• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    TADEAS, KAREN: že by semináříček? :o)
    KAREN
    KAREN --- ---
    TADEAS: joo tak to by se mi taky hodilo - tak treba se pak potkame)
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    MEA: cau, po netu ti neporadim, jestli chces muzem se domluvit ukazu ti zacatkem rijna par zpusobu, jak prenyst hlavni svalovou aktivitu, ktera te drzi vzprimenou, smerem k hlubsim svalum okolo patere a jak hledat optimalni vztah mezi hrudnim kosem a panvi, cimz se postaras nejlip i o bedra. neni to tezky, ale taky to neni hned. je to ale cesta, jak se lip poznat :) jinak bych necvicil co necejtis jako dobry, v bedrech to rozhodne neni o protazeni a posileni, nepotrebujes s nima nic delat v tom smyslu, ze bys v nich vyvijela aktivitu - samy se o sebe postaraj, kdyz je mezi panvi a hrudnim kosem dostatek mista v dusledku prodlouzeni patere (bez prseni), podobne jako se o sebe postara kolenni kloub, kterymu staci, aby byl jemnej a otevrenej z obou stran. :) mej se.
    KUATO
    KUATO --- ---
    OGMIOS: ja ted budu delat jeden preparat s arzenem. jelikoz nemam jak vyzkouset jeho nejedovatost, potreboval bych nejakeho cloveka se silnou virou, ktery se neotravi, kdyby jsem to vyrobil blbe ;o)
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    HONZAL: Na jógu i na fyzioterapii.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    podle tradičních buddhistických učitelů by mělo užívání mantry doprovázet zasvěcení do jejího energetického pole (respektive do energetického pole jidamu, který je s ní spojený) skrz iniciaci
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    Ja som zas vzdy myslela, ze mantry funguju fyzikalne - tym aku hlbku a silu hlasu pouzijem a aky typ tonu (pismeno) si zvolim atd. je telo zvukom/spevom dotknute podobne ako ked praskaju mury pod natreskom silnej hudby. Zvuk su predsa fyzikalne meratelne vlny, takze to je ako ked nosim ponozky a oni preto deraveju. :) No nie? :)
    MILUCH
    MILUCH --- ---
    Na kazd hovno sedaji mouchy....:-) neresit blbosti
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    tak este raz ahoj, na tento post neni nutne reagovat a mozem ho kludne casom zmazat, len mam proste potrebu to dat von.
    Aj ked sa to z mojich prispevkov mozno nezda, som clovek s hodne prisnym svedomim a sebakritikou a kedze tato debata prerastla az do sukromnej posty a vypada ze vytocila dost ludi, odkedy som odisiel z prace nad nicim inym nerozmyslam a je mi z toho dost nevolno, snazil som sa prist na to preco som reagoval tak ako som reagoval.

    Za tym co som napisal si stojim aj nadalej, a co sa tyka formy... ok, asi som to trochu prehnal :). Mohol som sa krotit vo vyraze aj v postoji ale na niektore veci uz ocividne nemam trpezlivost.. to cim tu argumentoval OGMIOS som uz pocul tolkokrat a pride mi to tak stupidne, ze uz nemam chut znovu a znovu do toho zabredavat. Prehlasit ze vsetko je relativne, ze pravda je to comu veris a ze kazdy ma tu svoju, to sa strasne hezky posloucha a aj ked to je donebavolajuci nezmysel, nie je mozne proti tomu nijak argumentovat. Z kazdeho raz dva udelame blbecka, kazdy nazor alebo fakt velmi lahko podkopeme a obratime prinajlepsom na poveru. A pritom sa usmievame, sme tazko nad vecou a vsetci su spokojni.. kym ide o nejaku vymenu nazorov, ok, cert to vem. Uz som ale zazil situacie ked neslo len o sutaz v moceni, ked sa proste lamal tvrdy chleba a v sazke bol ludsky osud a musel som doslova bojovat proti ludom ktori zo seba vypustali podobne hlasky s povyseneckym vyrazom vseveducich polobohov, a ked som musel dokazat svoju pravdu nie preto aby som mal zo seba dobry pocit, ale aby som (s trochou nadsazky) zachranil jeden ludsky zivot a potencial od katastrofy. Je to hlavne jedna skusenost ktoru tu nebudem rozmazavat a od ktorej uz neznam voci podobnym veciam ziadny sucit.. vtedy som videl, ze to nie su len usmevne blaboly samozvanych guruov a ezoterickych saskov nad ktorymi mozem mavnut rukou, ze su ludia ktori s nimi dokazu vydlazdit druhemu cestu do pekla a ani si to neuvedomuju... od vtedy, akonahle vidim co len naznak, mam dve moznosti - opustit debatu, alebo zacat chrlit ohen a blesky na vsetky strany. S tym suvisi aj ten moj "namysleny" a autoritativny postoj, co je vec ktora mi kedisy v tomto dost pomohla a dnes to mam v podvedomi ako jediny sposob, ako sa bavit s urcitym typom ludi. Vacsinou sa do podobnych debat radsej ani nezapajam ale obcas sa necham strhnut a uz to jede.. na jednu stranu ma mrzi ze som sa dnes nechal tak strhnut, na druhu stranu si za tym co som povedal na 100% stojim a urobil by som to asi znovu.. aj ked nabuduce sa budem snazit o trochu slunickovejsi a pristupnejsi prejav :). Alebo uplne idealne - drzat hubu :). Omlouvam se a prajem vam hezky vecer.

    HONZAL
    HONZAL --- ---
    DORN:
    DARJEEL:

    díky,
    /asi jsem to přehlídnul .-)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    HONZAL: ten odkaz na něj tu padnul nedávno snad dvakrát, referovala o něm NUDLINEK :-)
    DORN
    DORN --- ---
    K Čumpelíkovi se dá :-) http://www.yogaprague.cz/
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    TORUVIEL: k Čumpelíkovi se dá zajít na jogu?
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    KAREN: indeed :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    jinač teda slušně se tu spirály roztočily, jak to tu tak dneska sleduju - takové "nevinné" téma... zazpívejme si raději, hoši!.)))
    KAREN
    KAREN --- ---
    SAGUS:


    ;)
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    STQ: tak to sa uprimne omlouvam, ja mam sklony iste debaty vasnivo prezivat a pomerne rychlo sa dostanem do varu, obcas to vypada nehezky ;). Pre mna su za hranicou snesitelnosti zase veci na ktore som tu reagoval.. a neviem kde som na koho utocil, teda az na ten new age komentar a uprimne, kto sa v nom nasiel, tak mu treba :) . Na to co som pisal ziadnu univerzalnu pravdu mat nemusim, tie hlasky co tu padali mi pridu ako lahko empiricky dokazatelne a pozorovatelne nezmysly, ale teda budem predpokladat ze som nejaky nedovivinuty a ze som jediny kto este neprisiel na to ze je vlastne Buh vsemohouci a strujce vesmiru a ze vsetko stoji a pada na mojej viere v nieco ;)

    ... takze kde sme to zacali? Aha uz viem.. mantry. Takze beriem spat co som povedal, mantry su slova ako kazde ine takze si mantrujte co chcete a ako chcete a vsetko to je beztak jedno pretoze kazdy mame vlastny vesmir tak sa uz nepytajte ako veci su a funguju a vymyslite si ich a nadefinujte ako sa vam paci, uverte tomu a bude to tak, ta di da di da di daaa


    ..uz je to lepsie? :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SAGUS: ja vim, kazdej mame nekdy spatnej den clovece. to bude zase dobry
    STQ
    STQ --- ---
    SAGUS: me je vcelku jedno o cem diskutujes, ale forma, jakou to delas je pro me daleko za hranici snesitelnosti. v kazdy druhy vete utocis a v kazdy prvni naznacujes ze vlastnis nejakou univerzalni pravdu. a nejak nemam pocit, ze by tohle byl zpusob debaty vhodnej do jogovyho klubu.
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    STQ: co uf? to sa vazne vsetci povazujete za architektov vesmiru? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam