• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    YMLADRIS: kolega rika, ze do nej vrazi polovinu svyho platu. a ten se nema spatne.

    jenze znas to, auta maji vsichni okolo tebe, a kdo nema auto, ten je nula :)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    s tim autem jako s nevyhodnou veci souhlasim. kolem nas maji auta vsichni. neni mi jasne, jak to financne zvladaji :). dokud nejsou male deti, pripada mi to jako dost velka zbytecnost. Kolik tak rocne stoji auto?
    JARAX
    JARAX --- ---
    osobně jsem za placené školství, mně to motivuje studovat efektivněji a požadovat vyšší kvalitu :)
    JARAX
    JARAX --- ---
    jejda hezké téma tu jedete :) Vyřešit si finanční mi chvilku trvalo. Někdo má štěstí a narodí se, někdo na tom musí zamakat. Já měl štěstí, že se naroril s trochou rozumu a chuti do života, takže když s tím člověk nějak dlouhodobě pracuje, vždycky se dá. Teď je mi 36 let, bydlim ve vlastním, podnikám, mám zajištěný pravidelný příjem i když moc nepracuji. V podstatě jde o to umět žít s tím co mám, případně se lehce omezit a pořád investovat. Nemyslím teď do akcií, ale do věcí, které přináší užitek. Nemusí jít o velké věci, ale chce to mít trochu v hlavě. No a samozřejmě je potřeba umět utratit i za věci, co přináší potěšení, ale s vědomím, co to dělá s rozpočtem. Příklad hodně špatné investice je auto (tedy pokud nechcete podnikat v dopravě). To je věc, která přináší jenom náklady. Příkladem dobré investice je třeba koupě malé zahrádky, která mi dělá zeleninu a nemusím si jí kupovat. Dobrá investice je třeba vzdělání, nebo něco co nám zvyšuje šance. Dobrá investice jsou třeba projeky na malé podnikání, které moc nezatěžují, ale nesou penízky, sice málo ale nesou. Špatná investice je nákup na půjčku. Akcelerovat celý proces je možné pokud máte přebytky, třeba pokud máte dobrou práci, a tu zase máte, když máte dobrou školu nebo praxi. V tomto souhlasím s rodiči. Ale dál už to tak nefunguje. Když mám dobrou práci, koupim si plazmu, auto, pořídím dvě děti, a stane se to, proč nás kapitalisti tak milují - musíme makat, abychom nespadli do dluhové krize. Ale cesta ven je vždycky, jde jen o to jak dlouhá a usilovná. Zbavit se toho všeho, získat přebytek, investovat. Třeba do toho našetřit si na půl roku života. Pak se vybodnout na práci, která nikam nevede. Pak třeba tři měsíce dělat někde zadarmo, kde získám praxi a kontakty v oboru který chci dělat. Pak třeba sehnat lepší práci. Získat větší přebytky. A pak třeba dělat jenom na sebe...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    JUNIPETRUS: Na to nemam nazor. Ty modely skolneho co jsou v Evrope se moc neosvedcuji; moje autority v teto oblasti rikaji ze tak, jak se skolne v soucasne dobe navrhuje - spis ne.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    INK_FLO: jejda oops! :)

    No kazdopadne tak nepusobis, asi dobry mimikry? Ja te beru jako hravyho, tvorivyho, chytryho, vtipnyho, nestadniho ... typecka, co ho kdykoliv rada vidim. Cili asi familie nevyzabijela vsecko. Tak good luck
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    YMLADRIS: ehm, tak nějak jsi popsala základ do života, který jsem dostal zrovna já :-)...tzn. nejen absence pozitivního směru a příkladu, ale rovnou opak

    a myslím že jde i z mého virtuálního projevu celkem jednoduše poznat, jaký to mělo vliv na míru mé důvěry v cokoliv nebo kohokoliv...prostě zahořklej hater, kterej je nasranej, že se učí základní věci (smysluplnost života, směřování do budoucnosti, nějaké pozitivní vize atd.), který spousta lidí kolem něj má automaticky
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    YMLADRIS: jen se ptam.
    Jsi toho na nazoru, ze za vzdelani by se melo platit? Jsi pro skolne a v jake vyssi?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    JUNIPETRUS: to mluvim o dobe na gymplu...

    na VS jsem pracovala na studijnim odd. a psala clanky o novem vynalezu - internetu - do casopisu, to celkem sypalo.

    Fakt moc nechapu kam smerujes :)
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    YMLADRIS: takze jestli tomu dobre rozumim, tak v dobe kdy si studovala, tak misto aby si studovala,tak si roznasela noviny za par korun, v dobe kdy je nezamestanost, a nekdo jiny tu praci nemohl (za realne penize) dostat.
    A z ceho si platila studium, stravu a najem?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    INK_FLO: Jo jo, s tim naprosto souhlasim. Ja jsem dostala uzkostnou vychovu a tak jsem zas musela trochu fetovat a kdesi cosi, abych prestala furt "resit", ale imho zdravy zodpovedny zaklad mi zustal.

    Ale zas to ber tak, ze kdyz se o tebe nikdo nezajimal .. tak si to muzes udelat, jak chces. Rozhodnout se hlavou a chytrej jsi.
    Nejhorsi podle mne je vychova ve stylu Jsi hovno, Nema smysl se o cokoliv snazit, NIkdy si neusporadas zivot abys byl spokojen, Nic ti nevyjde... proste soustavna pece ale smerem k tomu abys mel nulovou sebeduveru. To je pak slusne pekelny zaklad do zivota.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    YMLADRIS: nědělám, ale pokud se mám rozhodnout, jestli těch pár stovek navíc (měsíčně cca 1000 kč) utratím za to, že budu moct posedět se známýma, občas jet někam na výlet apod., nebo je budu spořit, tak se rozhodnu pro první možnost. Prostě ta tisícovka mi nestojí za to, abych si odepřel i to málo, které mám nad rámec přežití. To je to, o čem celou dobu mluvím - kdyby bylo těch peněz nad rámec více a ta tisícovka nebyla jedna, ale třeba 3, tak už bych o spoření uvažoval, takhle ne...

    ale už se mě to trochu více osvětlilo z toho, co jsi napsala o své matce a výchově. Bohužel (pro lidi jako ty pak bohudík) žije stejně většina víceméně to, co do nich vložili jejich rodiče. Když do tebe máti hučela, že spořit se musí a musíme si odepírat aby jsme měli našpórováno, tak je to pro tebe automatické a těžko se ti chápe, že to má někdo jinak. Já například jsem vyrůstal v prostředí, kdy se o mě nikdo nezajímal a nikdo neměl snahu mi cokoliv předat nebo vysvětlit, takže se to samozřejmě otiskuje i v mnoha mých postojích a návycích. A to není výmluva, to je konstatování faktu

    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    JUNIPETRUS: Chodila jsem roznaset predplacene noviny (do schranek). Oc ti jde?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    YMLADRIS: v cem spocivala ta pulrocni brigada?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    JUNIPETRUS: shodou okolnosti jsem v sobotu pomahala roznaset noviny :) takze s Atomem tezce soucitim. Co jsem chtela: vetsinou knizky. Proc se ptas?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    INK_FLO: Nezijem za minimum, akorat jsme hoodne snizili vydaje oproti drivejsku. Spis bych rekla ze utracime vedome - limit kolik se mesicne vynalozi na vylety, protoze vylety jsou proste dulezita vec. Nejde o to, ze bys mel zit asketicky, ale vedet jak a proc hospodaris. Pokud to delas a presto mas jen existencni minimum, to zni desive. Pak bych asi cely vikendy soustavne venovala hledani lepsiho jobu.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    YMLADRIS: jakou vec si chtela a na jakou brigadu si pulroku chodila?
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    YMLADRIS: svoje výdaje znám, vpodstatě všechny si je píšu....

    ono je rozdíl, jestli někdo může díky vyššímu platu spořit stylem "existenční minimum/nadstavba (výlety, kultura, dovolená, koníčky atd.)/peníze bokem" nebo s nižším platem jen "existenční minimum/peníze bokem"....pokud patříš do skupiny, že máš vyšší plat, a přesto spoříš stylem "existenční minimum/peníze bokem", tak respekt
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    YMLADRIS: /OT/Lenin byl vykonavatel, politik. Tam, kde nepíše o technologii moci, ho nemá cenu číst, pouze opisuje Marxe s Engelsem a vytváří nedoucké teze. Jak v tvém případě - Lenin k Marxově analýze sociálních problémů dodal právě jenom tu krvavou revoluci, což pravda tak uplně intelektuální počin není.)
    Podstata leninismu je pouze boj (o to, co vymysleli jiní). Neříkám, že nebyl svým způsobem geniální, ale jako stratég a politik, jako myslitel nestojí za zlámanou grešli, což dokazuje tuzemský odpor karxismu-leninismu a neutuchající odborný zájem o Marxe po celém sv+ětě, tam kde to podle něj zkusili i tam kde ne.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    KUATO: ale jo furt, vsak na nic necekam :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam