• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HITOMIG. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně (knihy, seriál, TCG, RPG, deskovky...) SPOILERY POVOLENY!
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    SOFIJKA: a není to jedno? Tahle fan-fiction už těžko zaujme.
    Prostě to nedopsal, nechal scenáristy ten příběh dokončit a tím to hasne.
    SOFIJKA
    SOFIJKA --- ---
    kéž by to nebylo zrovna dneska

    MINERWA
    MINERWA --- ---
    VOLEBNÍ SLIBY TARGARYENSKÝCH KRÁLŮ
    https://www.youtube.com/watch?v=hXpwLN8PtMs
    LEON_CHAMEAU
    LEON_CHAMEAU --- ---
    SILECIA
    SILECIA --- ---
    LODBROG:
    Producenti: V GoT hodně frcela nahota, tělesnost, brutalita a krev. Hoďte to tam taky, všechno dohromady!

    Scenáristka: Say no more - porody!

    Ale chápu, jsem team kozy. Jenže tady fakt sledujeme kroniku dvora za doby relativního míru, kdy jsou důležitější jemné pleticharske hry o moc a narození zdravého potomka je jak nasazení Golema do bitvy. A taky je to risk srovnatelny se soubojem, takový středověký porod :D
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    CADDY: V jednu chvíli jsem jízlivě poznamenal, že kdyby rovnou točili erotickou parodii sami na sebe, tak tam vlastně hrají dost hezcí lidé a pěkně by se na to koukalo. :D
    Ale já si prostě nějak nesed s kombem scénář - režie (nechci kritizovat špatnou scénáristiku, nerozumím jí a myslím si, že je legitimní, že třeba nejsem jejich cílovka), chvíli mne zajímala "dětská" hrdinka co se nechová jako typická dospívající hrdinka současné produkce, to bylo pěkné, ale pak seriál přeskočil dál a já nějak začal ztrácet zájem. Nejsem seriálový typ...
    CADDY
    CADDY --- ---
    no vidite, mne zase prislo, ze posledni roky nacpou kozy uplne do vseho a zbytecne moc, snad jen aby prilakali ty, co je to zajima vice nez dej :)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    LODBROG: Taky mi to přijde zbytečně cudný. Souhlasím, že víc koz a šukání by seriálu prospělo.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    ADELHAIDA: No, diky.
    Ale proč tam nejsou kozy (resp. teda jednou někdy na začátku záběr že v nevěstinci nekde v pozadí x desítek členů městské hlídky nejspíš šuká, zatímco princ Daemon přemýšlí) mi taky řekneš?
    Proč to tak zbigotnělo jak kdyby to sepsaly postarší učitelky společenského chování na intru u zdravotních sester?
    Hlavně žádnou nahotu, proBůh!
    Ještě by se to mohlo chlapům, těm hnusným prasatům, líbit!
    Asi chápu že jsou ženy nadšené, že se do nějakého davově zkoukávaného díla dostane i poselství že to rodící zeny nemají jednoduché
    (a vidí to asi raději než odhalená těla hereček pred/při/po sexu nebo prostě jindy než když je to nutně spojeno s.mateřstvím),
    ale taky tam nikde nevidím (a jsem rád že nevidím) ohromně důležitá poselství z "mužského světa" typu "středověký sedlák děsně dřel na feudální pány a měl to těžké" nebo "kluci v armádě při výcviku a pak při umírání ve válce to měli těžké".

    Jak říkám, v tomhle ohledu to srovnání s GoT (až na poslední série, samozřejmě) dopadá dost špatně.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    LODBROG: Ony tam ty porody hrajou docela roli. První ukazuje povahu krále a dává smysl tomu, proč Rhaenyra nijak do manželství nespěchá a nejspíš by si ho nejradši ušetřila. Druhej diváka vcelku rychle uvede do situace na královském dvoře po 10 letech, protože když ti někdo bere dítě hned po porodu/tahá tě po porodu z postele, jen aby se ofrňoval, jak dítě není podobný otci, není to tvůj kámoš. Třetí no, k tomu asi nemám co říct, šestka je poslední díl, co jsem viděla, tak uvidíme, jestli z toho něco vyždímou.
    BTW Rhaeneřin porod mi přišel vcelku uvěřitelnej, neb tak nějak jeden z mejch porodů taky probíhal. A kamarádka, který nezabrala anestezie u císaře, zas málem hodila šavli u čísla jedna.
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    MINERWA: tipuju dorne 😁
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    LODBROG: jo, já jsem to ocenila, ten první porod masakr byl fakt silná emoce
    MORGYSZ: a kámoška vyrůstala ve staré valyrii nebo v dornu, nebo kde?
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    Nope.
    Konzultovala jsem s kámoškou (která má za sebou císaře a 3 děti k tomu) - "A takhle to teda v reálu navíc vůbec nevypadá!"
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    HERR_FLICK: Jo... ale mohlo by tam být míň porodů a aspoň sem tam nějaké kozy.

    Nebo je tu někdo z diváků, kdo ty porody ocenil/a.....???
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    Tyjo
    Teď sem se dostal na skouknutí HoD, o kterém bych nebejt tohohle auditka neměl ani tucha
    A i když sem strašnej remcal, a ve spoustě věcí to haprovalo, tak celkovej dojem fakt dobrý, upřímně se mi to líbilo a klidně sem si ještě pustil některý kusy znova
    Určitě se mi na to koukalo líp, než na poslední série Got
    Předlohu sem nečetl (po přečtení A Dance with Dragons od Martina nic dalšího číst ani nehodlám)
    Dějově to kupodivu drželo pohromadě a mělo aspoň nějakej spád (navzdory recenzím)
    Dokonce u poslední Viserisovy rodinné večeře sem byl naměkko
    Třeba když to porovnám s 1. sérií Zaklínače, tak byla radost koukat i na vizuální stránku

    Jako drobnost mě potěšilo prostředí míst z jihu Cornwallu, kde sem roky žil, třeba Kynance Cove sem měl 25min daleko.. Sv Michala 15min.. imho tenhle krásnej kus světa mohli filmově vytěžit i líp
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    Daemon singing to Vermithor (High Valyrian dragon song – guitar cover)
    https://www.youtube.com/watch?v=mSA8cA9sIiA
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    'Game of Thrones' Cast Play Theme Tune On A Kazoo In 'The BIG GOT Pub Quiz' | PopBuzz Meets
    https://www.youtube.com/watch?v=28JvlGB2Nro
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    SEVERINE: no je to spise takova historie, s nadhledem, nektere udalosti jsou popsany detailneji, ale spise je to takovy prelet, leta tam utikaji rychle a az na par citatu tam nejsou zadne dialogy. Ale cte se to dobre.
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    IOM_NUKSO: a já na to čekám v knihovně - tak nemám? Jiné knihy GrrM mě bavily, včetně těch sci-fi, tohle je tedy vypravěčsky nicmoc a člověk to čte jen, protože ho zajímá pokračování?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam