• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    Všechny druhy jógy... Názory, rady, zkušenosti. Na HOME jsou zajímavé linky.
    Osm (aštanga / radža) částí jógy: - rozvíjejme diskuzi a rozšiřujme si navzájem obzory :)
    KořenyPlody“ / Samyama
    1. jama - 5 etických principů v jednání vůči vnějšímu světu (ahimsá - neubližování, nenásilí * satja - pravdivost, pravdomluvnost * astéja - nekradení, neprahnutí * brahmačarja - smyslová zdrženlivost, nevášnivost, schopnost neplýtvat energií * aparigraha - nehromadění, neulpívání)
    2. nijama - 5 etických principů v jednání vůči sobě (sauča - čistota těla i mysli * tapas - vytrvalost, sebekázeň a disciplína ve vlastní jógové praxi * santóša - spokojenost * svádhjája - sebepoznání, studium svatých písem * íšvara pranidhána - nalezení vyššího životního smyslu, dobrovolné podřizování se vyšším zákonům, poznávání osobního/univerzálního Boha)
    3. ásány - cvičení jogových pozic
    4. pránajáma - práce s vnitřní energií pomocí dechových technik
    5. pratjáhára - stažení smyslů od vnějších objektů, umožňuje utišení a ovládnutí mysli
    6. dhárana - koncentrace mysli
    7. dhjána - meditace
    8. samádhi - splynutí s universem, trvalé poznání Já >> stav Sat-Čit-Ánanda (čisté a absolutní jsoucí (sat) vědomí (čit) blaženosti (ánanda)) / džívamukta (osvobozený za živa) / kaivalya / nirvána / dobrýjeto ;)


    Manuál: Yoga Sutras of Patanjali (EN) vč. překladu jednotlivých slov ze sanskrtu a výkladu a odkazů na související texty o jógové psychologii a filozofii :: (EN) PDF verze bez komentáře :: Pataňdžaliho Jógasůtry (CZ, bez komentářů a prolinkování :-( ) Další základní texty

    Podložky a pomůcky na cvičení, aneb smrt ásánám na karimatkách, kobercích a podobných zrůdnostech ;)
    Malý přehled možností, kde se věnovat józe - ásány i meditace. Sledujte také YogaPoint a Jóga žurnál.
    Pokud chcete doporučit někoho dalšího, uveďte odkaz do klubu se slůvkem "záhlaví", rádi přidáme.
    Nejbližší akce, workshopy, kurzy...

    aktualizace: 8.2.2012
    (přidání na vyžádání)

    30.3.-1.4. Ostravský jarní víkendový jógový a taneční festival.
    Praha
    Belayoga-Praha, Řevnice NOVÉ
    Akasha NOVÉ
    ashtanga.cz - Dalibor Štedronský, ashtanga vinyasa
    ashtangajoga.cz - ashtanga vinyasa
    budhistické Centrum Lotus - ashtanga vinyasa, hatha, kundalini
    Cocoon NOVÉ
    Energy Studio - Václav Krejčík
    Jóga Centrum Rubeška - hatha, iyengar, vinyasa flow, gravid, ...
    Klub kondiční gymnastiky jógy - hatha
    Lenka Kýrová - dynamická, ashtanga vinyasa
    Lenka Nezvalová - vinyasa flow
    Lucie Königová - vinyasa flow, jógová terapie
    MUDr. Marcela Mikešová - iyengar, jógová terapie
    Milena Raková - iyengar
    Pavel Hub - ashtanga vinyasa
    Prague Yoga - vinyasa flow, iyengar, viniyoga, yin yoga, 1 on 1
    Studio Kairos - tradiční joga, krija joga a tantra
    Garuda Centrum - Celoroční kurzy klasické jógy, čchen taiči a sebeobrany - Praha 2
    vinyasayoga.cz - ashtanga vinyasa a vinyasa flow
    YogaJoga - Helena Kubrychtová Bártová - iyengar
    YogaMe NOVÉ
    Yoga Space - ashtanga vinyasa, hatha, vinyasa flow
    Brno
    Gitanandajoga.cz
    MUDr. Jan Černý - iyengar (tel. Botanicka - tu se cvici: 541 223 764, tel. ordinace: 547 221 304)
    Ostrava
    Centrum Lotos - iyengar, pro ženy, gravid, po porodu
    Pranava Jóga Centrum NOVÉ
    Bikram Yoga Ostrava - ehm ;) NOVÉ
    Pardubice
    Láďa Lebeda
    Plzeň
    Škola jógy pro každý den - iyengar, hatha
    Prostějov
    Jógaklub Prostějov - iyengar, hatha
    Severní Čechy
    Jóga Hlavice (u LBC) - iyengar, retreaty, pronájem pro vlastní akce
    Jóga Namaste Chomutov - ashtanga vinyasa, vinyasa flow
    Petr Něměček - iyengar
    Jižní Čechy
    MUDr. Michaela Klos - vivékananda
    Frýdek - Místek
    Karakal - hatha
    Celorepublikově
    Jóga v denním životě - hatha, bhakti, džnána
    Jiří Vacek a přátelé - džnána, meditace, retreaty
    Sahadža jóga (Nirmalá Déví) - kundalini
    Světoběžníci NOVÉ
    Matej Jurenka




    Související kluby: [ AYP ‒ pokročilé jógové techniky ‒ aplikovaná duchovní věda ] :: [ MEDITACE ] :: [ poweryoga ] :: [ Zenové příběhy ] :: Koány a zenové příběhy
    rozbalit záhlaví
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    Kdyz pred casem probehly ty prvni zpravy o tech sexech, byla jsem zdrzenliva, nebot sexualni skandaly ma kdektery ucitel. Je to ohromne nosne tema pro media. Pricemz ale nezname ten kontext. Jednak na vychode se toto fakt bere jinak. Druhak problem ruznych zhrzenych zaku s rozjebanou psychikou, kteri se nevhodne pojatou praxi dostanou do nejake schizy a pomstychtivosti vuci uciteli. Cili clovek nevi. Ale kdyz teda ti ostatni svamijove to potvrzuji a odchazi z JdZ, asi se maha fakt odjebal kamsi blbe.

    Podobne
    AIM_FREEMAN: toto video. Samo o sobe me nijak nepoburuje - nevime jaky je mezi nimi vztah, co ten pohlavek znamena, taky davam pohlavky kdyz mam naladu :). To muze byt nejaka tam jejich kulturni vec.
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    swAmi beating woman :: смотреть видео на RuTube бесплатно онлайн - ролик swAmi beating woman
    http://rutube.ru/tracks/4841595.html
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    To jsem netušil. Pokud jsem právě objevil Ameriku, tak pardon. Nedávno jsem četl od něj "Skryté síly v člověku" a přišlo mi to skvělý..
    tak mě to trochu vzalo teďka.

    https://sites.google.com/site/paramliar/testimonies
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    fuck

    Jóga v denním životě a falešný guru Mahéšvaránanda: Oficiální prohlášení bývalého svámího Čitánanda
    http://jogavdennimzivote.blogspot.com/p/oficialni-prohlaseni-byvaleho-svamiho.html
    ...
    MASOO
    MASOO --- ---
    KAREN: diky
    KAREN
    KAREN --- ---
    MASOO: ja s tim v podstate nemam zkusenost a urcite se tu ozve nekdo fundovanej s relevantnima zdrojema, ale napr. Yogani ma takovou "user-friendly prirucku", kde je ten princip [ne konkretne "co a jak delat pri sexualnim pustu", ale prace se sexualni energii v paru ci mimo par] dost primocare a jednoduse popsanej, Tantra - Discovering the Power of Pre-Orgasmic Sex, jinak viz napr. otazky a odpovedi na ruzna spriznena temata tu, v cestine neco najdes i na Tadeasovejch strankach tady a tu
    MASOO
    MASOO --- ---
    KAREN: to jsem si taky vsimla:)
    spatne jsem formulovala dotaz, jak vyuzit pripadne pracovat se sexualni energii, kdyz uz teda mam ten pust
    KAREN
    KAREN --- ---
    MASOO: je taky treba rozlisovat mezi muzskou a zenskou sexualni energii... zatim tu sleduju diskusi hochu o tom "svem";) ejakulace je podle me energeticky jinak a vic "narocna" nez zenskej orgasmus a i mimo pust, pri sexu, s tim muzou oba docela dobre pracovat)
    MASOO
    MASOO --- ---
    DARJEEL: prostý sexuální půst bez energetické práce může člověku udělat v psychice docela paseku...
    nehlede na to, kdyz se pak "utrhnes ze retezu"

    jak s tim tedy pracovat, kdyz neumim sexualni kungu:)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ZIKE: např. http://www.giantrobot.com/issues/issue14/kungfu/ //OT ...taky sorry, už toho nechám.
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    ZIKE: jj a jazykem ještě.;) jinak kung-fu je universální výraz pro mistrovskou dovednost, zacházení s něčím, (např. štětcem v kaligrafii), není omezený na bojová umění. pardon všem za ot.
    ZIKE
    ZIKE --- ---
    AIM_FREEMAN: sexualní kung-fu :D to jakože sekáš cihly penisem? :D
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    AIM_FREEMAN: no tak pranayama už je docela pokročilá praxe, respektive je to praxe, žejo... já tam měl nahozenou optiku praktikuje X nepraktikuje vůbec. Jako takhle jak to píšeš naprostej souhlas.
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    DARJEEL: jj, já tim chtěl jen dodat takovej mid-level, že i když to člověku nejde přímo vědomě transformovat a má nahromaděnou energii v oblasti podbřišku a cítí tlak, tak pránajámou se dá ta zadržená energie redistribuovat, aniž by nějak sexuální kung-fu speciálně cvičil a ovládal.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    AIM_FREEMAN: jo tak jako pokud někdo takhle přímo jede transformaci nebo to třeba žene přes mikroorkuh, tak je to v pohodě a ten přetlak se uvolní, respektive energie vystoupá výš... ale prostý sexuální půst bez energetické práce může člověku udělat v psychice docela paseku...
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    DARJEEL: mě třeba mikrokosmickej okruh moc nejde, ale i když velmi prostě po dlouhym vzrušení bez ejakulace zacvičím pránajámu, tak to vysublimuje vejš a necítím žádné přetlaky. tím nijak nepolemizuju s tim co jsi napsal, dlouhodobě to určitě k (nejen) psychickým problémům snadno vést může. imho.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LOOP_ONE: příjde mi, že by se to hodilo spíš do tantra auditka, ale zase sexuální energie je dost jogický téma, to zas jako jo!
    No jako uděláš neuděláš sám, o tom to snad vůbec není.. pokud se bavíme na platformě jogy, tak rozhodně je třeba sperma nevylejvat x-krát týdně z těla, chce to nějaký balanc, protože úplný zadržování zas může dělat psychický obtíže, ale ber to tak že semeno je ŽIVOT, pulsující, čekající na každou svoji příležitost. A ejakulace je jeden z "nižších" způsobů energetické práce, z jogického hlediska je lepší tuto energii transformovat a nechat vzlínat směrem ke koruně.
    Jinak to není úplně urban, jasněže i když hodně onanuješ tak nedostaneš nějakou smrtelnou nemoc, ale energeticky je to waste jak sviňa a umí to skutečně člověka položit na kolena...
    ad praxe, no tantricky s tím jde takhle pracovat, se vzrušením (rozdmýcháním) energie a následnou kontrolou a transformací místo ejakulace.
    Samozřejmě souhlasím s tím, že sex v páru X autoerotika je energeticky úplně o něčem jiným, při tom prvním se propojují energetická vajíčka do vzájemně funkčního a kolujícícho cyklu, při tom druhým se energie většinou vyhodí do záchodu (a to doslova ,) a energeticky disbalanční je to i když třeba jedinec nakonec neejakuluje...
    LOOP_ONE
    LOOP_ONE --- ---
    DARJEEL: pohledu "sexualni" energie :) když je jeden - si to uděláš sám - IMHO je o ničem... jako být sám ano, ale delat si to sám..tak jsem to myslel..čistě energeticky... nevim o žádný praxi, která by učila, že si "nahromdíš" tím že se vzrušíš, spíš pust=hromadění...atd srry za Ot (což se mi vybavil ten urban o vysýchání páteře)
    OOHN
    OOHN --- ---
    Ahoj, třeba to někomu přijde vhod:

    SEZA meditační centrum pronajímá místnost

    Nabízíme k pronájmu prostory meditační místnosti (30 m2). Spolu s touto místností je také možné využívat obývací pokoj (25 m2), kuchyň, koupelnu a toaletu. Tiché prostory ve třetím patře se nachází uvnitř krásného domu v centru Prahy poblíž Náměstí Míru. Možné využití prostor pro skupinové terapie, lekce jógy, hodiny tance, přehrávky hudebníků apod.

    Cena 250 Kč / hodina.

    Kontaktní telefon: 777 848 620.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LOOP_ONE: proč bejt sám je worst case? Když má člověk praxi a dělá jí, tak se dá tvořit hodnoty i o samotě... ale samozřejmě blízkost a láska jsou super :o)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LOOP_ONE: no tak jak jsem to pochopil, tak se jinak to teplo dá těžko vygenerovat, ale já to nějak programově netrénoval, ale Minařík o tom píše, například...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam