• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    LUKK: Hmm, zase jsem se dozvěděl víc. Došlo mi, proč má sex tak velký dopad na můj pracovní výkon. :-)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    ECLECTICA: Možná je to v klubu o ADHD nemístná poznámka, ale četla jsi z toho článku víc než url?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    LUKK: nepřekvapuje mě to. Mimo jiné se nabalí spousta problémů a traumat z nezvládnuté poruchy.
    LUKK
    LUKK --- ---
    Jo běhání zní srandovně,ale taky to není úplná hloupost... já po běhání mám na chvíli opravdu funkční Fokus, na klidně nezáživnou povinnost. Jenže si nedovedu představit že uprostřed formálního jednání v kanclu 4-8 lidí, vstanu s tím že si jdu oběhnout barák. jinak v práci se mi celkem osvědčila metoda : odejít od věci , poodstoupit a nahlížet na širší horizont ,jak v čase tak na tak na cíle a pomalu se vrátit k oné věci... nějak mám štěstí že mám v práci svobodu a nikdo mi moc nešéfuje ...
    SUK
    SUK --- ---
    ECLECTICA: to ja netusim. Ja jsem se pouze jenom docetl TADY, ze si mam jit zabehat... ;)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    ECLECTICA: bavíme se o ADHD u dospělích, ne? Je to neurovývojová porucha, takže k nějakým změnám dochází během vývoje. Ten vrcholí kolem dvaadvaceti, končí kolem třicítky a dál už je to hotový. Jestli je možné ten vývoj nějak ovlivnit během těch let nevím, už je to za mnou, tak jsem po tom příliš nepátral. Potom už ti do toho můžou házet vidle akorát věci jako stres, nebo že děláš něco co ti nejde a podobně, ale to bych řekl že jsou ty "spouštěče" o kterých mluvil PALEONTOLOG.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    SUK: co máš na mysli tím "problikáváním pozornosti"? Protože já třeba vyjma hyperfokusu (samozřejmě na činnosti, které jsou tak nějak k ničemu) neznám bez léků jiný stav, než neustálý příval myšlenek a emocí, které mi překáží při plnění jakéhokoli úkolu.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VON_GILOTINE: v principu se nic nemění
    VON_GILOTINE: ani tady se v pricnipu, kterej rozepisuju, nic nemění
    SUK
    SUK --- ---
    UNREALONE: ja to behani jen vytahl jako radobyvtinpnou reakci na radobyvtipne "někdo si jde při problikávání pozornosti na chvíli odpočinout nebo se proběhnout" - behani me rozhodne neuvede do soustredeneho stavu (nemluve o tom, ze to zabere s vsema pripravama okolo dost casu). Respektive, nenasel jsem zatim nic, co by mi umoznovalo se opravdu soustredit. Muzika, sport, sex (i jeho solove podoby :D), legalni drogy, hluk, ticho, spanek, voda, jidlo i jeho nedostatek nepomaha. Ani ten slavnej hyperfocus nemam, maximalne hypermotivaci, kdy se po kratkych usecich nesoustredenosti pomerne snadno vratim k puvodni cinnosti.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    ad běhání
    mě teda přijde, že různý tyhlety stavy jsou nejspíš spojený s nějakou rozhozenou chemií v mozku a jít zi zaběhat tě sice nezachrání, ale vyplaví ti do krve endorfiny a tak a řekl bych že to pak lepší je
    obecně pobyt venku, sport a jiná fyzická aktivita, dostatek spánku a pitný režim jsou takový věci co myslím docela zlepšujou situaci
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    CYBERWOLF: nicméně příznaky se mění v čase. A spousta lidí přestane fungovat právě až s příchodem dospělosti a nutnosti spoléhat primárně sám na sebe.
    SUK
    SUK --- ---
    CYBERWOLF: tak po dnesku teda si ADHD fakt nemam. Ztracim pozornost dost casto a nejak si nedovedu predstavit, ze bych sel treba trikrat za minutu si zabehat, obcas si zabehat i behem behani a taky mi prijde, ze je to s casem horsi a horsi - jediny, co mi to nejakym zpusobem dokaze kompenzovat je urcitou cinnost (manualni) se naucit delat repetitivne, automatizovane a bezmyslenkovite....
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    VON_GILOTINE: no chápu, že dokud to nezjistíš tak nevíš...asi mi prostě hodně blbě je spíš zřídka...taky mám dost zájmů, tak se zabavím a snažím se sportovat, tak to taky asi pomáhá
    občas nějaký roztěkaný stavy, úzkosti a depky, ale jen občas no...
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    VON_GILOTINE: akorát teda ADHD se v čase nezhoršuje. To by ti do toho muselo hodit vidle něco jinýho.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Bohuzel to standardne nezjistis driv nez to zacne byt tak zle ze uz nic jineho nez doktor a medikace nezbyva.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    UNREALONE: to u adhd podobne jako deprese nezjistis driv nez ti na to neco zabere. Nezjistis jak moc energie kazdy den plytvas na to abys jakztakz fung9val a jaky obri balvan zbytecne tahnes. Tru story
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    ad benefity - když člověku není zle, tak je prostor si to užívat a to je fajn :-)
    s jednou podobně zatíženou kamarádkou jsme takhle svého času docela újížděli na společné vlně...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Výkřiky do tmy typu: "je přece jasné, že XY" lze myslím bezpečně identifikovat jako zcela subjektivní názor.

    Osobně jsem nikdy u doktora s ničím ze svých "stavů" nebyl (občas mě to ničí, ale zatím jsem to nějak přežil).
    Jak píšou v jedné chytré knize co jsem četl o ADHD - lidi co to maj jsou často zvyklí "s tím bojovat" a případnou medikaci mají sklony odmítat jakožto "projev slabosti" nebo z důvodu, že se bojí, že by to pak bez ní nešlo nebo tak něco.
    Já to tak ostatně mám.

    Hádal bych, že nemedikovat by mohlo být preferováno ne "dobrým" doktorem, ale podle klíče "pokud to jde, tak do sebe necpat nic co nemusíš".

    Jak říkám nikdy jsem žádný prášky nebral, ale občas je mi dost blbě a v tu chvíli si říkám, jestli by to třeba nestálo za to a nezlepšilo mi kvalitu života...
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    PALEONTOLOG: vim jiste to, ze tezkou endogenni depresi nemas, pac tvoje srovnani s bipolarkou ci schizo je uplne mimo misu az to boli
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam