• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    CEPAL
    CEPAL --- ---
    ANICASE: mojee 12-letá dcera je ve většině sociálních interakcí dospělejší než já. Ona je prozměnu měntálně cca na dvojnásobném věku (no a fyzicky taky!), a trpí jak pes, třeba ve škole mezi "debilníma miminama" (kamarádí se s učiteli). Trvalo jí dlouho, než to zpracovala, teď je už dost dospělá, aby chápala, že když se chovám jako idiot, tak to neznamená, že jsem idiot, ale že můj mozek prostě občas nefnguje jak by měl, a ví, že mi může říct "tati!" a já se zastavím a přestanu se chovat jak idiot ... strašně mě to vůči ní mrzí, ale naučil jsem se díky ní víc se hlídat a kontrolovat, a myslím, že ona to vidí...
    CEPAL
    CEPAL --- ---
    KOIRA: jinak čistě k těm překlepům - předpokládám, že používáš software, který má "spell check" (třeba i MS WOrd má docela dobrej spell check i na češtinu)... nebo jde o překlepy, které spellcheckem projdou? Pak asi jedině ten korektor - čistě teoreticky by to mohl být i nějaký kamarád, který to pro tebe bude dělat nezištně, někdo komu na tobě záleží, a pro koho ty zase někdy jindy uděláš něco jiného nezištně... asi to zní dost naivně, já vím...

    a samozřejmě jsou volně dostupné substance na zlepšení soustředění a tak... ginkgo biloba, nějaký ty vitamíny a tak... můj základ je C a hořčík, bez toho ráno nejedu... ale nejsem v tom expert a vlastně se akorát chystám najít si nějakej ten chemickej koktejl vhodnej na můj mozek. Každoádně mohu potvrdit, základem je 8 hodin spánku. Což se mně osobně povede málokdy, prostě si "nedovoluju" jít spát včas, vpodstatě se trestám... a výsledek je pak tragickej, doslova...
    CEPAL
    CEPAL --- ---
    KOIRA: Ahoj, řeším něco podobného, napsal jsem Ti soukromou zprávu...
    KOIRA
    KOIRA --- ---
    !!! Tak tim se smazaly vsechny nevyhody .))
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    KOIRA: taky to znamená, že lidem s ADHD můžeš věřit - protože nevěř nikomu, komu je přes třicet.
    KOIRA
    KOIRA --- ---
    CYBERWOLF: Jj, Dorian Gray může blednout závistí.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    KOIRA: hele, to vlastně není blbý. Když bych si moh vybrat, tak bych si to asi stejně vybral :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ANICASE: jo, když mám náladu, tak se rozjívit s dětma (i cizíma) nemám vůbec problém
    BETTER
    BETTER --- ---
    KOIRA: Nemalej olol...když sem to četl před víkendem...řekl sem si "sračka"...ale!!! Přes víkend jsem vynechal ritalin.
    :D
    No...a nastalo nemalý množství chvil, kdy sem si připadal jak nedomrdlý hovno. Můj slovník omluvte. Ale ano, sem infantilně laděnej nedorost. Avšak, možná krapet mimo tabulky. Chjoo :D
    Každopádně díky, zase jsem se o sobě dozvěděl kapánek víc :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ANICASE: tak ja nevim jak je to u tebe rozvinuty, zejo. Ale jina nebudes, tak se muzes utesit tim, ze te takovou nedoceni a ze nevi, o co prichazi.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ANICASE: podle me problem nastane, az nam bude treba 50 a v ruznejch situacich se stale budem chovat na 10, protoze to bude moc, moc trapny. cimz nerikam, ze kdyz se jako dite chova 34 leta zena, ze to mnohdy neni na pozvednuty oboci, urcite je, ale neni to jeste tak desny. :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ANICASE: samotna skutecnost me neurazi. Bral jsem to tak, ze jsem takovej, kazdej je nejakej, i kdyz jsem neznal pricinu. Ted znam pricinu a rikam si, ze kazdej je nejakej. Jo ptala ses, jestli mi to nekdo nevytyka. Vis, u me se to projevuje predevsim radosti z malickosti asi taky s nadechem infantilismu a naivismu, ale ze bych byl navenek infatilni nebo naivni, to asi ne. Logicky me pak nema, kdo za co tepat.
    Zvlastni je, ze se takhle ptas, je to pro tebe zrejme tema.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KOIRA: díky za skvělý zdroj!
    Z pohledu matky ADHD dítěte sedí perfektně. mám sedmiletého ADHD syna, který má o necelé dva roky mladší normotypické sestry. A aktuálně je na tom emocionálně/sociálně zhruba tak, jak ony byly před rokem. Tuhle tabulku si vytisknu a nalepím někde na očích pro sebe i pro manžela... že si fakt nesmíme brát osobně, když nedokáže dostát nárokům kladeným na sedmileté děti.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ANICASE: ano, mam dokonce cerny na bilym z psychiatrie, ze jsem infantilni nevyzrala osobnost.
    KOIRA
    KOIRA --- ---
    ANICASE: To není dotaz mimo.

    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ANICASE: ani mi to nerikaji, pokrytci, ale mam to tak.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    vlastně mě asi nejvíc nevadí ta roztěkanost, i když je to občas otrava...

    pitomá je ta kombinace "nepozornost / roztěkanost - deprese - demotivace"

    mám tisíc plánů, nápadů a projektů a hodně z nich zůstává teoretických ne proto, že by na to nebyl čas, ale protože mám často náladu "všechno je nahovno, potřeboval bych vyměnit hlavu, seru na všechno"
    jindy je to zas "teď budu dělat 5 věcí zároveň, všechno je to super" :-) což je sice o něco lepší, ale ne o moc :-)

    ono možná ve výsledku stihnu jen o trochu míň než normální aktivní člověk, který se nesnaží dělat všechno najednou, ale stejně mě štve, že spoustu věcí zůstává nerealizovaných...

    no, člověk holt musí někdy taky odpočívat...jen občas prostě odpočívám, protože se vyčerpám jen tím, že bojuju sám se sebou...

    // konec výlevu :-)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    KOIRA: jistě - teorie a praxe :-)

    není těžké začít tyhle zásady dodržovat, ale celkem snadno to člověku ujede a než si to uvědomí, tak to chvíli trvá... je to boj
    KOIRA
    KOIRA --- ---
    ZUZKAOU: a painstation, abych si pamatovala věci, který mám vyřídit.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KOIRA: tak v tom případě potřebuješ korektora...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam