• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    Tenhle klub je určený diskusi o poruchách pozornosti, řešení problémů, výměnu zkušeností, atd.
    Laik nechť se zeptá a nejlépe si o tom něco přečte (online jsem toho našel dost, ale většinou anglicky), pokud sem zavítá odborník, budu moc rád za jakékoliv rady a připomínky.

    ADD resp. ADHD jsou zkratky pro anglické termíny Attention-Deficit Disorder resp. to samé s "Hyperactivity", dříve se pro toto používalo označení LMD (Lehká Mozková Dysfunkce).

    Pokud nevíte o co se jedná, ale zaujalo vás to, zkuste si něco málo přečíst...nechci sem opisovat ani základní popis, protože je toho docela dost, ale následujících pár odkazů by mohlo aspoň pro začátek pomoct:
    Příznaky (symptomy) [anglicky]
    Portál o AD(H)D na about.com [anglicky]
    Wikipedie [česky]
    Wikipedie [anglicky]


    http://www.nepozornidospeli.cz/

    Průběžně bych chtěl doplňovat odkazy a moudra na nástěnku, ale ne vždy mám čas (a jsem chaotik ;-) ) takže se hlaste o práva pokud se chcete realizovat :-)
    rozbalit záhlaví
    KOIRA
    KOIRA --- ---
    PAKOBYLKA_: přiznám se, že mě trochu drazdi ten podtitul, řekneš trochu víc v čem té to oslovilo?
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    PAKOBYLKA_: A co se ti na tom líbilo? Co sis z toho vzala konkrétního, jestli něco? Díky :)
    PAKOBYLKA_
    PAKOBYLKA_ --- ---
    Nic lepsiho ohledne adhd jsem tatim necetla. (A cetla jsem toho hodne.) Pardon, jestli je to velky, nevyznam se v tom.

    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    PALEONTOLOG: tak já jsem například do těch 40, kdy jsem dostala diagnózu ADHD a správnou medikaci, byla v porovnání s dneškem naprostý loser na hranici schopnosti fungovat a uzlíček nervů zmítaný úzkostmi, depresemi, OCD, záchvaty paniky atd.

    Je pěkný , že máš potřebu se vyjadřovat, ale víš o tom, čím si prochází dospělí s ADHD, naprostý houby.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ještě jsem si vzpomněl na jednoho kluka, co měl u nás v práci brigádku, jeho matka lékařka si myslela, že mu hrozí epilepsie a tak ho cpala antiepileptikama preventivně. týpek pak v práci po kalbě zkolaboval a vezla ho rychlá, právě díky jeho starostlivé matince
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: je dobrý vypíchnout, že když se dostatečně snažíš, najdeš člověka, co ti diagnózu přiklepne. nejlíp se trénujou dotazníky na internetu, asi podobně jako testy na řidičák na stránkách ministerstva dopravy

    AXTHEB: spíš jsi stále nepochopil pointu kolem který kroužím. tady ufo by ti moh vyprávět, jak dokážou matky naočkovat děti srdečníma chorobama, aby nemusely na vojnu a ty se pak v dospělosti diví, že žádnou srdeční slabost nemají, ačkoliv s tím celý život žili. a podobně to je i s duševníma chorobama. myslím, že by měla existovat určitá hranice, kde prostě problém není
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    PALEONTOLOG: ja jsem primo kvuli HO skoncila na mesic v blazinci
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CYBERWOLF: Protože Palenteolog nedbale čte cizí příspěvky a polemizuje s něčím, co nikdo nenapsal.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    PALEONTOLOG: viděl jsem HO s dvěma malýma dětma a myslím, že takhle nějak vypadá peklo.

    Ale... proč to řešíme?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PALEONTOLOG: Skutečně? Za ten rok se zbláznilo tolik lidí zavřených v pokoji na HO, až to není hezký.
    AMANT
    AMANT --- ---
    PALEONTOLOG: ja ufo nevidim, tak mam to vlakno naruseny:) mi to nekdy prevypravis;))
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    AMANT: no proto to pisu, jak uvedla pozitron, kdyz ti neda zadanou diagnozu 8 doktoru, dalsi dva ti ji daji.
    AMANT
    AMANT --- ---
    PALEONTOLOG: je nevim ten kontext, ted mluvim za sebe;))
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    AMANT: myslim ze zavrenej v pokoji na HO moc vypeti neobnasi
    AMANT
    AMANT --- ---
    PALEONTOLOG: zvenci to jako plnohodnotnej zivot muze vypadat, ale vevnitr ho to treba stoji strasny vypeti. a tahle aspon bude vedet proc, ze v tom neni sam, jak se to jmenuje a ze se s tim da pracovat...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    POZITRON: jo nebo třeba jako někteří nejmenovaní, co si čtou dotazníky tak dlouho a často, až se dokonale stylizujou.
    lámali jsme si se známou hlavu, proč někdo má snahu si v dospělosti (po 40) nechat diagnostikovat duševní nemoc, když víceméně žije plnohodnotnej život, a nenapadlo nás nic jinýho, než že se to hodí pro vyvázání z libovoný odpovědnosti.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    VYHULENY_UFO: jenom se snazim pochopit motivaci tech rodicu, kteri jdou pro diagnozu pomalu pres mrtvoly, to je cele.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    POZITRON: nevim co je za vyhodu udelat ze zdravyhode decka cloveka, ktery si zvykne, ze za nej vsechno udelat nejakej asistent nebo partner. nicmene proti gustu zadny disputat.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    VYHULENY_UFO: chci rict, ze kdyz ti diagnozu neda prvni odbornik, druhej, treti, tak ctvrtej uz ti ji treba da. nebo tvemu diteti. na druhou stranu kdyz tady ta moznost je a plynou z toho vyhody, tak je otazka, jestli by clovek nebyl blbej, kdyby toho nevyuzil.
    kazdej chce pro svoje dite to nejlepsi a vydupat si asistenta pro dite, u ktereho by treba 8 odborniku z 10 bylo toho nazoru, ze asistenta dite fakt nepotrebuje, protoze to by ho mohl mit skoro kazdy a je to plejtvani penez naz vsech, tak z pohledu toho rodice je to neco, z ceho bude dite profitovat.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    POZITRON: jj, jsi rozmazleny fracek a dostanes diagnozu s asistentem i na bedar na prdeli.... :D
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    VYHULENY_UFO: kdyz ses dostatecne aktivni a umanutej, tak dostanes diagnozu a asistenta i na bedar na prdeli, sestimsmir.
    LURA
    LURA --- ---
    TRISSIE: Hele, to asi nemá cenu. některým lidem některý věci prostě nevysvětlíš, protože vědí nejlíp, jak to je, ještě předtím, než jim cokoliv řekneš. A to dokonce bez toho, že by s tím měli nějakou osobní zkušenost. Soucítím s tvými pocity, znám to taky, kdy někomu bylo jasný, že moje dítě je, jaký je, protože to všechno dělám blbě a nejlepší by bylo prostě ho seřezat a nemazlit se s ním. Ale přesně jak jsi psala s těmi vozíčkáři a diabetiky - tam to nikoho nenapadne. Prostě co je v hlavě, není vidět, takže to neexistuje. Když máš ADHD, jsi rozmazlený fracek, když máš deprese, máš myslet na něco veselejšího, atd. A ono se to teda pomalu s ezopíčismem přenáší už i na ty fyzický problémy. Protože když si zlomíš nohu nebo tvoje dítě dostane rakovinu, tak je to karma a musíš změnit svoje myšlení a duchovně se otevřít, aby se to příště nestalo. Je to prosté a jasné a lidské přirozenosti bližší, než nějaké váhání, myšlení a nedej bože dilemata a vědomí toho, že něco prostě ovlivnit nemůžeme.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam