• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  VYHULENY_UFO: jako je super, ze se muze dnes dite z bohate rodiny smat tomu chudemu, to pred rokem 89 moc nebyvalo.
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  PALEONTOLOG: tak to o tom zadna, dneska maji i decka na predskolackych hristich vlastni telefony, luxusni obleceni a mohou dokonce vycnivat, aniz by jim nekdo rikal, ze maji stat v rade.
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  VYHULENY_UFO: na druhou stranu se jako lidstvo posouváme, tak nějaký zušlechtění přístupu k dětem je na msítě. jen je otázka, do jaké míry, imho má každej tu hranici jinde a když vidím, co jsou schopný některý matky hrotit.
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  LUKK: v poradku, me nejde malovani a zpev ci prace rukama, ale pocitat umim, takze musim zit z toho. ale predrevolucni skolstvi me proste pripavilo na to, ze zpevakem, malirem nebo zednikem proste nebudu.
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  PALEONTOLOG: no ty pico, mas pravdu, jedna z mala veci na socialismu byla vysoka a povinna proockovanost. nejaky dementni antivax matky nemely sanci...
  LUKK
  LUKK --- ---
  VYHULENY_UFO: toto vnímám úplně jinak, ale tady to rozebírat nebudu....
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  VYHULENY_UFO: a to si představ, že do doby, než se dramaticky snížila dětská úmrtnost, byly děcka, krom těch prominentních, de facto póvl a nikdo se s nimi nemazal, protože nevěděl, kolik z těch 10 se dožije dospělosti. a tak se musely přizpůsobovat, hledat svoje výhody ve společnosti a snažit s tím, že ani ony neví, jestli se dožijou dospělosti
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  LUKK: socialisticke skolstvi pripravilo cloveka na tvrdou a krutou realitu zivota. nebyt nalejvarny, stereotypnich opakovani a memorovani, nevydelaval bych dneska tolik kolik vydelavam a bitcoinu bych se bal. vsechno nebylo tenkrat idealni, ale bud ses dokazal neco naucit nebo si byl debil zrozeny pro zvlastni skolu.
  LUKK
  LUKK --- ---
  PAKOBYLKA_: Jo, mám taky děti( mají znaky adhd po mně) v lesní škole a neměnil bych. když si vzpomenu jak zacházeli se mnou a porovnám to s přístupem u nás...je to 1 a 100. Je to hodně o svobodě. Nedovedu si představit práci někde u pásu...nebo trvale v kanclu.
  PAKOBYLKA_
  PAKOBYLKA_ --- ---
  LUKK: Nam to ve skole funguje na deti i na dospely, ale my jsme mala vesnicka alterna. V korporatu by to, pravda, asi vypadalo exoticteji. Ale kdyby to clovek nalezite vysvetlil a pak podal vysledky? Dat si pauzu s tim, ze si dame kavu, cigaretku a wc a nekdo si u toho obehne barak, udela par drepu, vybehne schody… Ale asi zalezi na pozici a stupni vaznosti jednani.
  LWEEK
  LWEEK --- ---
  LUKK: Hmm, zase jsem se dozvěděl víc. Došlo mi, proč má sex tak velký dopad na můj pracovní výkon. :-)
  CYBERWOLF
  CYBERWOLF --- ---
  ECLECTICA: Možná je to v klubu o ADHD nemístná poznámka, ale četla jsi z toho článku víc než url?
  ECLECTICA
  ECLECTICA --- ---
  LUKK: nepřekvapuje mě to. Mimo jiné se nabalí spousta problémů a traumat z nezvládnuté poruchy.
  LUKK
  LUKK --- ---
  Jo běhání zní srandovně,ale taky to není úplná hloupost... já po běhání mám na chvíli opravdu funkční Fokus, na klidně nezáživnou povinnost. Jenže si nedovedu představit že uprostřed formálního jednání v kanclu 4-8 lidí, vstanu s tím že si jdu oběhnout barák. jinak v práci se mi celkem osvědčila metoda : odejít od věci , poodstoupit a nahlížet na širší horizont ,jak v čase tak na tak na cíle a pomalu se vrátit k oné věci... nějak mám štěstí že mám v práci svobodu a nikdo mi moc nešéfuje ...
  SUK
  SUK --- ---
  ECLECTICA: to ja netusim. Ja jsem se pouze jenom docetl TADY, ze si mam jit zabehat... ;)
  CYBERWOLF
  CYBERWOLF --- ---
  ECLECTICA: bavíme se o ADHD u dospělích, ne? Je to neurovývojová porucha, takže k nějakým změnám dochází během vývoje. Ten vrcholí kolem dvaadvaceti, končí kolem třicítky a dál už je to hotový. Jestli je možné ten vývoj nějak ovlivnit během těch let nevím, už je to za mnou, tak jsem po tom příliš nepátral. Potom už ti do toho můžou házet vidle akorát věci jako stres, nebo že děláš něco co ti nejde a podobně, ale to bych řekl že jsou ty "spouštěče" o kterých mluvil PALEONTOLOG.
  ECLECTICA
  ECLECTICA --- ---
  SUK: co máš na mysli tím "problikáváním pozornosti"? Protože já třeba vyjma hyperfokusu (samozřejmě na činnosti, které jsou tak nějak k ničemu) neznám bez léků jiný stav, než neustálý příval myšlenek a emocí, které mi překáží při plnění jakéhokoli úkolu.
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  VON_GILOTINE: v principu se nic nemění
  VON_GILOTINE: ani tady se v pricnipu, kterej rozepisuju, nic nemění
  SUK
  SUK --- ---
  UNREALONE: ja to behani jen vytahl jako radobyvtinpnou reakci na radobyvtipne "někdo si jde při problikávání pozornosti na chvíli odpočinout nebo se proběhnout" - behani me rozhodne neuvede do soustredeneho stavu (nemluve o tom, ze to zabere s vsema pripravama okolo dost casu). Respektive, nenasel jsem zatim nic, co by mi umoznovalo se opravdu soustredit. Muzika, sport, sex (i jeho solove podoby :D), legalni drogy, hluk, ticho, spanek, voda, jidlo i jeho nedostatek nepomaha. Ani ten slavnej hyperfocus nemam, maximalne hypermotivaci, kdy se po kratkych usecich nesoustredenosti pomerne snadno vratim k puvodni cinnosti.