• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    MASOO
    MASOO --- ---
    a nejde vylozene o to byt za damu, ale citit se jako Zena
    coz kazda zena muze mit postavene jinak a jsou to samozrejme jen vnejsi veci
    MASOO
    MASOO --- ---
    CONTINUITY: skoda, ze tolik nevladnu annglictinou, ale zkusim to doma v klidu

    a toto uz odeslo, ale zaroven snerovacky a krinoliny jsou stale ve hre, ale jen v urcitych stylech a skupinach;)
    ja treba obcas, protoze MUZU a NEMUSIM, klidne i nosim korzet
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    MASOO: dává, naprosto :)
    ono to vypadá docela hezky, o tom žádná ;)
    ale myslím si, že časem se změní i ta móda toho, jak být "za dámu" :) a tenhle fenomén odejde do hlubin dějin, ke šněrovačkám a krinolínám

    jinak, tenhle článek mi přijde vyčerpávající k tématu
    *Why Humans Continue to Wear Footwear - Research of Steven Robbins, MD, barefoot, sedentary lifestyle, sedentary, shoes, minimalist shoes, barefoot shoes, injuries, injury prevention
    http://www.stevenrobbinsmd.com/home/why-humans-continue-to-wear-footwear
    Psychiku a kontakt se Zemí pan doktor neřeší, ono je toho zjevně dost co říct i jen z čistě biologické a lékařské roviny.
    MASOO
    MASOO --- ---
    CONTINUITY: urcite budou, kdyz je cokoli z nutnosti, tak to nema dobry dopad na psychiku, stejne tak kdyz je neceho prilis, rovnovaha je zaklad ze;)
    a proto ja, kdyz chci, tak si je vemu, jak sem psala tak nejak "zdrave" a uvazlive a pak kdyz nechci a neni to prakticke (coz pri mem zivotnim stylu neni temer nikdy), tak nikoli a zaroven ta "nemoznost" toho byt obcas za damu me taky ubiji, protoze nechci byt neustale "v pracovnim" nebo jak to rict, mam tu nejak moc tech uvozovek, ale snad to dava smysl a neni to moc mimo...
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    MASOO: :) taky nebudu mazat nic dalšího ;)
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    MASOO: Není to vůbec převratné, jako všecky tyhlety věci je to úplně jasné a zjevné :)

    Podpatky jsou úúlet....tam si myslím, že se nedá mluvit o žádném "nepřímo", že u generací, které je musely nosit, musely být naprosto měřitelné a rozpoznatelné psychologické důsledky plynoucí přímo z toho - z toho že váha je jinak rozložená, svaly pracují jinak (svalnatá lýtka podpadkářek;-D), i z té nutnosti permanentně to nepohodlí snášet.
    Tipuju že o tom budou existovat i seriózní psychologický výzkumy, teda doufám, pokud ne, tak by měly ;)
    MASOO
    MASOO --- ---
    MASOO:
    CONTINUITY:
    a ja to tu necham
    MASOO
    MASOO --- ---
    CONTINUITY: boty jsem resila celozivotne a to nejen vzhledove, starala jsem se o to, aby byly pohodlne, nebolely me z nich nohy, ale ten kontakt a to vnimani povrchu, to jsem si uvedomovala jen nekdy, pri tanci na boso pozitivne jinak spis negativne, chozeni bosa se snazim v lete maximalne (vy)uzivat...a
    ale az letos "pod vlivem" jsem si silne uvedomila, jak sou nektere boty neprijemne a jak to od te doby obcas nedavam a nechci.
    a ovlivneni osobnosti mi prijde mozne, sice neprimo, ale zas ne jen tim, ze to ovlivnuje naladu - napr podpatky, coz je tedy nahony vzdalene prirozenosti a pristupu CONTINUITY: , ale vnimam to hodne, kdyz si je vemu (na chvili, na vecer, do divadla, kdyz mam fakt naladu, ne na dlouhe chozeni), tak se citim jinak a ovlivni to cele moje vystupovani, drzeni tela apod
    takze mi to vlastne neprijde vubec prevratne, ale samozrejme je dobre, ze to nekdo shrne a zdurazni
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    PALEONTOLOG: ten příspěvek byl blbě napsán ;), proto odstraněn

    Je zajímavé, že obsahoval asi 70% pozitivní osobní zkušenosti, plus nějaké negativní poznatky, které považuju za pravdivé, ale ty sis to přeložil, že cosi je špatně a že něco děláš blbě, o čemž tam nebylo ani slovo.
    Vedlo mě to ale k tomu si to po sobě přečíst a usoudit, že to není optimální, že informace, které sahají na něco, co všichni považují za normální, je třeba formulovat daleko citlivěji a negativnosti z nich vynechat úplně.
    Tak sem dám jen ten link na článek a web, který mě zaujal :)
    *footwear caused obesity in humans (March 2012) - Research of Steven Robbins, MD, barefoot, sedentary lifestyle, sedentary, shoes, minimalist shoes, barefoot shoes, injuries, injury prevention
    http://www.stevenrobbinsmd.com/home/-how-footwear-caused-obesity-in-humans-march-2012
    Omlouvám se, že si tu takto testuju komunikační mody, ale vzhledem k tomu, že se tu zrovna nic moc neděje, to snad moc nevadí.
    brounoc :)
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    PALEONTOLOG: Heleď, to je moje zkušenost, tvou odlišnou ti nikdo nebere ;)
    Připadá mi, že všelijaké tyhlety civilizační vychytávky snáší různí lidé různě dobře, a taky různým lidem víc nebo míň vadí ten pocit z nich....
    když tobě to nepřijde, tak se tě to netýká ;oD

    jsou na světě mnohem extrémnější věci než boty....třeba lidi, co denně zkonzumujou půl kila cukru v cole, a nejenže neumřou, ale po nějakou dobu dokonce fungujou, a mají pocit, že jim ten stav těla a vědomí nevadí
    (tohleto je mi třeba naprostou záhadou a vnímám to jako jeden ze zázraků lidské odolnosti ;-D)
    ale mám pocit, že tenhle klub sleduje celkem dost lidí, které baví různé "normální" zvyky přezkoumávat
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CONTINUITY: že mám v botách zdravý nohy je vlastně špatně, něco dělám blbě a tak se negativní účinky musí navzájem rušit, ne ?
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    CONTINUITY: léčení ducha a života skrze tělo
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    Tohle bude hodně dobrá akce :)
    EMBODIMENT - Somatické zpřítomnění - 4hod.workshop / Eugenie Grobler a Marius Strydom
    http://www.letacek.cz/cviceni/praha/848
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    pěknej rituál, co bude na Ozoře :)
    O.Z.O.R.A. Psychedelic Tribal Gathering Festival - 7-12. August, 2012 - Wheel of Wisdom Course
    http://www.ozorafestival.eu/articles/wheel_of_wisdom_course
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    PAULMUADDIB: Tohle je esence současného trendu. Umění, věda, politika... Já tomu pracovně říkám harmonizační přístup.
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    KUATO: Povídka je poměrně zajímavá, článek už méně.

    Chvíli jsem měl dojem, že článek bude používat povídku ke kritice myšlenek kolem „njúejč“, které taky dává důraz na to „je to jak to je, přijímej, nehodnoť, nerozporuj“.

    Nicméně mě to přivedlo na myšlenku, že smysl je ve spojování zdánlivě protichůdných přístupů. To,že akceptujifakt, že všechno může být jinak a že všemu rozumím chybně neznamená, že nemohu mít pevné názory a východiska. To, že něco považuji za své pevné východisko, neznamená, že na něm budu slepě stát a nenechám sepřesvědčit o očividném opaku. To, že jsem schopen obrovské lásky a něhy, neznamená, že nedokážu případného agresora, který by chtěl ohrozit objekty mé lásky, zničit obrovskou silou...
    KUATO
    KUATO --- ---
    Dobrý literární text
    http://www.blisty.cz/art/63763.html

    a nezapomente si precist i tu povidku, na ktere je tam odkaz!
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    BROZKEFF: teda, už se toho děje tolik, že by bylo nejlepší umět se rozdělit na několik bytostí a každou poslat někam :)
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    Ahoj,

    zvu vás první červencový víkend k nám do Žďáru na zahradu, v plánu je informační, emoční i materiální sharing všeho druhu:

    Výjezdní Sešlost ve Žďáře 6.-9.7.2012 - Divinorum.cz
    http://divinorum.cz/seslost/vyjezdni-seslost-ve-zdare/

    součástí akce je nějaká práce na zahradě, sklizeň jahod, výměna semen (kdo má), prohlídka po zahradě s komentářem na téma "Permakultura - WTF?", vzájemná inspirace, atd. akce je průtoková od pátku do pondělí včetně,podle toho kdo má kolik chuti a času, standardně je počítáno s víkendem. Netuším co se z toho nakonec vyklube, beru to jako dobrou šanci aby se lidi co je zajímají podobné věci trochu propojili, něco se navzájem naučili; a konečně, jelikož před tím i potom budu týden pryč, pomoc dalších brigádníků při sklizni jahod a dalších pracích na zahradě se určitě bude hodit! (A jelikož celý pozemek má asi 400m2, tak to bude hotové raz dva)

    přihlášky na jednotlivé části víkendu přes Doodle: http://www.doodle.com/rxprtk8z7bcaefxb

    platí se akorát ochotou sdílet, pokud by na místě něco chybělo (jídlo) dá se to v místním krámku koupit, ale pokud všichni něco z domu vezmou, lze se domnívat, že to bude OK :)

    pozvánku můžete dál šířit, stop stav dám až kdyby to vypadalo, že to přerůstá přes hlavu (40 lidí apod,. uvidíme jak velká poptávka vůbec bude ;-))
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    MTO: Doporučuju přečíst si to i v originále, překladem to trošičku ztratilo.
    Health Ranger wonders how people look at the obvious and don't see it - here's the answer
    http://www.naturalnews.com/035791_denial_reality_delusion.html

    A pod tím jedna reakce, která je taky dost podnětná:

    Art Martin · Top Commenter
    The term "denial" is crap and not the correct answer. "In the last days, men shall creep in unaware and teach lies, and these lies shall be taught as truths." This has been happening for centuries. We're taught lies by people of "authority".
    ( doctors, lawyers, clergymen, professors, presidents, TV news people, etc, etc, etc), who they themselves have been taught these very same lies and believe them to be truths. It's more commonly called "brainwashing." Most people have lost the "gift" of discernment and can no longer think for themselves, no matter how many degrees they have, no matter how many years of "higher education" they have, they still have very little "common sense" and believe if it didn't come out of a text book, it's not true, and vice versa, if it did come out of a text book, it's gotta be true. This brainwashing has been so subtle and successful that people refuse to believe that they've been brainwashed. Why? Because the "authorities" have been brainwashed too and don't believe "that could ever happen to me."
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam