• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
  KOIRA
  KOIRA --- ---
  LUKK: ty jo, ten učitel mi přijde naopak dost rizikovej, udělali zvláštní výběr. Overwhelm z dětí, vyčerpání po odmluvenejch hodinách, kdy si nemůžeš dat oraz, nutnost mít přípravu a strukturu hodiny, držet se osnov a řešit pět věcí najednou. Nevím, možná si to představuju moc dramaticky, ale mít třídu, se 30 dětmi, tak nevím čí jsem :)
  LUKK
  LUKK --- ---
  PALEONTOLOG: jo jo , rychlá reakce na cokoliv.. bumprask...ale s tím válčí i agresivní jedinci,jinak bez příznaků adhd...jak to?
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  LUKK: zajimavej web, sice me superscholnosti nenadchly, povazuju se za normalniho lidskyho omezence, nicmene tenhle clanek bych teda vypichnil

  ADHD and Emotions: Expand the Nanosecond
  https://www.mnneuropsychology.com/articles/ADHD_Emotions.html
  LUKK
  LUKK --- ---
  LUKK
  LUKK --- ---
  LUKK: našli jste se?
  LUKK
  LUKK --- ---
  Jobs for People with ADHD: 16 Creative ADD Career Options
  https://www.additudemag.com/slideshows/jobs-for-people-with-adhd/
  LUKK
  LUKK --- ---
  TRISSIE: ježiš to musel být Klondike... umíraly děti, ženy... školy třídily na debily a prominenty... alespoň byl pořádek...dneska to je samá svoboda a blablabla :)
  TRISSIE
  TRISSIE --- ---
  PALEONTOLOG: a ani na tu manželku si člověk radši moc nezvykal, protože při porodu umírala každá dvacátá... jojo, starý zlatý časy!
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  VYHULENY_UFO: jako je super, ze se muze dnes dite z bohate rodiny smat tomu chudemu, to pred rokem 89 moc nebyvalo.
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  PALEONTOLOG: tak to o tom zadna, dneska maji i decka na predskolackych hristich vlastni telefony, luxusni obleceni a mohou dokonce vycnivat, aniz by jim nekdo rikal, ze maji stat v rade.
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  VYHULENY_UFO: na druhou stranu se jako lidstvo posouváme, tak nějaký zušlechtění přístupu k dětem je na msítě. jen je otázka, do jaké míry, imho má každej tu hranici jinde a když vidím, co jsou schopný některý matky hrotit.
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  LUKK: v poradku, me nejde malovani a zpev ci prace rukama, ale pocitat umim, takze musim zit z toho. ale predrevolucni skolstvi me proste pripavilo na to, ze zpevakem, malirem nebo zednikem proste nebudu.
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  PALEONTOLOG: no ty pico, mas pravdu, jedna z mala veci na socialismu byla vysoka a povinna proockovanost. nejaky dementni antivax matky nemely sanci...
  LUKK
  LUKK --- ---
  VYHULENY_UFO: toto vnímám úplně jinak, ale tady to rozebírat nebudu....
  PALEONTOLOG
  PALEONTOLOG --- ---
  VYHULENY_UFO: a to si představ, že do doby, než se dramaticky snížila dětská úmrtnost, byly děcka, krom těch prominentních, de facto póvl a nikdo se s nimi nemazal, protože nevěděl, kolik z těch 10 se dožije dospělosti. a tak se musely přizpůsobovat, hledat svoje výhody ve společnosti a snažit s tím, že ani ony neví, jestli se dožijou dospělosti
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  LUKK: socialisticke skolstvi pripravilo cloveka na tvrdou a krutou realitu zivota. nebyt nalejvarny, stereotypnich opakovani a memorovani, nevydelaval bych dneska tolik kolik vydelavam a bitcoinu bych se bal. vsechno nebylo tenkrat idealni, ale bud ses dokazal neco naucit nebo si byl debil zrozeny pro zvlastni skolu.
  LUKK
  LUKK --- ---
  PAKOBYLKA_: Jo, mám taky děti( mají znaky adhd po mně) v lesní škole a neměnil bych. když si vzpomenu jak zacházeli se mnou a porovnám to s přístupem u nás...je to 1 a 100. Je to hodně o svobodě. Nedovedu si představit práci někde u pásu...nebo trvale v kanclu.
  PAKOBYLKA_
  PAKOBYLKA_ --- ---
  LUKK: Nam to ve skole funguje na deti i na dospely, ale my jsme mala vesnicka alterna. V korporatu by to, pravda, asi vypadalo exoticteji. Ale kdyby to clovek nalezite vysvetlil a pak podal vysledky? Dat si pauzu s tim, ze si dame kavu, cigaretku a wc a nekdo si u toho obehne barak, udela par drepu, vybehne schody… Ale asi zalezi na pozici a stupni vaznosti jednani.
  LWEEK
  LWEEK --- ---
  LUKK: Hmm, zase jsem se dozvěděl víc. Došlo mi, proč má sex tak velký dopad na můj pracovní výkon. :-)
  CYBERWOLF
  CYBERWOLF --- ---
  ECLECTICA: Možná je to v klubu o ADHD nemístná poznámka, ale četla jsi z toho článku víc než url?