• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FOSSYMýty, Legendy a Pověsti
    O legendách, pověstech a mýtech minulosti, ze všech koutů světa. Od Hercula po Sun Wu Kunga. Od Draků po Čachtickou paní.
    Nikoliv UL!

    - Legendy o stvoření světa
    - Mýtičtí tvorové
    - Bájní hrdinové

    Slyšeli jste střípek nějaké legendy, a chcete ji znát celou?
    Znáte nějaký pěkný mýtus, který Vás oslovil, a chcete se o něj podělit?
    Zajímá Vás, kdo byl Belerofontes, Tyr, nebo Hannibal?
    rozbalit záhlaví
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    FIN: Nikdo nepopírá, že spousta sériových vrahů se vyřádila mnohem víc, než Jack. Jen je opravdu asi nejznámnější :)))
    FIN
    FIN --- ---
    FOSSY: jack ripper je celkem hadrář - doporučuji zagooglit na téma "albert fish" aka "gray man" - ale pozor. skutečně jen pro silné povahy :-)
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    ALDARION: On právě policii několikrát unikl velmi těsně, a otevřeně se jí vysmíval. A novináři to rozmázli... (tedy z pohledu, že Jack existoval a nebyla to nafouknutá kachna) A lidi nikdy neměli moc tendenci policii odpouštět :)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    FOSSY: Selhání pořádkových sil... Hele, pokud opravdu existoval, tak to byl jeden z prvních sériových vrahů nového typu, magorů, co nezabíjejí pro peníze či ze zášti, v poměrně novém typu osídlení - velkém anonymním městě. To bylo něco úplně jiného, než co musela policie do té doby vyšetřovat a na těch prvních případech se to učila. Jasně, že se to nedařilo...
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    FOSSY: tak jo :) přehlídl jsem to :) budiž mi odpovědí, že simultánně s tím se hrabu v logu od dvou záhadně nefungujících systémů, na které se soustředím víc :)
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    KID_MCHUTT: Je to tam. Ne že ne :)

    Jack má být oficiálně zodpovědný celkem za pět obětí. Podobné vraždy se ale podle detektiva udály před i po těch, které byly přisuzovány "Jackovi", a to jak v Británii, tak i v zahraničí – konkrétně v Americe a Německu.

    Marriott objevil celkem sedmnáct nevyřešených vražd spáchaných mezi lety 1863 a 1894. Všechny se podobaly případům z Londýna. Některé z nich podle detektiva spáchal německý námořník Carl Feigenbaum. Ten pracoval na lodích kotvících pravidelně v přístavu nedaleko Whitechapelu. Byl popraven v roce 1896 v New Yorku, když byl předtím přistižen u jedné své oběti.


    FOSSY
    FOSSY --- ---
    GORGLIN: Jako dlouho jsem nad tím dumal, a popravdě jen dumal, a jediné, co mi z toho vyšlo:

    Balder jako otec.
    Balderův syn Forseti jako syn.
    Balderův bratr, který byl po Ragnaröku propuštěn z Helu (vzkříšen) jako duch.
    Ale co těch pět dalších bohů...
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    FOSSY: tam ne, ale tady http://en.wikipedia.org/wiki/Jack_the_Ripper_suspects#Carl_Feigenbaum je zmínka Using Lawton's accusation as a base, author Trevor Marriott, a former British murder squad detective, argued that Feigenbaum was responsible for the Ripper murders as well as other murders in the United States and Germany between 1891 and 1894.
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    LENZIE: Jinak mezi podezřelými prý byl i Lewis Carol, což mě pobavilo :)
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    KID_MCHUTT: To zmiňují tuším tady:
    Konec záhady? Jack Rozparovač byl prý výmysl opilého novináře — Svět — ČT24 — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/.../243515-konec-zahady-jack-rozparovac-byl-pry-vymysl-opileho-novinare/
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    FOSSY: člověče, v tom článku, co jsem nedávno četl, si vybavuju USA, ale ne Neměcko, kdes ho našel? :)
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    KID_MCHUTT: Vraždy odpovídaly tomu, co ten Němec dělal ve Státech a Německu, a sloužil na lodích, které kotvily poblíž Whitechapellu. A motiv by u námořníka docela seděl :)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    FOSSY: možná. Ale modus operandi sedí - nicméně - furt to mohl být copy cat
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    FOSSY: No tak pardon, příště mlčím, dělám pššš :)

    No a pak má člověk něčemu věřit...
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    LENZIE: Jen jsi vyblokovala někoho, kdo to třeba věděl :)

    A vrahem byl prý nějaký německý námořník, který vraždil i v Americe, a byl tam za to popraven.
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    FOSSY: Ale zase jsem to přiznala a nedělám tady chytrolínu :)

    Stejně byl vrahem zahradník... nebo ten novinář... nebo ten princ...
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    LENZIE: Tedy podvádět se nemá. Ale je to tak.

    Jinak podle nejnovějšího průzkumu Jack možná nikdy neexistoval. Dopis, na jehož základě mu byly připsány oběti, prý napsal novinář, aby měl sólokapra, a prostě hodil na tajemného zabijáka nevyřešené vraždy, jakých byla v té době hojnost.
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    Nakažení pohlavní chorobou, zřejmě syfilidou, od prostitutky, která v něm vyvolala vražednou nenávist k osobám této "profese".
    Jak praví Wiki (páč tohle fakt z hlavy nedám) - princ Albert Viktor, syn tehdejšího následníka trůnu, pozdějšího krále Eduarda VII - teda ani by mě to v životě nenapadlo...
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    LENZIE: Ano.

    A dál: Jaký byl jeho pravděpodobný (alespoň údajně) motiv, a jaká byla podle teorií jeho (díky alibi vyvrácená) nejvyše postavená identita?
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    FOSSY: Jack Rozparovač...? :)
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    A tu máte jednu poněkud morbidní hádanku:

    Stal se nechvalně proslulou legendou hlavního města.
    Byl to zabiják, a to velice brutální.
    Protože nebyl nikdy dopaden, a protože doba byla taková, jaká byla, nedá se přesně určit počet jeho obětí, ani jeho identita nebo motiv.
    Díky tomu se kolem něj vyrojila řada konspiračních teorií, například o tom, o jak vysoce postaveného člověka se ve skutečnosti jedná.
    Byl jedním z nejproslulejších selhání pořádkových sil.
    Dodnes se najdou tací, kteří se snaží dopátrat pravdy o této temné postavě...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam