• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SRNECEK: Máme. Od boku bych ti doporučil objednat se do INEPu
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, mate nekdo diagnostikovano AD(H)D? Bohuzel muj psychiatr roky odmita se mnou problem resit, jelikoz udajne Essentru mi nemuze predepsat, pokud nebude mit neurologicky nalez nebo psychologicke vysetreni z detstvi, ktere by to potvrzovalo. Bohuzel nic takoveho nemam, pak tedy dialog s rodici, jenze uplne nevim, nakolik by poskytli realny obraz v dusledku dysfunkcni dynamiky. Neresim hyperaktivitu, jen tu pozornost, mam bohuzel pridruzene obtize jako uzkosti nebo deprese, ktere by na to mohly mit vliv a maji, ale u uzkosti rozeznam, jakmile to je dano tim. Nicmene tento problem s pozornosti uz mapuji od stredni skoly a prijde mi to jako dost validny argument a i studovat VS bylo dost narocne, nemoznost nacitat povinny material. Zejm. resim kvuli cteni, jelikoz to skoro nezvladam a propadam se kvuli tomu az k sebevrazednym myslenkam.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    NEXEN
    NEXEN --- ---
    VYHULENY_UFO: vsak on psal, ze si nejdrive myslel, ze to je neco uplne jineho, bral i pod spatnou diagnozou A.D., ale uz ok... dal uz bychom se asi tocili v kruhu :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    NEXEN: je pravda, ze sem skoncil u toho priznani, jak nemel problem vystartovat na nekoho na krizovatce a pak ho pronasledoval pres cely mesto... to je psychopatie, ne adhd.
    NEXEN
    NEXEN --- ---
    VYHULENY_UFO: proti tomu nic, ale vypada to, ze jsi necetl cele, ze to ma vyvoj a ted uz je nekde uplne jinde ;)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    NEXEN: nemam zuzeny videni, jen me sere, ze nekdo vlastni zmrdstvi hazi na nejaky adhd. pevne verim, ze i clovek s adhd muze byt slusny ridic, ktery nad sebou premysli...
    NEXEN
    NEXEN --- ---
    VYHULENY_UFO: on je v pohode, pze se sebou zacal pracovat, velmi se o to, co mu je zajimá, není to zádný mladý trdlo, které by po tobe šlo s pistolí...
    na kazdy pad ti fandim, zes nekdy nevyletel, kvuli kravine, pusobi to na mne, ze vubec nevis, o cem to je, tedy, ze mas zuzene videni, nebo jsem prilis empaticky a tim, ze se snazim pochopit, co k tomu cloveka vede, si bezne ublizuji... :-)
    znam spoustu lidi, jejiz konickem jsou strelne zbrane, ja sam jsem pacifista, takze jejich konicek nesdilim, ale ppotkat je opite a nazlobene nechtel... nevim...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    NEXEN: promin, ale neco takovyho nikdo nechce na silnici potkat a jsem zvedavej, jestli to tedka cetl nekdo, kdo se musel se zmrdem na silnici v krizovatce setkat....

    jako ridic se musis ovladat a doufam, ze frajer nema strelnou zbran nebo neni clenem nejakeho streleckeho diskusniho fora
    NEXEN
    NEXEN --- ---
    VYHULENY_UFO: rozumim, ale třeba to souviselo s více vlivy nebop vjemy, které nejsou zmineny... já jsem byl dříve dost podrážděný, nejen kvůli únavě atp., takže prý take z pohledu třetí osoby agresivní, ale možná jen s tím náhledem, že mnohdy nepochopen, jinak bych do toho započítal i impulsivitu atp.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    NEXEN: byl jsem zmrd a hazim to na adhd... mi snad nechce frajer tvrdit, ze kdyz se neovladam, tak to muzu hodit na adhd....

    „Dřív jsem byl i dost agresivní. Například jsem se pral na křižovatce, protože mi někdo nedal přednost nebo tam vjel na poslední chvíli a já ho pak naháněl přes celé město.“
    NEXEN
    NEXEN --- ---
    snad nenesu drivi do lesa, ale myslim, že pěkný článek, ve fb skupine jsem (viz clanek) a mnohdy jsou informace take prinosem... a Vít, je fajn studnice vědomostí... tak pro info
    Porucha ADHD se týká i dospělých. „Ztrácím věci, nesoustředím se, jsem impulzivní,“ popisuje Vít | Radiožurnál
    https://radiozurnal.rozhlas.cz/kdyz-mozek-neposloucha-8249049/5
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Leo Babauta je fajn. Četl jsem něco na jeho blogu Zen habits.

    Co se týče digi minimalismu, tak už nějakou dobu nepoužívám v mobilu facebook. Odinstaloval jsem i nyx appku, ale v prohlížeči nyx občas otevřu. Je to ale malinko složitější než appka, tak mě to tak neláká :-) Je to docela fajn.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KOIRA: osobně riskuju zdraví v profesi, tak si pak říkám, když jsem přežil další den, že by mě teď nemuselo nic rozházet. tak docela to neplatí :) ale od těch malicherností mi to dost pomáhá
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    KOIRA: beru kombinaci venlafaxin 50 mg + strattera 60 mg.
    KOIRA
    KOIRA --- ---
    ECLECTICA: muzu se zeptat, co je to dobre kombo leku? Jinak roli hraje psychika naprosto zasadni ac jsem si to nikdy nepripoustela a myslela ze vydrzim vsechno. Hladinu unavy, rozcileni, rozhozeni, frustrovani, propadnuti depresi, vystresovani, prehlceni, zúzkostneni, aj. mam podstatne niz nez lidi v mem okoli. Pokud je to za urcitou hranici, tak nepomuze nic. Trochu zmirnit a posunout tyhle hranice se mi dari cinnostma, ktere mi "dolevaji" psychickou pohodu, coz zvlada momentalne asi jenom lezeni. Odpoledne v myslenkach, že když udelam blbej krok, tak se zabiju = tyden me nic nerozhazi v praci :D
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ECLECTICA: zasadni roli. ve stresu je vsechno horsi, zaroven cim vic jsem ve stresu, tim jsem nafrcenejsi, takze musim pusobit jak na perniku.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    ECLECTICA: docela dost. Což je blbý, protože to k obnovení rovnáváhy moc nepomáhá. Ale na druhou stranu je to normální, takže se není moc co divit.
    ZDN58
    ZDN58 --- ---
    ECLECTICA: Dost. Zvladam fungovat v ramci moznosti elementarne, ale je to dost vycerpavajici. Terapie me prekvapive pomaha vratit se do normalu "driv", ale ta doba, nez udelam "krok zpet" a uvedomim si nejakej problem v sirsich souvislostech tak, aby me z toho neprepadavaly panicky ataky, je na muj vkus dost dlouha.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Jak velkou roli u vás hraje psychická pohoda? Jakmile mě něco vykolejí (což se díky dobře zvolené a dlouhodobé medikaci naštěstí stává zřídka), úplně mi to vyřadí exekutivní funkce z provozu, ani léky nepomáhají.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam