• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    haha rychlost je relativni pojem, zalezi na nastveni, schopnostech, historii uzivatele atd. Muzes si jeste vyzkouset treba windowmaker nebo icewm. Osobne mam taky ted hodne rad xfce ;).
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Ok. Takže to uzavřu. Gnome + XFCE + LXDE. Děkuji všem zúčastněným. :-)))
    STEFAN
    STEFAN --- ---
    CHEVALIER: používám LXDE a jsem spokojený ;-)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    CHEVALIER: Však si je vyzkoušej, v tom je ta sranda. Když si budeš hrát jen se správci oken, máš pár týdnů co dělat :)
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    CHEVALIER: to už není na debatu, ale flame :) každý tu začne preferovat své oblíbené prostředí, stejně jako jsem to udělal já. ale LXDE jsem měl spuštěný jen párkrát a vypadalo fajn. zkus a uvidíš
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Tak se sakra chlapi dohodněte! :-)))) Který wokenní prostředí je nejrychlejší? Já mám zkušenosti s Xubuntu, ale na základě těch zkušeností si myslím, že tam to plnohodnotné Gnome jako alternativa být musí.
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    v lednu vyšlo i nový XFCE 4.8, který nabízí nějaký nový možnosti a vypadá čím dál použitelněji a když jsem jednou nastartoval místo kde 4.4 právě XFCE, tak jsem se nestačil tý rychlosti divit :)
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    ERGOSUM: Já to nejspíše vyřeším tím http://lxde.org/ . Přeci jenom, základy by ty dva linuxy měly mít stejný...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Jestli jsem správně pochopil co chce:
    1) používat stejná data (dokumenty, obrázky, filmy atd.) v obou Linuxech
    2) nemuset mít dva swap oddíly, když bude stejně mít najednou spuštěný jen jeden operační systém
    3) obě distribuce budou nainstalovány samostatně a v každé bude pouze to, co je třeba. aktualizace a programy bude mít každá zvlášť.

    Já to vidím na čisté a bezproblémové řešení.
    1) v adresářích HOME nahradíš/doplníš podadresáře dokumenty, obrázky atd. odkazem a společná data budou zvlášť možná na jiném oddílu disku pro přehled třeba i v skoro stejně pojmenovaných podadresářích.

    2) Live distribuce běžně použijí swap který najdou. pokud nepoběží oba zároveň neměl by být problém, ale je možnost, že se pletu.

    3)Není dobré používat společný HOME adresář. mj. programy si sem odkládají svá data a nastavení.

    4) Pokud se vykašleš na dvě distribuce a na Ubuntu vytvoříš třeba uživatele Film a ten bude mít za prostředí fluxbox či něco podobného, shodne se to docela dobře a aktualizace také bez problému.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    To ja prevazne taky, ale na mnoha pocitacich nemam ani ty Xka, protoze je tam nejak nepotrebuju. A cela tahle debata zacla tim, jak vymacknout z pocitace co nejvetsi vykon.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    GILHAD: wm mam jen proto, aby mi rozumne pustil xterm :)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Ostatne pro spoustu veci clovek nepotrebuje zadny spravce oken, pokud chce jit az na kost :) Vetsina vypocetne narocnych veci jde spustit z prikazove radky bez oken :)
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    VLASTIS: NTFS to tedy předpokládám nerozvrtalo... :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RADICETA: jj. ja treba nejsem moc priznivcem tehlech tilling wm. respektive nepotrebuju je a ne uplne mi vyhovuji, takze jsem tedka par let ustalenej na xfce. :)
    ale stejne si poslednich 15-17 let rikam, jaka je to bomba, ze si clovek muze vybrat podle sebe a ne jen podle toho, co mu nejakej vyrobce podstrci :)
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    CHEVALIER: vyuziti winswapu je dobry napad - jsem to takto provozoval nekolik let
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    VYHULENY_UFO: Jojo, LXDE samo znám, akorát jsem si zvykl si ty konfiguráky psát sám tak jak mi to vyhovuje, tak netahám předkonfigurovaný balík, ale zbastlím to na místě. Mimoto, teď jsem v xmonadu, ale začátečníkovi bych ho asi fakt nedoporučil :)
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    VYHULENY_UFO: Ok :-)


    RADICETA: Takže stačí si při startu ubuntu vybrat to "sezení" s (cokoliv)boxem?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RADICETA: http://lxde.org/


    CHEVALIER: bohuzel mam takovy pocit, ze se budes muset smirit s tim, ze anglictina je takovy univerzalni IT jazyk.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    CHEVALIER: Jestli potřebuješ odlehčit počítači při výkonu, tak poslat do kytek alcelerované prostředí je dobrý nápad. Když použiješ sezení s jiným správcem oken, jiným správcem souborů (ať ti to tam nautilus zase nenatahá) a zbavíš se balastu, co si Gnome tahá při startu, výkonu to jen prospěje. Za window managery doporučuju [cokoliv]box, které nejsou pro konfiguraci až tak nepřehledné (flux má proti open navíc už svůj panel). Jako správce souborů pcmanfm nebo rovnou mc a na spouštění gmrun. Já se takhle vešel do 150M v RAM.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Teda jako vím, že si lze vybrat "sezení". Teď jde ale taky o to, jestli se změní výkon...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam