• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PULNOC: Důraz bych kladl na poslední odstavec... A věc se podařila, tohle je už IMHO mnohem lepší, mohla jsi mě též poslat do háje, jak tu kolegyni... 👍
    PULNOC
    PULNOC --- ---
    LAUNCHER: vidis mohl jsi treba uvazovat:

    > jsou tam hrubky. proc mne to sere?
    > ...
    > semanticky to bylo ok protoze jsem pochopil vo co go. neslo o zkousku v gramatice. tudiz ok
    PULNOC
    PULNOC --- ---
    LAUNCHER: promin ale hrubky se stavaji, myslim ze je to citelne a tim padem je to ok. pokud hodnotis kvalitu sdeleni podle poctu hrubek...rekneme ze tohle neni diktat.

    ale btw jake jsou tam hrubky?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    LAUNCHER: kdyz se to tak vezme, je v tomhle auditku spravne. akorat prostě musite id pulnoc jeji nemoci provest a odpustit nejaky ty drobny detaily.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PULNOC: Hele, píšu nejen po Nyxu jako čuně a občas mi taky uletí pointa vtipu. Ale když káraš lidi za nedostatky v HOTS, co si před tím:

    * Opravit hrubky v té EN? (CZ neumím, neposoudim)
    * Promyslet si NY state vs NYC, zejména pokud se bavíš o CoL - nevíme kde tam mate offices. Stejně tak Indie.
    * Vyptat se té kolegyně na detail neofenzivnim stylem, než ji začneš v duchu nadávat. Třeba to nevycházelo ani přes paritu nákladů a nemyslela jen absolutní číslo.

    Nezlobím se na Tebe vůbec, též jsem byl mladej a divokej... Jen že si tu pak zbytečně ublizuješ a hůř se ti sem zapadne. Zbytecne, myslím že můžeš bejt hezkej prinos, kdybys víc chtela. Hmmm?
    PULNOC
    PULNOC --- ---
    WOLFGAR: jo, protoze kdyz lidi pletli kosiky, tak u toho nepremysleli. ze jo. jako by snad bylo mozne vypnout myslenky.

    jako vtip to nefunguje, a jako nevtip to taky nefunguje.

    tybrdo dyt uvazujte lidi. tohle ted vnimam casto. lidi nepremysli o vecech. jakoby, udelaji 1 myslenkovy krok. ale ne dalsi.

    vcera mi jedna holka povidala, ze neni fer, ze korporace plati lidem ruzne prachy v ruznych zemich. a ze by meli platit vsude stejne. tak jsem odvetila,"what about cost of living, it's different in India than in New York". A ona jen, eeeeee

    To dobre ilustruje o cem mluvim. Proste to nedomyslela ani za prvni krok. Chapu ze kapacita rozvijet higher order thinking je individualni. Coz urcite hraje roli.

    Ale treba ta holka je jinak chytra. Akorat je to takova aktivistka komunistka, a ona *nechce* uvazovat nad tim dal. Protoze nahodou by zjistila, ze na to neni tak jednoducha odpoved, jakou ona chce mit. Ze je to komplexni zalezitost. Tohle neni omluvitelne.

    No, takze tak. Zkuste u premysleni dovest myslenkovy retez az do konce. Proc se zastavit na pul cesty?
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    Repost z kreslenych stripu, mam pocit, ze zrovna tady to najde to prave pochopeni...

    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    FRAKIRA: Formulaci jsem tak napsal schvalne tak nejak primo z me vlastni zkusenosti no. Urcite se najdou i jine variace, ale zrovna jsem si vybavil asi tu uplne nejhorsi.
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    Myslím, že trošku tuším odkud ten myšlenkový pochod pochází.
    Měl jsem období, kdy jsem se to snažil všechno pochopit a "vědecky" si to vysvětlit. Nastudoval jsem hodně materiálů a tak.
    Vzdělával jsem se ve všem možném, ale ta znalost jako taková kvalitu života nezvyšuje. Takže použiju moji oblíbenou frázi, kterou si často opakuji:

    "Ty nepotřebuješ vědět proč tě ten had uštknul, ale potřebuješ protijed."
    PULNOC
    PULNOC --- ---
    problemy se self-worth nejsou o ADHD, to neni sebevedomi. proc by ti ADHD melo znizovat self-worth? navic self-worth se rozviji uz v detstvi, tehdy jsi jeste o ADHD nechyroval.

    zkus si takovy experiment, vyvolej svuj pocit sebe sama, "sense of self", a sleduj jaka bude emocionalni reakce.
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    PULNOC: Kdo by to byl čekal, že máš problémy se "self-worth", když máš adhd?! :D

    Já mám úklid zautomatizovaný a uklízím většinou ve stejné dny, právě, protože chci hezky bydlet.
    Ale někdy je málo času a energie a pak funguje "návštěva" a uklidím i ty zavřené skříně.
    V rekordním čase a kvalitě. Lépe jak "normální" člověk.
    PULNOC
    PULNOC --- ---
    tohle je imho trosku o self-worth issues. "normal" je mit podvedomy pocit, ze si zaslouzis zit v hezkem a prijemnem prostredi.

    kvuli navsteve uklidis, protoze navsteva. ale uklizert kvuli sobe, na to jakoby neni duvod. coz nedava smysl, ale ty to tak mas.
    VORONDE
    VORONDE --- ---
    TRAFO: Jj, u nás pravidelně někdo zahlásí, že bychom už zase měli někoho pozvat na návštěvu, ať je uklizeno :D

    Pak už jen přesvědčit mozek, že když mám málo času, fakt není potřeba dělat hloubkový úklid zavřených skříní, ale uklidit nejdřív to, co je vidět...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TRAFO: U me jedine:

    1) Jednou tydne pani na uklid
    2) Prubezne: Roborock
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AXTHEB: jenže k tobě se lidi bojí chodit pro ten stav bytu, i kamarádi. Takže ani neuvěříš tomu, že by někdo přišel.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    TRAFO: Je to tak.

    Od té doby, co se mnou bydlí přítelkyně, je doma permanentní bordel (její i můj), protože na návštěvy už nikoho nezvu. A protože je doma bordel, tak nikoho nezvu. Začarovanej kruh. 🙃
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TRAFO: To by na mně nefungovalo.
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    AXTHEB: Na sockách jsem viděl, že má někdo dokonce takovou domluvu s kamarádem. Že mu zavolá, že přijde na návštěvu, ale ve skutečnosti nemá v plánu přijít a nepřijde. Ale byt je uklizený. :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TRAFO: Žejo. Mně teda teď stačila i ta představa, že by někdo přišel ;)
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    Nevyžádaná rada jak uklidit byt v rekordním čase přestože máte vybité baterie: Pozvěte si návštěvu! :D
    U mě to funguje vždycky :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam