• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    RUSOVLASKA
    RUSOVLASKA --- ---
    LOMILOMI: uplne nevim co si o tom mam myslet, asi si moc nezacvicis a miminku to taky moc neda, ale na druhou stranu takhle treba upevnujete vztah, kdyz ses v pohode, tak mimino je taky v pohode a bude tam fungovaz skupinova energie, uvazuji ze to vyzkousim, Edovi jsou 3 mesice ... http://www.youtube.com/watch?v=KIveWSplwLU&feature=endscreen&NR=1
    LILY
    LILY --- ---
    JAMINA: to mi něco připomíná :)))





    LILY
    LILY --- ---
    LOMILOMI: trochu odrostlejší miminka jsem právě viděla samovolně provádět ásany. A u těch úplně malých nevidím důvod je do nějakých pozic vmanipulovávat, protože jejich způsob pohybu, zkoumání a postupné vyvíjení mi přijde dokonalé samo o sobě. Naopak jsem se "miminčím" pohybem sama párkrát inspirovala.
    JAMINA
    JAMINA --- ---
    LOMILOMI: nemám co k tomu říci, ale připomněla jsi mi tohle video :)

    Mom Yoga Now - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=Guo3Fenys2k
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    LILY: uz jsi videla miminko provadet asany ? :)
    Kdyby ho nekdo hlidal, tak by dotaz nemel smysl... No proste asany, do ktereho miminko zapojis.
    LILY
    LILY --- ---
    LOMILOMI: v jakém smyslu? Jakože dítě cvičí nebo matka nebo oba zaráz nebo matka dělá jógu a dítě leží vedle ní/někdo ho hlídá?
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    Mate nekdo prosim zkusenosti s yogou s miminkem?
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    LODBROG: spíš jsou ty účinky odlišný, přeci jen jsou zapojený i jiný orgány. Tak bych neřekl, že jedna je "radikálnější" (asi myslíš silnější) než druhá. U Vamany dochází k dost silný masáži kolem bránice (kde se často hromadí tenze) a lze ji dělat po nějaký období každej den...
    u těch technik je to myslim často individuální, pro někoho mlže být nějaká zásadní, pro jiného až tak ne.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    IOM_NUKSO: Jasně že je lepší když už nějakou dobu cvičíš - ale to je VŽDY lepší, pro cokoliv :D
    (Staré čínské přísloví říká: Nejlepší chvíle pro zasazení stromu je před deseti lety. Druhá nejlepší chvíle je teď.)

    Nelam si s tím hlavu; jestli máš dojem že Ti to pomůže, jdi do toho :)
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    IOM_NUKSO: První šanku jsem dělala ještě když jsem skoro necvičila, ty cviky jsem dělala poprvé těsně před procedurou. A zdařilo se, ač to šlo trochu ztuha. Připravená jsem se na to tehdy asi necítila, ale prostě se mi chtělo, z nějakého důvodu, to podstoupit.
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    A je pro ty techniky lepsi pokud clovek uz nejakou chvili yogu cvici? Necitim se na to prilis pripravena, na druhou stranu, nevim jestli se pred prvni vubec nekdy budu citit pripravena.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    STQ: Já třeba na sobě po šance pozoroval velmi velké rozdíly.
    Mimojiné: To co mě obvykle naštvalo nebo rozesmutnělo, to mě po proceduře sice načalo, ale s půlsekundovým odstupem obvykle přišla myšlenka "a proč se tím mám trápit?" se kterou jsem to hodil za hlavu s lehkostí, s jakou mi to nikdy nešlo.
    Člověk prostě není "tak těžký", tak v zajetí emocí a nálad.
    Má větší odstup a možnost volby.

    Pochopeno?

    HONZAL: Jo, souhlas :)
    Jen není tak radikální :)
    STQ
    STQ --- ---
    AIM_FREEMAN: ano, to je, velmi zamerne. proc se te to dotyka? nebyl mirenej tvym smerem...
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    STQ: clovece, me prijde ze i tenhle pouhy prosty dotaz je polozen konfrontacnim zpusobem?
    slo by s tim neco delat? treba klidně vysvetlit mi, ze se mylim, ale něco?!...?
    STQ
    STQ --- ---
    LODBROG: jaky psychofyzicky bloky prosimte odstranuje sank praksalana?
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    LODBROG: dhauti je ale taky dobrá, pro stydlivý lidi nebo úzkostný příp. s pocity méněcenosti, pro lidi s potlačovanym hněvem a agresí...výtečná očistná technika. :-)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    IOM_NUKSO: Mockrát, a jsou to velmi super techniky.
    Schopné odrtsanit spoustu psychofyzických bloků (hlavně ta šanka).
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    IOM_NUKSO: do-brý-je-to .) ale jestli jíš maso, tak doporučuju nějakou dobu před šankou nejíst maso a vůbec odlehčit stravu... jinak výhledově se chystám, takhle po zimě ideální ,)
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    IOM_NUKSO: Na šanku je tu i klub [ Šankprankšalána ]
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    Prosim vas, jaky mate nazor na praktiky Dhauti nebo Basti a Shanka Prakshalana?
    .. zkouseli jste?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam