• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    Tenhle klub je určený diskusi o poruchách pozornosti, řešení problémů, výměnu zkušeností, atd.
    Laik nechť se zeptá a nejlépe si o tom něco přečte (online jsem toho našel dost, ale většinou anglicky), pokud sem zavítá odborník, budu moc rád za jakékoliv rady a připomínky.

    ADD resp. ADHD jsou zkratky pro anglické termíny Attention-Deficit Disorder resp. to samé s "Hyperactivity", dříve se pro toto používalo označení LMD (Lehká Mozková Dysfunkce).

    Pokud nevíte o co se jedná, ale zaujalo vás to, zkuste si něco málo přečíst...nechci sem opisovat ani základní popis, protože je toho docela dost, ale následujících pár odkazů by mohlo aspoň pro začátek pomoct:
    Příznaky (symptomy) [anglicky]
    Portál o AD(H)D na about.com [anglicky]
    Wikipedie [česky]
    Wikipedie [anglicky]


    http://www.nepozornidospeli.cz/

    Průběžně bych chtěl doplňovat odkazy a moudra na nástěnku, ale ne vždy mám čas (a jsem chaotik ;-) ) takže se hlaste o práva pokud se chcete realizovat :-)
    rozbalit záhlaví
    DRAKY
    DRAKY --- ---
    POZITRON: nejspis jo, ale jsem vcelku empaticka, takze to vetsinou zaregistruju a uvedu s danym clovekem na spravnou miru... nicmene nemam iluze, ze neexistuje nemala skupina lidi, ktery je to nesympaticky a nemusej me (na druhou stranu to bejva ten typ lidi, co sam primo svuj nazor vyjadrovat neumi nebo se vubec nejak zdrave prosadit, takze me to moc nemrzi)... na druhou stranu mam spoustu kamosu, ktery to naopak ocenujou
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    DRAKY: ta bezprostrednost a uprimnost je vetsinou dost desna vec. :) tobe se nestava, ze nekoho nechtene vylozene urazis?
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    DRAKY: a co delas za praci jestli se muzu zeptat?
    DRAKY
    DRAKY --- ---
    PETRWEB: si myslim, ze adhd vyhody ma... treba delam praci, ktera me fakt bavi, protoze k jiny bych se nedokopala :) ty kratkodoby vytrysky neuveritelne intenzivni prace jsou taky husty, malokdo dokaze v kratkym case tolik :) a osobne jsem docela rada i za bezprostredni uprimnost ve vztazich a nazorech (byt se asi celozivotne budu ucit v tomhle ohledu diplomacii), ocenujou to i nektery lidi, ze jsem v tomhle docela pruhledna... a nevim, jestli to primo souvisi s adhd, ale schopnost rychle reagovat uz se mi mockrat vyplatila
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    POZITRON: třeba by byla ráda, že jim tam nenahamtá.

    Já myslím, že si to jenom přehnaně bereš. Jako vážně - takhle se z toho akorát zblázníš.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CYBERWOLF: a beznohymu taky kazdej rika pri prvni prilezitosti, ze nema nohu? ja bych rekla, ze ne.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    POZITRON: doktorka udělala něco špatně?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    dneska jsem byla u doktorky a hned po vstupu do ordinace zazertovala, ze jsem tam uplne vlitla a ze by mela dat za dvere zatarasy. a kdyz jsem si pri odchodu brala bundu a tasku, tak mi rekla, ze jsem uplne rozjeta. aby se neposrala, fakt miluju tyhle debilni kecy. :/ a nebyla to psychiatrie!
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    AXTHEB: já ho doma nechávám. V mobilu mám google keep a tam si zapisuju přes den a pak synchronizuju večer.

    Používám to i v práci a docela fajn.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    BOUCNER: potřebuješ někoho tak samostatného, že si sám zabalí kufry, to je celý :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PETRWEB: coze? oblibeny z jakyho duvodu? :-o
    PETRWEB
    PETRWEB --- ---
    Ja to myslel tak, ze clovek tou posetilosti muze byt celkem oblibeny mezi zenami, tot vse :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    UNREALONE: bj je super, jen si ho nesmíš zapomínat doma
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    POZITRON: já si myslím, že naše pozitivum je tak maximálně smysl pro humor a umění udělat si ze sebe prdel, protože tak nějak jinak se sebou člověk nedokáže vyjít....ovšem žít bych teda se sebou nechtěla, moje záchvaty maniakálního dříče oproti zapomínání zaplatit včas složenky a vyřídit si úřady, učit se včas do školy a v práci odevzdávat věci včas, abych je nemusela dodělávat o víkendech v noci atd je na pěst...roztomilou pošetilostí by to mohla nazvat opravdu jen letmá známost, která si na dovolené semnou nemusí čistit zuby bez kartáčku a chodit v jedné botě, protože jsem to zapomněla zabalit...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    kazdopadne ADHD je ted asi trend, od zimy jsem mela v ruce druhej grant na tohle tema :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PETRWEB: mne teda jako jedina vylozene pozitivni vec prijde zrychlenost.

    co je prosim tebe krasnyho na neuvazenym lamani srdce komukoli?
    PETRWEB
    PETRWEB --- ---
    A to marneni casu
    PETRWEB
    PETRWEB --- ---
    Na adhd je nejhorsi ten nedostatek sebeucty, a sebeuspokojeni, zkratka ten dopamin (z toho plynouci i muj 10 lety navyk na amfetaminech a alkoholu), ale zaroven ta krasa zachytit zivot jinak nez ostatni (kolik slecen jsem zlomil srdce svou posetilosti a blaznivosti) a i v praci jako programator pri navrhu mam neobvykle napady a casto velmi funkci, ale pak ty faze vyvoje, stereotypnich cinnosti... je to prokleti i dar zaroven
    DRAKY
    DRAKY --- ---
    UNREALONE: taky s tím mám potíž, přistoupit na léky, a říkám si, jaká je šance, pokud si na nich člověk vypěstuje dobrý návyky, aby mu po dlouhodobějším užívání, kdy se ty návyky "zacementujou", zůstaly i bez léků... zobat to dlouhodobě nechci, ale zároveň je s aktuální hladinou neurotransmiterů fakt pekelně těžký, přenastavit si fungování a dlouhodobě to udržet... jako lepší se to furt, ale občas se dostanu do nepěknejch remisí a vyžaduje to hrozný vůle, zase se dokopat do toho všeho, co vím, že funguje (kompletní todo seznamy, týdenní plány, pomodoro, habitica, odměňování se, životospráva, pohyb, relaxace, meditace)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Nedávno jsem na netu narazil na bullet journal, tak si zkouším organizovat čas tím.
    Není to špatné a dává mi to šanci pěstovat si hezké psaní na papír, trpělivost a možná i nějaké návyky (např. habbit tracker je zajímavá věc).

    ...samozřejmě jako všechno to vyžaduje pozornost a důslednost :-)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    já mám pořád pocit, že léky jsou něco na co nechci přistoupit...i když některé vaše odezvy zní dobře :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam