• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    Repost z kreslenych stripu, mam pocit, ze zrovna tady to najde to prave pochopeni...

    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    FRAKIRA: Formulaci jsem tak napsal schvalne tak nejak primo z me vlastni zkusenosti no. Urcite se najdou i jine variace, ale zrovna jsem si vybavil asi tu uplne nejhorsi.
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    Myslím, že trošku tuším odkud ten myšlenkový pochod pochází.
    Měl jsem období, kdy jsem se to snažil všechno pochopit a "vědecky" si to vysvětlit. Nastudoval jsem hodně materiálů a tak.
    Vzdělával jsem se ve všem možném, ale ta znalost jako taková kvalitu života nezvyšuje. Takže použiju moji oblíbenou frázi, kterou si často opakuji:

    "Ty nepotřebuješ vědět proč tě ten had uštknul, ale potřebuješ protijed."
    PULNOC
    PULNOC --- ---
    problemy se self-worth nejsou o ADHD, to neni sebevedomi. proc by ti ADHD melo znizovat self-worth? navic self-worth se rozviji uz v detstvi, tehdy jsi jeste o ADHD nechyroval.

    zkus si takovy experiment, vyvolej svuj pocit sebe sama, "sense of self", a sleduj jaka bude emocionalni reakce.
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    PULNOC: Kdo by to byl čekal, že máš problémy se "self-worth", když máš adhd?! :D

    Já mám úklid zautomatizovaný a uklízím většinou ve stejné dny, právě, protože chci hezky bydlet.
    Ale někdy je málo času a energie a pak funguje "návštěva" a uklidím i ty zavřené skříně.
    V rekordním čase a kvalitě. Lépe jak "normální" člověk.
    PULNOC
    PULNOC --- ---
    tohle je imho trosku o self-worth issues. "normal" je mit podvedomy pocit, ze si zaslouzis zit v hezkem a prijemnem prostredi.

    kvuli navsteve uklidis, protoze navsteva. ale uklizert kvuli sobe, na to jakoby neni duvod. coz nedava smysl, ale ty to tak mas.
    VORONDE
    VORONDE --- ---
    TRAFO: Jj, u nás pravidelně někdo zahlásí, že bychom už zase měli někoho pozvat na návštěvu, ať je uklizeno :D

    Pak už jen přesvědčit mozek, že když mám málo času, fakt není potřeba dělat hloubkový úklid zavřených skříní, ale uklidit nejdřív to, co je vidět...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TRAFO: U me jedine:

    1) Jednou tydne pani na uklid
    2) Prubezne: Roborock
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AXTHEB: jenže k tobě se lidi bojí chodit pro ten stav bytu, i kamarádi. Takže ani neuvěříš tomu, že by někdo přišel.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    TRAFO: Je to tak.

    Od té doby, co se mnou bydlí přítelkyně, je doma permanentní bordel (její i můj), protože na návštěvy už nikoho nezvu. A protože je doma bordel, tak nikoho nezvu. Začarovanej kruh. 🙃
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TRAFO: To by na mně nefungovalo.
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    AXTHEB: Na sockách jsem viděl, že má někdo dokonce takovou domluvu s kamarádem. Že mu zavolá, že přijde na návštěvu, ale ve skutečnosti nemá v plánu přijít a nepřijde. Ale byt je uklizený. :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TRAFO: Žejo. Mně teda teď stačila i ta představa, že by někdo přišel ;)
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    Nevyžádaná rada jak uklidit byt v rekordním čase přestože máte vybité baterie: Pozvěte si návštěvu! :D
    U mě to funguje vždycky :D
    ILTU
    ILTU --- ---
    FRAKIRA: Taky jsem čekala pointu v tomto smyslu :-)
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    SHARKIE: mne islo priamo o tu formulaciu.. v slovencine z toho hlava neboli ;-)
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    FRAKIRA: Mne sa u toho este vybavi konkretna scena z minulosti - na navsteve, kedy to mama ani nehovori mne, ale pribuznej. A este s povzdychom, v ukazkovom tone aku ma ona neschopnu dceru.

    Niektore veci holt nevymazes..
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    WOLFGAR: doufam, ze je vic lidi, ktere z "ty by jsi byl chytrej" rozboli hlava, nez tech, kteri si ji prectou hlasem rodice...
    TILIO
    TILIO --- ---
    LAUNCHER: Ja mam uplne klasicky "priznaky" svyho dys, pocitam na prstech (pomalu, hrozna prace, scitani a nasobeni jeste jde, ale odcitat a delit, to jsou sileny operace, a nejvic ze vsech cisel nenavidim deleni 7), pletou se mi cisla (nekdy je prehodim, nekdy jsem schopna je "nekde cestou ztratit" pri vypoctu (a to i treba mocninu - proste mi zmizi ^2 a mne to vubec neni divny), taky se mi stane ze treba cumim pet minut na 201 a 210 a rikam si, ty cisla jsou za sebou, zejo? Ale furt se mi na tom neco nezda, tak dal cumim a rikam si, ale je to prece jasny, no a az po delsi dobe se mi rozsviti), a docela casto se seknu "o 10" nebo "o 100", treba 16+18 jsem schopna rict ze je 24. Pak mam i dalsi veci, nedavam moc analogovy hodiny a tak.

    A s matfyzem se to ma tak:
    a) vsecko jedu teoreticky dokud to jde, vzorecky, vztahy, abstrakce, dukazy
    b) mam kalkulacku a jakmile o neco jde (pisemka) a potrebuju si bejt jista, nezinyruju se spocist si 3+5 na kalkulacce (na MFF to bylo ve vetsine predmetu kazdymu u zadku)
    c) v matematicky analyze je to snadny, kazda konstanta je konecna, coz z podstaty veci (sibovani s nekonecnama) neni zajimavy, konecny cislo se v nekonecnu vzdycky "nejak ztrati", oznaci se to "c" a pokracujem, neresime :)))
    d) zvykla jsem si, ze obcas jsem proste dostala ze zapoctovy pisemky / zkousky o dost horsi body / znamku nez jak jsem to umela (zvykla jsem si, ale sralo me to straslive, lezla jsem z toho po strope)
    e) nejmin jeden predmet (z fyziky) jsem prosla tak, ze jsem sice nevedela ktera bije a u zkousky jsem nespocitala ani hovno, ale na prednaskach jsem vzdycky mela reci k pouzity matematice a na zkousce jsem teorii mela matematicky-abstraktne uplne cistou lol
    f) ve spouste predmetu byly dovoleny tahaky napr. na zakladni rovnice, vztahy apod, takze jsem na tom tahaku mela taky nejpouzivanejsi cisla (sinus pi/3 a podobny), coz dost pomahalo

    No jako uplna prochazka ruzovym sadem to nebyla a stalo me to dost usili. Taky jsem si casem udelala kompenzacni strategie, vsecko po sobe kontrolovat a ruzne strucne komentovat, co delam, aby zkousejici vedeli, ze nejsem blba, ze tam mam jenom numerickou chybu. A tak.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    MART1NKA: i ked, co sa tyka poriadkumilovnosti tak asi jo :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam