• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    HORKY_KAFE
    HORKY_KAFE --- ---
    dneska mi přišel balíček z HK odeslaný 25.7., škoda, že nedošel poprvé, když ho posílali v květnu, nebo ten dvakrát poslaný z US (v březnu a pak zase v květnu)

    no nic musel jsem si ulevit...
    JOSEF_MASOPUST
    JOSEF_MASOPUST --- ---
    NAVARA: to budes mit hned, urcte dva mesice cekat nebudes :) tak dva dny
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KALIBAN: jede to UPSkou, proto jsem se prave na ni ptal :) USPS znam a tam mam zatim tak tech 14 dni
    CNV
    CNV --- ---
    KALIBAN: Kdyby měsíc...
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    NAVARA: a tam to bude mesic stat :)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    Sice to moc nikomu asi nepomuze... nicmene objednavam ze statu casto a za hodne.. z velkejch eshopu, takze nejaky fajkovani neni sance, je u toho realna faktura...
    Baliky chodily relativne dobre (i kdyz 3dny usa>andel a pak tejden tam m taky sralo) s prijmutim novyho zakona zasilka zmizela. Mesic nic. mesic a pul nic.. po dvou mesicich sem se k ni dostal.
    Realne - neudelate nic, zasilka neni, najit ji nikdo nemuze, az projde, tak projde. Vyberou uplne vesmirnej poplatek a balik vam nakonec daj. Osobne sem za plavky, ktery staly 35$ + 2$ postovny zaplatil 150+- kc DPH, coz je ok.. + 180kc poplatek a to sem mel chut tu zenskou proste zabit kdyz si o to rekli... druha moznos je zaplatit jen kilo a stravit tim den..

    Reseni pro vas, co cekate - neni, zhulte se, relaxujte, dokud vam nedaji vedet, tak nemate sanci.
    Reseni pro vas, co zatim nic nemate je bud DHL(ktera ma svuj celni sklad), nebo treba slovenska posta a preposlat to sem pres nejakyho znamyho. Vyjde to stejne draho nebo levnejc (ze statu je na SK levnejsi postovny v tom eshopu kde nakupuju ja a neplatite ten deblni poplatek) a hlavne to je za tejden doma...

    zkousel jsem si ztezovat pani obmudsmance, slusne odpovida, neresi vubec nic, postupne sem se dostal na sefa posty120... slusne odpovida, neresi vubec nic... nejlepsi byla odpoved na moji otazku, proc tam sakra nemaka vic lidi, dlouhodobe monitorujeme situaci a vytizeni tomu prizpusobujee... coz ve chvili kdy jim ze dne na dne stoupne prace o tisic procent, je mirne usmevny...
    nadavani a pruzeni naprosto nefunguje, volani kamkloliv taky ne... serte na ceskou postu... ;)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    btw. takhle si predstavuji rychlost zasilek :)

    Date Time Location Event Details
    July 28, 2011 06:53:00 AM PRAGUE CZ Arrived at destination country
    July 28, 2011 06:07:00 AM PRAGUE CZ Arrival Scan
    July 28, 2011 04:39:00 AM KOELN (COLOGNE) DE Departure Scan
    July 27, 2011 10:19:00 PM KOELN (COLOGNE) DE Arrival Scan
    July 27, 2011 09:07:00 AM Philadelphia PA US Departure Scan
    July 27, 2011 02:09:00 AM Philadelphia PA US Departure Scan
    July 26, 2011 11:11:00 PM Philadelphia PA US Arrival Scan
    July 26, 2011 10:17:00 PM Horsham PA US Departure Scan
    July 26, 2011 08:56:00 PM Horsham PA US Shipment received by carrier
    July 27, 2011 05:48:45 PM US Shipment has left seller facility and is in transit
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Helejte, jak je to vlastně s tím stoosmdesátikorunovým poplatkem? Já to beru stoicky, protože v Unii to, co si objednávám mimo, stejně levnějc, případně vůbec neseženu, ale netušila jsem, že jsou s tím nějaké tanečky.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ENKIE: tak to je snížené od 1. dubna 2011.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    jak to vypada s prichodem baliku pres UPS? prijde to v dobu kterou maji jako estimate nebo pujde do klasickeho celniho procesu? kolik vychazi dph+clo pokud to jde primo pres ne (pocita se tam postovne,...)?

    mam zkusenosti jen s 120kou :)
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    :-) Situace se stabilizuje :-)
    To chápu tak, že čekací doba na vyřízení se už dále neprodlužuje, ale ustálila se na 2 měsících a po půl roce už to lidi ví a přestali se divit a stěžovat si, že trvá moc dlouho (počet stížností neroste, ale je konstatní).
    KORDA
    KORDA --- ---
    Musis je vyhrotit, nekdy si proste zapnu speaker a zvonim klidne 10 minut :)
    JOSEF_MASOPUST
    JOSEF_MASOPUST --- ---
    DEMONOFANARCHY: mne to teda hledal podle jmena i adresy, volal jsem 257 019 301 a vazne mi to nekdo zvednul a mluvil se mnou a snazil se pomoct!!! nekecam!!! :D
    JOSEF_MASOPUST
    JOSEF_MASOPUST --- ---
    tak ja se tam dneska dovolal, dokonce to vypadalo, ze se jeden muj nedoruceny balicek snazil i nekdo hledat v pocitaci, ale nic :(
    PULKA
    PULKA --- ---
    CNV: ehm, kam? Snažím se tam zavolat, ale je to úplně marné, protože mi to nikdo nebere. A momentálně jsem v Norsku.
    CNV
    CNV --- ---
    PULKA: Napiš tam. Taky jsem tam jeden měla a nenapsat jim, už byl dávno zpátky v Americe. Tvrdili, že poslali avízo, a nic nepřišlo.
    PULKA
    PULKA --- ---
    Ještě mi nedošel balíček z poloviny dubna, hodnota pod 22e.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    BADHORSE: měsíc je opravdu málo. Rovnou ti říkám, že ti řeknou, ať ještě počkáš. A maj pravdu, poště to prostě trvá víc, než měsíc, proto tu tahle diskuze je :)

    CNV: podaci cislo z USA threadless nemá, teda záleží, co tím myslíš, mají samozřejmě interní číslo zásilky, ale nemá nic společného s tracking číslem, či interním číslovacím systémem naší pošty
    CNV
    CNV --- ---
    BADHORSE: Jestli máš podací číslo z USA, tak napiš na vyclívací poštu dotaz, měli by být schopni ti odpovědět, jestli už tam balíček je.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BADHORSE: jenom mesic? nejakej narocnej na tu CP...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam