• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    BNT
    BNT --- ---
    probuch esli v tom nevidite ten potencial, tak je mi lito..
    ja vam fakt nic vysvetlovat nebudu :)
    IRO
    IRO --- ---
    BNT: zákony nic neřeší, jdou vždycky obejít, změnit by se měli hlavně lidi a to zákony nejde..
    BNT
    BNT --- ---
    helejte, z tohodle mám dneska úplně rozjitřenou náladu :)
    Bolívie přizná přírodě stejná práva, jako mají lidé - Deník Referendum
    http://www.denikreferendum.cz/clanek/10048-bolivie-prizna-prirode-stejna-prava-jako-maji-lide
    ..tak snad nezůstane jen u bolívie..
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    KERRAY: wow. to vypadá slibně. máte někdo první nebo druhé v papíru?
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    Kdo jste řešil, že Ishmael není dost o návodech, Beyond Civilization v tomto směru doplňuje docela dost - i když napřed to chce toho aspoň toho Ishmaela... http://www.oocities.org/friendofishmael/
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    INK_FLO: hele ale ta od jyoti je dobrá. jako i jiné dharmagaia knížky z edice nová éra. neni to žádnej přeslazenej new age..naopak docela pěkná non-bullshit duchovní autobiografie.;)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    INK_FLO: lol, titul je vyprodán... připomíná mi to ženy co běhaly s vlky, to ač nejsem pohlavím žena mě bavilo moc :) a hodně dalo... Akorát ta divokost je fakt hlavně ženský aspekt, celý antičarodějnický hnutí jelo (ideologicky) na snaze spoutat přírodu, jejíž součástí byla i nepochopitelná a nevypočitatelná žena ,)

    dle popisků by to ale mohlo člověku něco, dát zvlášť když má vademecum znalostí ze zmíněných oborů

    CONTINUITY: a nezkoušela jsi si dělat placky? Mouka, voda, sůl, třeba nějaké koření, vydrží to i nějaký den a když se dobře udělá, tak i křupe :) A nebo si upéct vlastní pečivo, tak fajn občas udělat a je to vážně rozdíl...

    KUATO: já domácí pekárnu nemám, ale i tak je to občas fajn aktivita, a hnětění těsta je dobrá vyklidňovačka ,)
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    MUTHA: Naprostej souhlas.

    V ájurvédě tenhle fenomén mají dokonce naprosto přesně popsanej. Úmysly a přístup výrobce a kuchaře jsou téměř stejně důležité jako kvalita surovin a zpracování.

    Průmyslové výrobky bývají oproti něčemu, co ti s láskou uvařil někdo blízký, nevyhnutelně energeticky chudší, a k tomu samozřejmě bývají různě ošizené, viz. diskuse níže ;).....a taky se podrobují všemožným procedurám, mnohonásobným tepelným, mechanickým, chemickým, atd úpravám, jako by to bylo jedno, přitom každým takovým krokem se zničí kus přirozené struktury potravin.

    Ale někdy z toho vznikají všelijaké paradoxy. Např. pokud si přečtu, že něco je "ručně dělané", rozhodně mě to automaticky nenadchne. Například u baget si představím unavené tlusté paní v noční směně, za 70 na hodinu, jak mechanicky dělají něco a přemýšlí o svých starostech.....a to už je mi podstatně milejší, když tu věc dělá stroj, kterej aspoň nemyslí a je energeticky neutrální :)
    Když je něco ručně dělané, je extrémně důležité, aby to dělali lidé, kteří si té práce a jídla jako takového váží, dělají ve slušných podmínkách a jsou rozumně v pohodě.

    V praxi se naštěstí tohleto dost pozná už podle atmosféry toho kterého místa, kde se pak to jídlo podává či prodává.

    Ideální je samozřejmě, aby to ti, co vaří, pečou, atd dělali s radostí a láskou :) To pak často dodá dobrou chuť a pozitivní energii i docela obyčejným věcem z obyčejných surovin (viz. buchta od babičky, skládá se ze 100% věcí, které nejím, přesto chutná a mám z ní dobrej pocit :)
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    LOOK: Rýžový chlebíčky můžou být fajn pro tebe (kapha), ale pro mně určitě ne, moc suchý, moc lehký, ono i normální pečivo pro mně je hodně suchý, tohle už je extrém ;)

    TADEAS: k troubě jsem ještě nedospěla ;-DD a poslední dobou na to myslím, že je čas :)), díky, super nápad :)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    Global Water Dances je celosvětový projekt plánovaný na den 25. června 2011.
    V tento den, 24 hodinová série tanců kolem zeměkoule bude věnována tématům vody.
    Akce začne v pásmu západního Pacifiku a postupně budou taneční série kolem zeměkoule vysílány online.


    Tanec pro vodu :: DANCELAB
    http://www.dancelab.cz/tanec-pro-vodu/

    Global Water Dances
    http://www.globalwaterdances.org/
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MUTHA: mno, v podstate je to pravda, ovsem do jisty miry. Pokud sice varis s laskou a nadsenim, ale nedodrzis postupy, at uz proto ze je uplen ignorujes, nebo proste delas chyby (kazdej je dela, je to soucasti procesu uceni) tak muze "prumyslovej" vyrobek chutnat lip. A hlavne jinak. Akorat ze pokud nerezignujes, a nevykasles se na to jak to spravne delat, protoze intuice je proste nejlepsi, tak se casem dopracujes k necemu co nejen predci prumyslove vyrabeny zbozi, ale i budou na to stat fronty lidi. Co chi rict je ze baveni nestaci k tomu aby tpo bylo implicitme dobry. Neznat postupy je uzasna cesta k tmu jak vyhoret ...
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    MUTHA: opet vychazim jen ze zprostredkovanych informaci - v tech velkovyrobnach se pry pouziva umely kour, ktery karcinogenni neni. ale urcite tam bude zase spousta jinych skodlivin, o tom zadna.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    LOOK: mel jsem za to ze se tam pri obycejnem uzeni dostanou nejake karcinogeny. ale rozhodne nejsem expert, samotneho by me zajimalo jak to s tim domacim uzenim je. neco mi ale rika ze kour ze dreva nebo uhliku nebude uplne ono.
    LOOK
    LOOK --- ---
    _BENNY: proste me zajima co je nezdrave na uzeni, ciste materialisticky :)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    LOOK: zrejme nejaky mem, jsem jen nezvedavy reznicky synek, mnoho toho nevim

    v tom pripade moje chyba a nepozornost, ja myslel ze se pod slovem uzeny mysli uzeny :-)
    LOOK
    LOOK --- ---
    _BENNY: proc je nezdrave?

    btw kuato psal o vareni, ne uzeni
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    SHEALA: ok. ja jsem jen mel za to ze jakekoliv uzeni je nezdrave a zvlast to domaci s opravdovym kourem.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    _BENNY: naperes do toho 120 magu pozitivni energie, a vyslednej vyrobek nebudes prodavat se ziskem.
    Ne vazne, pokud neosulis suroviny a praci, budes mit vysledek sice ne uplne zdravy, ale v ramci moznosti min nezdravej :-) .
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    MUTHA: jak chces doma udit zdrave?
    KUATO
    KUATO --- ---
    YMLADRIS: nebo takovy poradny domaci spek... mnam. takove veci, ty ani nemuzou byt nezdrave. poradne domaci uzeni, kteremu predchazi tritydenni pobyt masa/speku ve slanocesnekovem (nekolikrat menenem) laku, to je svatost! to kdyby daval farar v kostele pod jazyk u sv.prijm. , tak by mu imho hnedle pribylo ovecek :o))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam