• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    MART1NKA: Dik za tip. S tou foodorou pri te akci to vychazi u vetsiny jidel taky kolem stovky. Dneska jsem mel udon nudle s grilovanym kuretem a zeleninou, pulkilova porce za stovku a v lednici mam jeste bun bo nam bo na vceri. Vietnamska kuchyne je v tomhle dost super kdyz clovek chce neco hotoveho co neni zaroven uplne nezdrave.

    Me by hrozne vyhovovalo kdyby v cechach fungovalo neco jako Hello Fresh ale zatim jsem nenasel nic dlouhodobe pouzitelneho.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    TRAFO: na Kosiku maju navyse Authentic jidla, ktore si len prihrejes, v akcii za kilo. prave jem tajine meatballs a su moc dobre. to je este lacnejsie ako Foodora.
    ja teraz nemam kuchynu, tak musim optimalizovat a nemozem furt jest dokola plnene cestoviny.
    ja prave robi to, ze mam zoznam one-pot jedal co clovek nahadze do papinaku, da sporak na 1-2 stupen, zavrie, nastavi minutku na 1-2 hodiny a nemusi sa starat. inak by som nic nenavarila nidky.
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    MART1NKA: WOLFGAR: Nějakou dobu po slowcookeru a airfryeru koukám. Asi jste mě přesvědčili.
    FRAKIRA: Asi dobrý kraj. Znám lidi co dodnes kupují tlakové láhve s plynem.
    WOLFGAR: Rýžovar používám často a nemohu si ho vynachválit. Taky bych raději vařil pro víc lidí, ale nedá se svítit. Někdy jsou ty promoakce na hlavu a dopočítám se stejně.
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    Pomaly hrnec, ryzovar, parni varic a vzduchova friteza jsou super a vsechny jsou ADHD friendly protoze nastavite cas/program a muzete si jit po svem, max vam to vystydne, ale pokud nemate kuchyni na druhe strane baraku tak vetsina jich vydava po ukonceni programu dost hlasite oznameni takze se pripomenou.
    Ale priznam se sam to vareni ted trochu flakam, varim hrozne rad ale varit jen pro sebe me proste nebavi a ted ma az do konce mesice damejidlo nejakou promo akci ze u vybranych restauraci maji nektera jidla za 50% ceny a nevim jak moc to pro ne je rentabilni, ale vetsinou tam nakoupim za cenu bud totoznou nebo nizssi nez za kterou bych to same sam dokazal uvarit.
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    TRAFO: wishlist? Nase sklokeramicka deska ma asi 18 let a funguje presne takto - myslela jsem, ze tak funguji uz vsechny :-O
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    TRAFO: Ja by som bez papinaku nemohla varit tieto dlhotrvajuce recepty, by som vyhorela :D
    Este pomaly hrniec je varianta. Plus setris energie.
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    MART1NKA: To stojí za myšlenku. :)
    SHARKIE: Mám jich v kuchyni víc a k tomu používám i tu v mobilu :D
    TRISSIE: Tak taková plotna jde rovnou na wishlist! :D
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ILTU: Pořádně nevím, nezkoušela jsem to (zatím, protože to prý chce ty sluchátka), ale hodně na to narážím. :)
    ILTU
    ILTU --- ---
    ALONSY: Jak funguje to Brain.fm?
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    TRISSIE: Na to mam bohuzial este moc analogovy sporak. :)

    Ale mam hlasic. Niekde v supliku, alebo skrini? Pocitam, ze ked sa raz vybije, tak ho podla alarmu konecne najdem.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    lepší než minutka je časovač na plotýnce, který ji sám vypne - pak maximálně hrozí, že se zapomenuté těstoviny rozmočí a polívka vychladne, ale aspoň se to nespálí. ocení každej, kdo nemá čas nebo náladu stát v kuchyni a koukat, jak voda vře.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    TRAFO: Manualna minutka mi nikdy nefungovala. Ale pouzivam hlasovu na asistentovi a na tu si dokazem sem tam spomenut. :)

    Kedysi som si robila script na zabudnuty caj v praci, ktory sa pripominal viac krat. Ale vzdy to stroskotalo na tom, ze som ho zabudla spustit. :D

    Ostatne, to je moj najvacsi problem. Cokolvek na pomoc (apky, pripomienky, budiky, zoznamy) mi nejak v ramci moznosti funguje. Ale mam sakra problem si spomenut na zaciatku na to ich pouzitie. Na to by som potrebovala niekoho ineho. :)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    TRAFO: Papinak!
    I ked uz som spalila i nieco v papinaku, pretoze som vytuhla na niekolko hodin.
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    Já dneska spálil guláš. Mám rad vaření ikdyž je to pro mě náročné na smysly a jejich přehlcení. Už jsem si docela našel svůj kompromisní styl (aby to bylo jedlé a příprava netrvá tři hodiny).
    Jedním ze základních kamenů toho stylu je minutka. Bez té všechno spálím. Cokoli i toasty. No a dneska jsem minutku špatně namačkal a daň z ADHD byla zaplacena :D
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    MART1NKA: Mna bavi nastastie tiez. Ale mam strasne vykyvy medzi robim toho moc a super a nerobim nic, alebo je to bieda.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    ja som tak strasne rada, ze ma moja praca bavi natolko, ze chytnem taky ten sileny naval energie a frcim do vycerpania.
    teda dnes som tak mimo, ze vyuzivam vsetku energiu na to, aby som znela ako koherentna osoba. mozog jede opicky a tympanom.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    VON_GILOTINE: chápu. I těch pár dní a par chvilek prostě pomůže dost. :(
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Zavidim. Mi nic takeho nefunguje.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Ale to ti asi nepomůže :D
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MART1NKA: však ale ono to tak je pojmenované podle té klasické rajčatové minutky. :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam