• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    STQ: Zajímá mě ten systém cvičení jako celek, jako metodický postup, případně jestli se někde (veřejně) vyučuje.
    Nechci jednotlivé techniky/pozice, ale něco jako celkový učební plán.
    Slyšel jsem že má tři veliké cvičební celky rozdělené do několik poddílů,
    plus různé krije a hathajógové krije.

    Nejspíš je naivní čekat že to bude podrobně v nějaké přístupné literatuře.

    Je to prý dost kopírovaný systém, a tak mě zajímá zdroj.
    STQ
    STQ --- ---
    LODBROG: cvicim podle jinyho systemu, ale mam i ucitele z tyhle linie a nektery techniky jsem si zaradil do svoji praxe. co potrebujes?
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    STQ: Cvičíš podle něj? Přímo někde v kurzu? Kde?
    STQ
    STQ --- ---
    LODBROG: jj, ja
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Je tu někdo, kdo má nějakou zkušenost se systémem cvičení svámího Satjánandy?
    Nebo u něj (u jeho žáků) přímo cvičí?
    LILY
    LILY --- ---
    STQ: však jo.. Od pitvání hoven jsme tu my s parníčkovým králem :)
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    URZA: ano, moje chyba :)
    STQ
    STQ --- ---
    LILY: mi prijde ze je ve vysledku uplne jedno, co to zpusobuje nebo nezpusobuje. ciste pragmaticky - jakmile jsem se zacal ridit zasadama ktery jsem tam nekde niz popisoval, zmizel mi ekzem kterej jsem mel poslednich cca 7 let a kteryho jsem se nijak jinak zbavit nedokazal (a ze jsem toho zkusil fakt dost). vedlejsi efekt byl, ze mi zacla plavat stolice. zene se stalo to samy s pupinkama ktery mela taky delsi dobu a zadna jina zjevna pricina k nim nebyla, pruvodni efekt byl ten samej. tzn pro me to funguje, beru to jako platnej ukazatel a akorat predavam jak jsem nakoupil, praxi se mi ukazuje, ze vetsina problemu ktery mam byla opravdu spojena s jidlem nebo travenim (coz je ostatne zakladni tvrzeni na kterym je postavena ajurveda). jestli vam to k necemu bude nebo ne uz je mimo me a uprimne odmitam resit halucinace chemiku a anorekticek, prijde mi to jako ztrata casu :)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LILY: joo, tak přece jen trapas ,-)
    LILY
    LILY --- ---
    DARJEEL: ále, žádný trapas, maximálně až když zjistíš, že sis to blbě přečetl ty. :))
    Viz: [ STQ @ JÓGA ]
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LILY: no ty sis hlavně to co psal STQ blbě přečetla, to je pak hroznej trapas, ještě když se k tomu přidá parníčkový král co si tu furt přehrává nějaký scénáře ,)
    LILY
    LILY --- ---
    STQ: tak zase fyzikální zákony člověk úplně neošálí.
    Já bych klidně věřila i tomu, že tvé tvrzení je správné, a k tomu že bude plovat i v případech nadměrného množství vyloučeného tuku.
    STQ
    STQ --- ---
    LILY: nikoliv, pak by byl chybny vyrok, ze za plovouci stolici muze prebytek tuku :))
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LILY: to máš pravdu Lily
    LILY
    LILY --- ---
    DARJEEL: pak by ovšem výrok, že stolice má plovat, byl chybný.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LILY, SLAUGHTER: no a to naolejováno právě může být to "špatně" strávené... nadbytek tuků ve stravě jogina se mi osobně příliš nepozdává...
    URZA
    URZA --- ---
    LOMILOMI: dcery, ne zeny :)
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    AIM_FREEMAN:
    LOMILOMI: díky za odkazy
    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    LILY: a tak se spláchl mýtus o plovoucí stolici...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam