• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    DRAKY: ta bezprostrednost a uprimnost je vetsinou dost desna vec. :) tobe se nestava, ze nekoho nechtene vylozene urazis?
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    DRAKY: a co delas za praci jestli se muzu zeptat?
    DRAKY
    DRAKY --- ---
    PETRWEB: si myslim, ze adhd vyhody ma... treba delam praci, ktera me fakt bavi, protoze k jiny bych se nedokopala :) ty kratkodoby vytrysky neuveritelne intenzivni prace jsou taky husty, malokdo dokaze v kratkym case tolik :) a osobne jsem docela rada i za bezprostredni uprimnost ve vztazich a nazorech (byt se asi celozivotne budu ucit v tomhle ohledu diplomacii), ocenujou to i nektery lidi, ze jsem v tomhle docela pruhledna... a nevim, jestli to primo souvisi s adhd, ale schopnost rychle reagovat uz se mi mockrat vyplatila
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    POZITRON: třeba by byla ráda, že jim tam nenahamtá.

    Já myslím, že si to jenom přehnaně bereš. Jako vážně - takhle se z toho akorát zblázníš.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CYBERWOLF: a beznohymu taky kazdej rika pri prvni prilezitosti, ze nema nohu? ja bych rekla, ze ne.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    POZITRON: doktorka udělala něco špatně?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    dneska jsem byla u doktorky a hned po vstupu do ordinace zazertovala, ze jsem tam uplne vlitla a ze by mela dat za dvere zatarasy. a kdyz jsem si pri odchodu brala bundu a tasku, tak mi rekla, ze jsem uplne rozjeta. aby se neposrala, fakt miluju tyhle debilni kecy. :/ a nebyla to psychiatrie!
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    AXTHEB: já ho doma nechávám. V mobilu mám google keep a tam si zapisuju přes den a pak synchronizuju večer.

    Používám to i v práci a docela fajn.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    BOUCNER: potřebuješ někoho tak samostatného, že si sám zabalí kufry, to je celý :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PETRWEB: coze? oblibeny z jakyho duvodu? :-o
    PETRWEB
    PETRWEB --- ---
    Ja to myslel tak, ze clovek tou posetilosti muze byt celkem oblibeny mezi zenami, tot vse :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    UNREALONE: bj je super, jen si ho nesmíš zapomínat doma
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    POZITRON: já si myslím, že naše pozitivum je tak maximálně smysl pro humor a umění udělat si ze sebe prdel, protože tak nějak jinak se sebou člověk nedokáže vyjít....ovšem žít bych teda se sebou nechtěla, moje záchvaty maniakálního dříče oproti zapomínání zaplatit včas složenky a vyřídit si úřady, učit se včas do školy a v práci odevzdávat věci včas, abych je nemusela dodělávat o víkendech v noci atd je na pěst...roztomilou pošetilostí by to mohla nazvat opravdu jen letmá známost, která si na dovolené semnou nemusí čistit zuby bez kartáčku a chodit v jedné botě, protože jsem to zapomněla zabalit...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    kazdopadne ADHD je ted asi trend, od zimy jsem mela v ruce druhej grant na tohle tema :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PETRWEB: mne teda jako jedina vylozene pozitivni vec prijde zrychlenost.

    co je prosim tebe krasnyho na neuvazenym lamani srdce komukoli?
    PETRWEB
    PETRWEB --- ---
    A to marneni casu
    PETRWEB
    PETRWEB --- ---
    Na adhd je nejhorsi ten nedostatek sebeucty, a sebeuspokojeni, zkratka ten dopamin (z toho plynouci i muj 10 lety navyk na amfetaminech a alkoholu), ale zaroven ta krasa zachytit zivot jinak nez ostatni (kolik slecen jsem zlomil srdce svou posetilosti a blaznivosti) a i v praci jako programator pri navrhu mam neobvykle napady a casto velmi funkci, ale pak ty faze vyvoje, stereotypnich cinnosti... je to prokleti i dar zaroven
    DRAKY
    DRAKY --- ---
    UNREALONE: taky s tím mám potíž, přistoupit na léky, a říkám si, jaká je šance, pokud si na nich člověk vypěstuje dobrý návyky, aby mu po dlouhodobějším užívání, kdy se ty návyky "zacementujou", zůstaly i bez léků... zobat to dlouhodobě nechci, ale zároveň je s aktuální hladinou neurotransmiterů fakt pekelně těžký, přenastavit si fungování a dlouhodobě to udržet... jako lepší se to furt, ale občas se dostanu do nepěknejch remisí a vyžaduje to hrozný vůle, zase se dokopat do toho všeho, co vím, že funguje (kompletní todo seznamy, týdenní plány, pomodoro, habitica, odměňování se, životospráva, pohyb, relaxace, meditace)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Nedávno jsem na netu narazil na bullet journal, tak si zkouším organizovat čas tím.
    Není to špatné a dává mi to šanci pěstovat si hezké psaní na papír, trpělivost a možná i nějaké návyky (např. habbit tracker je zajímavá věc).

    ...samozřejmě jako všechno to vyžaduje pozornost a důslednost :-)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    já mám pořád pocit, že léky jsou něco na co nechci přistoupit...i když některé vaše odezvy zní dobře :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam