• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    PALEONTOLOG:
    PALEONTOLOG:
    Na různé druhy terapie jsem chodila úhrnem cca 6-7 let a absolvovala jsem šestitýdenní program ve stacionáři.

    Připadá mi, že léky považuješ za určitý způsob podvádění, díky kterému má člověk bez námahy to, o co ostatní musí usilovat. Což je pitomost. Léky jenom umožní, aby veškeré snažení nepřišlo vniveč a přineslo taky nějaké výsledky.

    Co se týká toho odkazu, který jsi sem dal, tak jeho ultimátním cílem je prodávat, informační hodnota je podružná. (Mimochodem, účinnost biofeedbacku dosud není uspokojivě prokázaná.) Realita je taková, že terapie cílená na práci s ADHD a terapeuti specializující se na práci s lidmi s touhle poruchou, de facto není dostupná. Konkrétního odborníka mi např. nebyli schopní poradit ani v INEPu.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    a za další, kolik v vás se pokoušelo o kompenzaci terapii před nasazením medikace ?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Jen tak mezi reci, kolik z vas s leky vyuziva navic nejakou formu terapie?

    10 metod v terapii ADHD – 1. část | Mentem.cz
    https://www.mentem.cz/blog/10-metod-proti-adhd-1/
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    ECLECTICA: dekuju, zes to rekla za ostatni
    PAKOBYLKA_
    PAKOBYLKA_ --- ---
    MAJKA: Ale kdyz nad tim premyslim, hodne mi to pomohlo ohledne otazky seberegulace (mimo jine). Ale byla a je to ma velka bolest prave kvuli synovi a moji nevypocitatelnosti. Konecne snad vim, jak na to.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    PAKOBYLKA_: Jasný, v poho, chápu :) No já se ke knížce asi dostanu s prckem kdo ví kdy, leda si najít audioverzi. Ale omrknu ji, dík za tip
    PAKOBYLKA_
    PAKOBYLKA_ --- ---
    MAJKA: No nevim, mam asi 4 A4 poznamek a neco je dost osobni. Vsak si to precti.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    PAKOBYLKA_: Klidně všechny! :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ECLECTICA: to je takové typické hyperaktivně emocionální, nedočtené, zkratkovité. víš jistě, že ti medikace zabírá správně ? :)
    za prvé nevím o tom houby - vím o tom svoje, a za druhé si myslím, že snaha o kompenzaci by tam prostě měla být vždy. spoléhat se na medikaci je jalové, jakkoliv je účinná. u všech psychických poruch by měla být součást medikace taky odpovídající terapie, neboli snaha o kompenzaci deficitu.
    popisuju naprosto konkrétní případy, kdy rodič děcku přivodil diagnózu, protože to prošlo u 6 lékaře.
    nerazím tady nějakou biocestu, alternativní metody nebo šarlatánství. jsem prostě přesvědčenej, že někde má být hranice diagnózy a každej pšouk by se řešit neměl a měl by se člověk snažit to kompenzovat.
    PAKOBYLKA_
    PAKOBYLKA_ --- ---
    MAJKA: Jako jednu vec? To nevim. Cetla jsem to postupne, delala poznamky a prubezne si to v sobe rovnala. Zatim porad “dojizdi”.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    PAKOBYLKA_: A co se ti na tom líbilo? Co sis z toho vzala konkrétního, jestli něco? Díky :)
    PAKOBYLKA_
    PAKOBYLKA_ --- ---
    Nic lepsiho ohledne adhd jsem tatim necetla. (A cetla jsem toho hodne.) Pardon, jestli je to velky, nevyznam se v tom.

    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    PALEONTOLOG: tak já jsem například do těch 40, kdy jsem dostala diagnózu ADHD a správnou medikaci, byla v porovnání s dneškem naprostý loser na hranici schopnosti fungovat a uzlíček nervů zmítaný úzkostmi, depresemi, OCD, záchvaty paniky atd.

    Je pěkný , že máš potřebu se vyjadřovat, ale víš o tom, čím si prochází dospělí s ADHD, naprostý houby.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ještě jsem si vzpomněl na jednoho kluka, co měl u nás v práci brigádku, jeho matka lékařka si myslela, že mu hrozí epilepsie a tak ho cpala antiepileptikama preventivně. týpek pak v práci po kalbě zkolaboval a vezla ho rychlá, právě díky jeho starostlivé matince
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: je dobrý vypíchnout, že když se dostatečně snažíš, najdeš člověka, co ti diagnózu přiklepne. nejlíp se trénujou dotazníky na internetu, asi podobně jako testy na řidičák na stránkách ministerstva dopravy

    AXTHEB: spíš jsi stále nepochopil pointu kolem který kroužím. tady ufo by ti moh vyprávět, jak dokážou matky naočkovat děti srdečníma chorobama, aby nemusely na vojnu a ty se pak v dospělosti diví, že žádnou srdeční slabost nemají, ačkoliv s tím celý život žili. a podobně to je i s duševníma chorobama. myslím, že by měla existovat určitá hranice, kde prostě problém není
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    PALEONTOLOG: ja jsem primo kvuli HO skoncila na mesic v blazinci
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CYBERWOLF: Protože Palenteolog nedbale čte cizí příspěvky a polemizuje s něčím, co nikdo nenapsal.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    PALEONTOLOG: viděl jsem HO s dvěma malýma dětma a myslím, že takhle nějak vypadá peklo.

    Ale... proč to řešíme?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PALEONTOLOG: Skutečně? Za ten rok se zbláznilo tolik lidí zavřených v pokoji na HO, až to není hezký.
    AMANT
    AMANT --- ---
    PALEONTOLOG: ja ufo nevidim, tak mam to vlakno naruseny:) mi to nekdy prevypravis;))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam