• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    KUATO
    KUATO --- ---
    KOSMO: tri dny muze byt treba bran prumer, mas jistotu, ze to tak je ve vsech pripadech? nekomu mozna staci dva, nekdo potrebuje pet. ja hodlam skoncit na malem krchove ve vesnici, kde jsem se narodil. tam mam koreny a jak jsem nedavno zjistil, v kazdem hrobe lezi nekdo, koho jsem osobne znal..
    KOSMO
    KOSMO --- ---
    KUATO: hmmm... ty tři dny jsou důležité, ale pak je to snad už úplně fuk ne? Co by mělo být jinak při přirozeném rozkladu? Dříve mi to přišlo taky nějak pocitově lepší, ale dneska bych se nechal sezežhnout na troud a rozprášit... třeba do Vydry (mám tam u té říčky na Šumavě takové místečko :-)

    Nehledě na to, že budu toho času asi dost dobře konzerovovaný a rozklad bude pomalý :-)))
    KOSMO
    KOSMO --- ---
    KUATO: neco takového sem nikdy nečetl... takže mi to odletělo do kindlu a jak bude chvilka tak to chroupnu :-) docela se těším i když je to na mě jen prvním náhledem docela úlet :-) díky to já rád...
    KUATO
    KUATO --- ---
    JAZZZ: no to asi neni treba :o). chtel jsem jen poukazat, ze zivot je komplexnejsi zalezitost, nez by se mohlo zdat.

    s tim pohrbivanim - pod strom je urco dobry napad, sam bych sel nejradeji pod nas oresak (jestli se dozije), ale hygiena by asi nemalo prudila. sracky v jidle jist muzeme, ale pohrbivat doma ne. btw je lepsi jit do zeme, nez spalovat. oni na to nekdy spechaji a necekaji ani ty tri ctyri dny, nez dojde k prirozenemu oddeleni vsech jemnych slozek od tela a slysel jsem od osob, ktere pokladam za duveryhodne, ze ten proces nekdy zesnuli vnimaji a neni jim to vubec prijemne. nemas tedy jistotu, ze to ve tvem pripade bude s dostatecnym odstupem, uz si nemuzes rict :o). prirozeny rozpad tel mi bylo proste doporucovano jako vhodnejsi.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    KUATO: teda to abych si ted daval bacha, kdyz se jdu v lese vycurat :)
    ale premyslel jsem ze bych svuj popel jednou nechal zahrabat u korenu stromu, ktery si sam zasadim. asi by to byl platan. je to z pohledu astralniho zahradniceni dobry napad?
    KUATO
    KUATO --- ---
    KAREN: to vem cert, za ty si beztak chleba nekoupim :o)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KUATO: za to "cinta" nedostanes 2 plusy... ;)
    KUATO
    KUATO --- ---
    KAREN: krev se jako hnojivo pouzivala. vzdycky u zabijacky jsme zbylou krev, co se nedala do tlacenky, rozlivali pod stromy. ovsem co se tyce lidske menstruacni.. byl bych trochu opatrny. on existoval drive smer v hermetickem leceni, kteremu se rikalo mumialni leceni. spocivalo to v tom, ze se vzalo z nemocneho pacienta treba par vlasu a podle typu neduhu se to vlozilo do zive rostliny vybrane podle signatur, ktera byla "spojena" planetarne s nemocnym organem. nejakym zpusobem doslo k prenosu zivotnich sil z rostliny na pacienta a jeho vyleceni. nebo taky poskozeni, kdyz se to udelalo blbe. proste nakladani s vymesky zivych bytosti imho vytvari nekde v astralu ruzne vazby, tak je treba s tim pocitat. neco malo k tomuto tematu (a pravdepodobne jedny z mala informaci, ktere jsou za poslednich 200 let vydany v cestine) je od Otokara Grieseho. Vyse uvedenym nechci rici, abyste menstruacni krev nebo treba moc (ale krev je mnohem silnejsi pusobce), nerozlevali pod rostliny, ale vybiral bych si kytky, ktere a/ nejsou nemocne, b/ jsou treba lecivky, ktere clovek pro sebe sam pouziva. A taky bych to delal ve vsi vaznosti, v podstate jako obrad sveho druhu. naredit to nejakou dobrou vodou (pramenita, destilovana, ozarena mesicem, proste nejak ocistena), pozehnal tomu a poprosil, at to je k uzitku te rostline a posleze i vsem bytostem, ktere tu rostlinu budou uzivat, nebot "toto je me telo, ma krev..". me treba napadlo, ze by zena, ktera zrovna cinta a kalisek pouziva, trochu podlila divotvornou salvej, kterou pestujeme. a krome toho zena dneska zalivala i sazenicky rajcat, tak jsem zvedavy :o).
    KAREN
    KAREN --- ---
    KUATO: super.)))

    btw. co to hnojeni menstruacni krvi? nemate vyzkousene?.))
    KUATO
    KUATO --- ---
    repast z permakultury - http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/216677-prenos-z-divadla-kampa-duse-k-o-jedle-divocine/

    libilo i jsem se dost nasmal :o), akorat se moc nedrzeli tematu :o)
    LEOZ
    LEOZ --- ---
    JAZZZ: přesně tak, z toho, co jsem četl o placebu se mi zdá, že musíš mít mentální reprezentaci uzdravení, víra je příliš pasivní motivační konstrukt

    btw troch té narcisní sebeprezentace- část mé DP o placebu:
    (EFP = extrafarmakologické promenné)

    Pojem placebo lze vnímat v širokých antropologických souvislostech. Vliv placeba se lidé snaží kontrolovat v klinických studiích, kultivovat v klinické praxi a sám o sobě se vyskytuje ve všech léčebných interakcích (Thompson, a další, 2009). Vliv placeba lze vymezit jako nefarmakologické proměnné, které ovlivňují výsledek intervence. Výzkumníci psychedelik i jejich „rekreační“ uživatelé se snaží právě tyto nefarmakologické proměnné kontrolovat, jelikož jsou inherentní součástí faktorů ovlivňující variabilitu účinku látky.

    V medicínském uchopení placeba jako neetické lži krátkodobě pozitivně ovlivňující zdravotní stav skrze psychologické mechanismy (Brody, 1982) se odráží nepochopení potenciálu placebo odpovědi pro možnou léčbu. Nové pojetí placebo odpovědi nastiňují příklady překvapivého působení placeba. Pokud subjekt očekává podání neúčinné látky, ale je mu podána látky farmakologicky aktivní (CCK antagonista), toto očekávání dokáže farmakologickou aktivitu látky (tišení bolesti) potlačit (Benedetti, a další, 2005). Na druhé straně placebo účinek se projeví, i když si je subjekt vědom, že užívá placebo (Kaptchuk, a další, 2010). Ukazuje se tedy, že záměr a očekávání mají neurobiologický podklad schopný výrazně interferovat s některými externími farmakologickými stimuly na CNS. Důkazy o placebo odpovědi potlačující farmakologickou aktivitu léku jsou komplementární ke studiím s psychedeliky, jež zvyšující receptivitu k EFP.

    Společný jmenovatel působení placebo a psychedelik lze nalézt v důrazu na vliv očekávání, rozpracovaný v expektačním modelu vlivu placeba. Mezi faktory spouštějící vliv placeba Thomson (a další, 2009) řadí verbální verbální instrukce a sugesce, navýšení vědomí vlastní účinnosti, terapeutický vztah, poskytnutí významového rámce nemoci, prokázání zájmu poskytovatelem péče. Podoba mezi těmito faktory a proměnnými setu a settingu je zřejmá. Jak placebo, tak účinek psychedelik představuje kontextuální jev spouštějící vnitřní odpovědi organismu ve směru zaměření očekávání, tj. většinou na dosažení vnitřní homeostázy.
    Biologické pozadí placebo efektu také poukazuje na určité souvislosti. Placebo efekt aktivituje limbický systém, přesněji striatum a interakci s dopaminem a serotoninem (Fuente-Fernández, a další, 2004).

    Afinita psychedelik na serotoninové receptory striata hraje také důležitou roli v biologickém podkladě změněných stavů vědomí při užití psychedelik (Vollenweider, a další, 2001). Srovnání naznačuje, že mechanismus působení psychedelik a placebo efektu možná využívá podobné nebo stejné biologické struktury.

    Citlivost na placebo efekt začíná být nahlížena z evoluční perspektivy jako adaptivní rys aktivizující homeostatické léčebné vlastnosti organismu (Thompson, a další, 2009) a výsledek přirozeného výběru (Spier, 2004). Stejně hovoří řada výzkumníku psychedelik o facilitaci homeostatického mechanismu, např. Grof (1980). Podobně koncept instrumentalizace (viz 2.4.4) nachází adaptivní hodnotu v konzumaci psychoaktivních látek, jejich vlivu na mentální stav a výsledném účinku na organismus (Müller, a další, 2011).

    Psychedelický výzkum není diskutován v literatuře věnující se placebu, stejně jako není placebo výzkum zmiňován v psychedelické literatuře, třebaže v oblasti placebo výzkumu se přímo vyzývá k hledání environmentální a sociálních stimulů placebo efektu (Spier, 2004). Přesah mezi těmito dvěma oblasti bádání by mohl v budoucnu přispět k pochopení fenoménu psychedelické zkušenosti, placebo efektu a rozvíjejícím se oblastem psychoneuroimunologie a psychoneuroendokrinologie.

    Z výše uvedených podobností mezi placebem a účinky psychedelik se domnívám, že výzkum psychedelik by se mohl vyvíjet plodným směrem v modelu „experimentální intenzifikace placeba“. Účinek psychedelik na receptivitu vůči EFP by se pojímal jako aproximace placebo efektu, podobně jako se tak činí s účinky psychedelik v modelu „experimentální psychózy“.

    Přímá utilizace placebo efektu při užívání psychedelik odhaluje také problematiku širší legitimizace této intervence skrze metodologii dvojitě slepého experimentu, který se pokouší možné intervenující proměnné eliminovat, či vyvážit. Eliminace nefarmakologických proměnných při administraci psychedelik ovšem nerespektuje paradigma setu a settingu. Vyvážení či důvěryhodná simulace účinků psychedelik se zase jeví jako obtížná pro jejich intenzivní vliv na prožívání.
    PIZI
    PIZI --- ---
    KERRAY: Jako téměř vždy a u všeho. Pozornost, fokus, to je silné téma.
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    PIZI: podstatnou složkou je, kam je upřena/vedena pozornost
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    PIZI: mi opet pripomina JAZZZ:
    mluvil o tom i ten Radvan Bahbouh, že tě neuzdraví ani ta víra v léčebný prostředek. uzdraví tě až vize tvého zdraví, která nejen na tom základě může vzniknout. lidé se prý cítí lépe už po zavolání doktorovi protože si představí jak jim pomůže a jak se budou pak cítit a co pak budou dělat atd.
    PIZI
    PIZI --- ---
    KUKIDE: Placebo funguje dokonce i když víš, že je to jen placebo. Víra není až tak podstatnou složkou.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KUKIDE: no výborně, tak to víme jak to je, krásně jsi to vyřešil... už jsi tu novinu říkal Pizimu? .)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    KUATO: kdyz se budu drzet toho tveho dobreho primeru s magnetofonovym paskem, tak mi to prijde podobne, jako bych nahraval na mikrofon uprostred vaclavaku rozhovor lidi v brne a ten pasek jeste pak pro jistotu hodil do mixeru, pak ho slepil a zacal v tom rozbitem ruchu velkomesta hledat ten puvodni signal. cim vic ho rozmixujes a cim dal budou lidi od mikrofonu, tim silnejsi bude ten signal? to mi nesedi s tim co vidim v praxi :)
    pripada mi ale docela smysluplne, ze kdys mas zlomenou ruku (porucha ve velkem meritku) tak je nejlepsi dlaha (napravny prostredek ve velkem meritku), kdyz je problem v hlave, v chemii nebo v symbioze ruznych mikrocasti naseho organismu, tak logicky pomuze velmi drobny a slozite pusobici napravny prostredek a nase telo je jeho "zasilovac".

    treba ten vlastovicnik uznavam, babicka mi tim v detstvi vylecila bradavici na noze. daleko lepsi nez kortikoidy o tom zadna. u nabijeni na dalku bych vahal, pri dotyku rukou a pohledem bych tomu veril vic, ale uplne ho nezatracuju. koneckoncu ja se snazim posledni dobou pracovat na svem "samodobijeni" :)

    ja jsem tady abych se diky pohledu z jineho uhlu naucil nove veci. mozna budu obcas otravne rypat do ruznych fyzikalne nesmyslnych vysvetleni, ale tim nerikam, ze v nasem svete neni skryta magie komplexity pro jejiz popis nam trochu chybi spravny jazyk. treba se nam spolecne podari ho dat dohromady a uz jen jeho pouzitim pro popis reality se nam vyjevi nove souvislosti..
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    Hele to je jednoduchý, ten co to dělá uloží tu myšlenku do kolektivního vědomí o tom že tam ten lék je a ty když si to "placebo" bereš a věříš tomu si také přístupný myšlence kterou vložil výrobce do kolektivního vědomí...
    KUATO
    KUATO --- ---
    JAZZZ: obtiskavani molekul neni ten spravny princip - jedna se imho spis o to, ze redici medium - coz muze byt voda, lih.. jakoby si pamatovala nejakou "emocni" kvalitu/vibraci, ktera je spis "v mysli" (ne uplne vhodny termin, ale lepsi me nenapada) te rostliny, nez na fyzicke (molekularni) urovni. tak jako muzes na magneticky pasek nahrat hlas cloveka a ten pasek si pak ten hlas pamatuje, i kdyz uz tady clovek neni. pricemz nevylucuju, ze to nejak souvisi i s fyzikalni rovinou. v posledni dobe muj znamy delal nejake pokusy prave s nabijenim vody a pujcoval jsem mu k tomu nejake preparaty vyrabene spagyrickou cestou. zjistil veci, ktere mi pripadaji ne nezajimave. kuprikladu to, ze bezna voda je mnohem horsi nosic nez voda destilovana (dobra destilovana voda, kterou jsem delal sam, pac ty kupne byvaji nekdy malo kvalitni) a i ta je horsi nez prumerne vino - cert vi proc. nebo ze tinktury (prosty macerat za studena v lihu) z cerstvych rostlin jsou silnejsi nez z rostlin susenych (ostatni parametry jako sila lihu, delka macerace.. zustanou stejne). nebo ze u spag. vyrobku sila vyrobku zavisi i na mnozstvi destilaci, kterymi je podroben (v pripade esenci ci kvintesenci na lihove bazi).

    imho je cela rada principu, kterym jeste spatne rozumime, ale to nemusi znamenat, ze neexistuji. cozpak elektrina a magnetismus zacaly v prirode fungovat az kdyz jsme je zdokumentovali? ja proste kdyz vidim, ze stare babe, ktera se uz roky trapi s bercaky, kdyz ji dam mast a vlastovicnikovou tinkturu, tak se ji to zatahne, pak to prestane brat a zase se ji to vrati (po tom, co masti a leky od doktora efekt nemely takrka zadny), a kdyz on zjisti, ze ji spatne (ve smyslu slabe, nedostatecne, malo aktivne) funguje mozek, takze ji ho na dalku dobije (protoze dospel k nazoru, ze dostatecne silne pracujici mozek vyznamne ovlivnuje samolecici schopnosti organismu), tak pak se ji to zahoji samo, pricemz ta baba o tom prakticky nevi, ze na ni nejaky ukon udelal (odpada to placebo), tak na tom kurva neco musi byt.
    LOOK
    LOOK --- ---
    _BENNY: vsem ne, viz treba reiki. ale ten pseudovedecky pristup funguje (take) na lidi, na ktere by ciste ezo nefungoval, protoze mu neverej. pseudovede uz uverej a proto ma nezanedbatelny marketingovy potencial.

    PS samozrejme nevylucuji moznost ze cokoliv z 'alternativ' funguje i na jine urovni nez placebo efektu, ze casem vedci objevi proc atd atd..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam