• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DESPERADO123Děkujeme, odcházíme - podporujete lékaře v boji za jejich požadavky?
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    PTACOPYSK: Jako třeba že těm doktorům můžeme my mladí manažéři, kteří dělají 4 hodiny denně (a to ještě 2,5 hodiny z toho je pracovní oběd) chodit za paničkama? :-)
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    PTACOPYSK: aha, jenze to je pak uplne o necem jinem. Pokud se zvysi platy, doktori se zbavi sluzeb (jak chcou) a stejne ty strasne scenare, ktere se vypousti do novin, nastanou. - neprijde mi, ze by navyseni platu potom neco vyresilo

    z toho vyplyva, ze bud je doktoru mene nez potreba ( ale v tom mi nesedi ty zverejnene statistiky, ze v CR je daleko vice doktoru na populaci, nez v zapadni evrope), nebo mizerna organizace prace.

    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    LOPIK: myslím, že průměrný turnus lékaře na HPP je 52,6 hodin týdně.
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    ono se to moc neinzeruje, ale spoustu doktorů nedává výpověď ani tak kvůli platu, ale kvůli těm službám - spoustu z nich má manželku s malými dětmi a ty ho prakticky doma nevidí (a když už, tak polomrtvého co přišel z práce po službě - tj. např. nonstop od pondělí ráno do úterý odpoledne) - to má pak další logické dopady ...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Můj otec je lékař a má krásný plat - ovšem až do okamžiku, kdy člověk zjistí, že má 2.1 úvazku, pracuje pro 4 nemocnice, slouží služby v nemocnici (jak už tu padlo, člověk přijde v sedm ráno a odejde v pět odpoledne druhý den), na telefonu...
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    MRAKY: všeobecné praktické lékařství
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    PTACOPYSK: poslani - no u nas se tomu rika proaktivita. ale vyznam to ma asi stejny :D


    PTACOPYSK: no zajimave :) jaky obor to vlastne je ? :)
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    MRAKY: neplacené přesčasy jako takové, že odejdeš 2 hodiny po skončení pracovní doby, se berou jako samozřejmost v rámci POSLÁNÍ :) a pochopitelně jsou neplacené
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LICINDA: no já mám tzv. rezidenční místo (v mém oboru jinak k atestaci dospět v podstatě nelze), kdy když má člověk atestaci na x let, tak atestaci musí udělat do x+3 roky od zahájení atestační přípravy, jinak vrací statisíce (v mém případě milion) státu, kvůli tomu že ten stát přispíval zaměstnavateli na plat + kolečka. Takže pokud během atestační přípravy otěhotním a zůstanu 3 roky doma a neudělám ihned napoprvé atestaci (ty jou tak jednou za půl roku), jsem v prdeli, být doma 4 roky nepřipadá díky tomu v úvahu ....a protože některé obory mají atestační přípravu i 6 nebo výjimečně 7 let, tak .... no, ještě že ten můj má výjimku a je jen na tři, ale stejně je to hodně diskriminační
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    PTACOPYSK: ah ok. takze sluzba je to co vytvari ty prescasy - ja jsem zvykly tyhle dve veci oddelovat. dik za vysvetleni.
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    PTACOPYSK: dávala jsem za příklad jednu známou, které napsali do smlouvy petitkem krom těch přesčasů i fakt, že prakticky nesmí odejít na mateřskou, protože by jinak nedostala místo. (samozřejmě právnickou mluvou)
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LOPIK: služby se oficiálně nedělají jako přesčas, ale většinou na další smlouvu (dohoda o provedení práce či tak něco) se zaměstnavatelem ..... v praze na fakultkách, kde mají doktoři těch služeb asi nejmíň, tak musí sloužit minimálně víkend + 4 další služby (aspoň co jsem kde viděla já)
    STHENO
    STHENO --- ---
    LOPIK: to myslis, ze niektora nemocnica uzna oficialne, ze porusuju zakon?
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LOPIK: kterou smlouvu máš teď na mysli?
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    MRAKY: dám příklad .... pracuješ 8 hodin denně všední dny + služby (po službách se skoro nikde nechodí druhý den ráno domů).... služba ve všení den je 16 hodin dlouhá, o víkendu 24 hodin (celý víkend je 48 hodin)... takže pokud lékař slouží dva víkendy a k tomu 7 služeb ve všední den), dostane se na číslo 2x48 + 8x16= 206 ... toto může být v okresní nemocnici s nedostatkem lékařů reálné (např. v západních čechách, protože kdo by tam za ty peníze pracoval, když v německu o 20km dál může mít 4 tis. euro nástupní plat) ... díky těmto nucený přesčasům se pak doktoři dostanou na takové platy, jako je 40-50 tis. hrubého ... ale za jakou cenu?
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    LOPIK: ne, prostě pokud odejde na mateřskou tak nedostane místo zpět (pokud vím, tak ze zákona garantované?)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Jak se dá vynutit taková smlouva o těhotenství? To tě pošlou na potrat? Mám prostě pocit že to trochu dost hodně dramatizujete.. Když dám do google něco o přesčasech tak mi třeba vypadne první tenhle článek:

    http://www.zdn.cz/clanek/zdravotnicke-noviny/nejvic-prescasu-v-mensich-nemocnicich-167214

    Kde doslova píšou "v nemocnicích je průměr 39 hodin za rok", jde o lékařský listy a opírá se to úřední statistiky.. OK je to před pěti rokama, ale stejně..
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    MRAKY: máš bohužel pravdu. A to ještě nemluvíme o částkách, které do léčby plují, kolik stojí den na JIP, chemo, substituční léčba,....

    mně se tomu prostě nechce kolikrát věřit (když jsem se dozvěděla počty - tvých oblíbených - přesčasů, smlouvy o těhotenství, nulová kontrola, náklady léčby), někdy prostě člověk nestačí vejrat...
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    LICINDA: prestan me desit !! :) /cynicka odbocka/btw - co nadelas. lidsky zivot je dneska prepocitavan bezne na penize a takovy most je podstatne drazzsi /konec cynicke odbocky/

    PTACOPYSK: 200hodin ? a uz jsme zase u tech cisel, kterym nerozumim - kdyz maji 200hodin prezcasu mesicne - kolik hodin teda vlastne pracuji celkem ? 16 hodin denne bez vikendu ?
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    MRAKY: prace na kvalitni klinice, kde mas jako velmi talentovany absolvent delat i vyzkum .... tohle na okresech vetsinou nebyva, ale kde je malo lidi, tak musis slouzit treba 200 hodin prescasu mesicne, nekde si ani nesmeji vybirat zakonnou dovolenou, nekde se zas musis upsat, ze tam zustanes pracovat dalsich pet let po atestaci (aby ti te pustili na "kolecka" a umoznili ti tu atestaci si udelat) atd. ... prast jak uhod
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam