• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    SUK
    SUK --- ---
    DANIELSOFT: Ten grp_LED je supr, diky ;)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JIXIPEN: já mám českou programátorsku a ta je přesně obráceně. je anglická, ale s alt+gr je česká, takže shift+2 je @, alt-gr+2 je ě
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DANIELSOFT: tu "magii" kterou potřebuješ totiž dělá právě ten "grp:switch" kterej jsem tam prvně zapomněl
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DANIELSOFT: ...teď trochu googlím a tohle možná bude lepší

    setxkbmap -layout "us,cz_qwerty" -option "grp:switch,grp:alt_shift_toggle,grp_led:scroll"
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    JIXIPEN: pokud to neumí tvoje desktopové prostředí (bývá tam na to klikátko, ale mně to v XFCE chodí out of the box když jsem si naklikal českou a anglickou) dá se to nastavit příkazem

    setxkbmap -layout "us,cz_qwerty" -option "grp:alt_shift_toggle,grp_led:scroll"

    ještě jako bonus (to grp_led:scroll) budeš mít rozsvícený scroll lock, když bude česká a vypnutý, když bude anglická

    (za to, jestli se to nebude tlouct s tvým přepínáním v rámci desktopového prostředí, neručím, já to takhle dělal na své minulé mašině na icewm, stačí ten příkaz zadat jednou a bude fungovat pro celou session, nemusíš být root)
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    JIXIPEN: mám totéž v linuxu (ubuntu 12.04 i 14.04). Mám tak jednu jedinou klávesnici "Česká (qwerty)" a nemusím nic přepínat. V podrobnostech mám ještě upraveno (proti defaultu): znak "euro" pod E, vypnutá CapsLock, Numerická klávesnice jako výchozí numpad.
    JIXIPEN
    JIXIPEN --- ---
    Klávesnice: Ve windows používám klávesnici, kde na zmáčknutí pravého altu se mi jakoby přepne na anglickou (např. zavináč = AltGr + 2). Tzn. standardně mám českou qwerty, ale když potřebuji anglický znak, mačkám pravý alt a je tam (případně pravý alt+shift). Nevíte prosím o něčem podobném v linuxu? Z neustálého přepínání česká-anglická-česká už mi hrabe, nefungují mi tu vůbec žádné klávesové zkratky, ani ty, co píší v české qwertz klávesnici anglické znaky jinak (jako AltGr+V = zavináč, AltGr+3 = stříška...). Tzn. v principu ty znaky můžou být kdekoli, naučím se, ale aby byly někde. Chlap netuší, on českou klávesnici používá jen výjimečně a na webu nacházím jen českou programátorskou (ale ta má zase anglické rozložení všeho ostatního a nevím, jak píše třeba čísla) nebo návody na přepínání klávesnice (to sice občas blbne, ale jakž-takž funguje, jen se nemění ikonka na panelu).
    SATAI
    SATAI --- ---
    BRKODLAK:
    Staci web? -> Chromebook. Nestaci web -> hledat repas, nejspis nejaky Thinkpad.
    Atom vidim na Arku.
    Hele, mas to v ruce a nejsi schopen ani popsat, co vidis. Co s tim chces delat?
    SATAI
    SATAI --- ---
    BRKODLAK: uprimne bych tohle sel vratit, o tom notebooku se neda rict nic dobreho. A linux na tehle Atomech byval peklo. Navic ocividne nejsi schopen s tim nic delat, takze pokud to nefunguje rovnou z krabice...
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    BRKODLAK: dej aspon link na ten nb, kde ho koupila. Ale klidne to tak muze bejt, jak rikas.
    SATAI
    SATAI --- ---
    BRKODLAK: A jak to mame vedet? A co presne znemana, ze je tam "Linux Startup"?
    SATAI
    SATAI --- ---
    RUDOLF: no jo, nemůže být všechno haskell ;)
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    ale jako implementace v awk nebo R, to jsou chuťovky;-)
    SATAI
    SATAI --- ---
    RUDOLF: to uz tak byva ;)
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    SATAI: cywe, větší problém je definovat co řeším než samotný řešení;-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SATAI: no, zatím to vypadá, že se nedostanu na ty správný servery pro update, tak to večer zkusím z domova... a aspoň si udělám zálohu SD karty... ať to pak nemusím všechno nastavovat znova :-D
    SATAI
    SATAI --- ---
    TEAPACK: a misto toho muzes tri dny vybirat ten spravny generator :-D
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SATAI: O.O a já se už tři hodiny babrám s Drupalem... =D
    SATAI
    SATAI --- ---
    GILHAD: tech generatoru je zhruba tak bambilion.

    Top Open-Source Static Site Generators - StaticGen
    https://www.staticgen.com/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam