netu, a po pár minutách jsem se přistihla, jak si čtu o něčem naprosto nesouvisejícím... no prostě chaos. Jako by mi na pozadí běžel neustálý překotný tok myšlenek, a nějaký z nich občas vždycky přebije to, na co se snažím soustředit...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    ECLECTICA: úplně chápu :-) Já na to narazil náhodou, když už jsem si říkal, že už to přece není normální a začal to hledat na internetu. Čím víc jsem četl, tím víc jsem se v tom poznával. To člověku aspoň trochu zlepší náladu.
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    ECLECTICA: Díky :)
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    ECLECTICA: Nemáš odkaz na to video?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    UNREALONE: já měla celý život sto a jedna potíží, které tak nějak nyní dávají smysl. Zcela přelomovým okamžikem bylo video, které simulovalo způsob vnímání u AD(H)D. Do té doby jsem byla přesvědčená, že to takhle mají všichni. Když s tím člověk žije odmala a nemá to srovnání, tak mu to vlastně připadá úplně normální...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    ECLECTICA: hlavně opatrně :-)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Tak já se tu asi opatrně přivítám...
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    tak ja se muzu podelit o prvni zkusenost s uzivanim strattery v dospelosti.

    uzivam lek jednou denne a to rano. po dohode s doktorkou je to 40mg. musim rict ze zmena pred a po rano je citit. clovek se mirne sklidni a nepanikari tolik z veci kolem. postupem dne lek odezniva a pokud jdu pozde spat tak jeho ucinek skoro mizi.

    vnimam mirne zatemneni mozku. pokusim se to popsat jako bych tusil ze neco nekde je ale ten pocit je vzdaleny a netrapi me. v hlave mi zustava program na dnesni den a dulezite veci na dalsi dny.

    tesim se az ted dokoncim posledni prace a zustane mi jen jedna tak uvidime jestli se to jeste zlepsi az tech starosti nebude tolik. zadne vedlejsi ucinky nepozoruju. zmeny nalad, vybusnost, unava, bolesti hlavy. jedinou vec sem vypozoroval a to je ze se mi dela sucho v puse a musim vic pit :)))
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    CORDELL: stejně jako všechny jiný léky. Fór je v tom najít ten, co má lepší žádoucí účinky, než ty nežádoucí.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CORDELL: Jako srsly, ac24 jako zdroj informaci?
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    CORDELL: dobry ale ritalin neni antidepresivum .)
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    MUI: cool diky
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    MUI: Muzes pls napsat co beres, jak dlouho a ucinky. dik
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    CORDELL: na vysetreni sem byl. mel sem stesti protoze vetsinou neberou a kdyz berou tak za dlouho. kazdopadne uz sem byl jako dite diagnostikovan.

    zatim prvni poznatek ze presne davkovani bude hrat svou roli.
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    ode dneska uzivam stratteru 10mg :))) sbohem stary zivote
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    No slovo vyser bych nepouzil ale dodelej ;)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    DEETOMMY: To se přeci s mým návrhem nevylučuje, ne?
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    CYBERWOLF: no ty projekty sou puvodne zasebou ake vinou jinych se to ruzne posouva
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    CYBERWOLF: no ty projekty sou puvodne zasebou ake vinou jinych se to ruzne posouva
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Tak se na jeden z těch 4 projektů vyser a místo toho si můžeš uklidit, přečíst knížku a tak.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam