• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    DRAKY
    DRAKY --- ---
    UNREALONE: navyky fungujou fest, svyho casu jsem napevno nainstalovala 2x denne cisteni zubu. Pres 21denni quest. Bezpodminecne pravidelny. Sebeunavenejsi, sebeozralejsi, sebevic spechajici. Vyjimky rocne spocitam na prstech. Ma to tu vyhodu, ze kdyz potrebuju treba brat pravidelne prasky, masirovat jizvu, kontrolovat web apod., pridam tenhle dodatek k tomu uz nainstalovanymu a jde to velmi snadno bez zapominani. Akorat se toho nesmi navesit do retezce moc, tak idealne 3 max, pak hrozi, ze je clovek linej jit si vycistit i jen ty zuby, pac vi, co všechno je k tomu nabaleny :)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MAJKA: mě asi nejvíc pomohlo "Driven to distraction" tím, že jsem se dočetl o jiných co mají stejné problémy jako já, na organizaci mi pomohlo "Getting things done", což je v podstatě dneska už klasika. Díky tomu jsem skutečně udělal hodně věcí které jsem měl (nebo resp neměl) "na seznamu". Taky jsem tam našel zásadní myšlenku, která mi toho asi jako jediná zůstala - je potřeba dostat myšlenky a "resty", které nám sedí v hlavě a zabírají místo ven z hlavy na nějaké místo, kde bude mít člověk jistotu, že o ně nepřijde.
    Jo a pak níže zmiňované BUJO.
    Jinak sbírám různě střípky a moudra po netu. Docela se mi líbí myšlenka vytváření návyků, což vidím jako silný nástroj...
    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    HANOUCH: tim chci rict, ze tomu "mit papir"...stejne vetsina psychiatru u nas tuhle diagnozu neumi
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MAJKA: ne, ale je dobry prestat se spolihat na svoji pamet a zacit pouzivat kalendar. je celkem jedno, jestli v podobe olckuloveho zapisniku nebo formou digitalniho kalendare.

    ja jsem si sam diagnostikoval adhd, hyperaktivitu a genialitu, takze moje metoda rozhodne funguje.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MAJKA: https://zen-journal.com/buddha-in-blue-jeans-a-free-download/ Extrémně jednoduchá kniha o tom jak začít meditovat. Když jsem hodně rozjetej nebo špatně vyspanej tak mi meditace nepomůže, ale občas je to dar z nebes.

    Bullet Journal
    https://bulletjournal.com/
    Jediná metoda jak si vést poznámky o světě kolem, která mi fungovala déle než dva dny
    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    HANOUCH: hekle ono to je tezky, ja papir mam, ale jen za zaklade dlouhodobeho pozorovani, coz asi jako ok, ale pojistovne se to dokazalo na zaklade testu o deseti otazek
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    Je nějaká knížka na téma adhd, organizace času, práce, osobnosti, čehokoliv, co vám fakt něco konkrétního dala a nějak vám pomohla? Pokud ano, mohli byste prosím stručně napsat jaká a co vám v ní pomohlo?
    HANOUCH
    HANOUCH --- ---
    VALKYRA: Tak to je supr, protoze jak jsem psal ve svem prvnim postu, lidi se zarucenou diagnozou z internetu je fakt hodne :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: návštěva jako návštěva
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    PALEONTOLOG: prachy co spolknul dealer do toho nemůžeš počítat ;)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HANOUCH: víš kolik já vypláznul peněz, abych se dostal na adiktologii ? ani to nechci vědět
    HANOUCH
    HANOUCH --- ---
    PALEONTOLOG: no to se mate ja za navstevu obvodaka platim 50 Eur ;)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HANOUCH: a to máme bezplatný zdravotnictví
    HANOUCH
    HANOUCH --- ---
    VALKYRA: zajimalo by mne kolik lidi na tech setkani na to adhd/add bude mit fakt papir a kolik lidi si to diagnostikovalo podle internetu. Prijde mi, ze je adhd dost v mode. Kolikrat mi nekdio rekl jo adhd to ja mam taky. Vzdycky na to odpovim jooo a mas na to papir. Vetsina lidi pak prizna, ze nema :D
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    VALKYRA: pak poreferuj
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    mě už jeden kámoš na kombinaci chlastu a kokeše umřel. v devadesátkách, ale měl slabší srdce a to nevydrželo.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    VALKYRA: to zní jako recept na infarkt ve třiceti.
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    VALKYRA: klepky na ADHD jsou myslím na principu zpětného vychytávání noradrenalinu či dopaminu (Atomoxetin, Rivotril). to kokain prostě dělá (+ ještě serotonin)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    běh je super! dal jsem 7.6km, endorfiny jsou výborná věc - myslím, že jako stabilizátor nálady ideální. měl bych to dělat častěji :-) akorát před tím nesmím nic jíst, jinak se mi z toho natřásání začne chtít hrozně s*át :-D
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Běž a užij si to
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam