• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    FINSON
    FINSON --- ---
    Ah, už to přistálo na Ruzyni. Nebo to tam odněkud přijelo, to pořád nevím. Každopádně je to na Poště 120, tak držte pěsti :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    KALIBAN: OK, aktuálně mi jde o to, abych věděl, jestli to vůbec dorazilo do ČR - zatím to asi letí někde nad Eurasií...
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    FINSON: EMS jsem normlane nechazel i v trackingu cesky posty... ne ze by ti to k necemu bylo teda... pokud ti to stopnou, stejne musis cekat.
    ad Ruzyn.. nevim
    FINSON
    FINSON --- ---
    Než zase začnu Skokyho prudit v poště, zeptám se tady obecně: Tracking EMS z Japonska po příletu do ČR (v ČR to přebírá Česká pošta) funguje, nebo se o přijetí balíku na Poště 120 dozvím až prostřednictvím celního avíza?
    A lítá to z Tokia přímo na Ruzyň, nebo to přistává někde v Německu a vozí se to sem auty (jako to třeba má DHL z U.S.)?
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    Prosím o radu, není to Pošta 120, ale Ruzyně, tak se omlouvám, pokud je to tu OT.
    Maté někdo zkušenost s odbavení zásilek na Ruzyni? Aramex mě výší poplatku za celní deklaraci natolik dožral, že si tam radši dojedu, ale na webu nemůžu najít žádné info, volání na různé telefony z webu celní správy mi moc nepomohlo, nevím, na co se připravit. Jestli to správně chápu, zásilku si i s papíry vyzvednutí ve skladu doručovatele a pak s tím vyrazím na celnici, která je někde u terminálu 1 v budově AirPort business centre, je to tak? Nechci zbytečně probíhat po letišti, předem díky za rady.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    ARZA: ale je to levnější :-)
    ARZA
    ARZA --- ---
    SKOKY: mno, jenže k tý zas tušim neni ani minimální pojistka, což předpokládám znamená, že jí tam někdo ukradne a bude po kafi i poštovnym:/
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    ARZA: Obyčejná zásilka - ekonomická vyjde levněji, ale déle tam poputuje
    ARZA
    ARZA --- ---
    Ještě mám jeden dotaz; a předem se omlouvám za OT.
    Nicméně mě nenapadá, kde jinde bych se zeptala:

    Existuje nějakej způsob, kterym bych mohla dostat na Srí Lanku kafe v kilovejch pitlících a nestálo to milion?
    Máma tam odjela na hodně dlouhou dobu, ale jediný co jí tam opravdu schází, je dobrý kafe.
    Teď jsem si kupovala pro sebe a napadlo mě, že bych jí tam něco i poslala, ale nevim jak to udělat.
    Posle ceníku ČP http://www.ceskaposta.cz/cz/sluzby/psani/zahranici/doporucena-zasilka-do-zahranici-id235/ by mě ten pytlík vyšel na 368Kč, když připočítám váhu obalu.
    Případně bych jí tam mohla poslat i víc balení najednou, ale to si myslim, že by vyšlo ještě hůř a navíc by jí to předpokládám proclili.
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: Tak tím se to vysvětluje :-) Díky!
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    FINSON: CC je klasickej balík. Pošli mi celý číslo zásilky a podívám se ti do mezinárodního vyhledávání.
    ARZA
    ARZA --- ---
    SKOKY: To se nám taky snažili tvrdit, ale ani my, ani nikdo z pošty nám vlastně nebyl schopen najít podle jaký - a kde napsaný - podmínky, bychom skutečně neměli nárok na vrácení ani části peněz. A tim spíš nevim, proč bychom měli poště nechat peníze za přepravu, kterou neuskutečnili.
    Za ten kontakt ale díky!
    FINSON
    FINSON --- ---
    PULKA: Na hranice Francie ano, pak už ne.
    PULKA
    PULKA --- ---
    FINSON: A trackovat to an jejich stránkách nepomůže? http://www.colissimo.fr/portail_colissimo/suivre.do?language=en_EN
    FINSON
    FINSON --- ---
    Tohle bude nejspíš na Skokyho: Mám na cestě k sobě zásilku z Francie s trackovacím kódem CCxxxxxxxxxFR, odesílatel píše, že je to služba Colissimo International. Nemůžu se nikde dopátrat, co za druh zásilky je to "CC", jediné, co jsem zjistil, je že Česká pošta pro tenhle druh zásilek neposkytuje tracking. Takže: Co je to CC zač?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    ARZA: Co jsme to tu řešili, tak pravděpodobně nárok na vrácení skutečně nemáš. Jestli ti ale tahle odpověď nestačí tak napiš týhle ženský: Mikyskova.Stanislava@cpost.cz
    Je to vedoucí mezinárodních reklamací
    ARZA
    ARZA --- ---
    Mám tu trochu specifickej dotaz:

    V práci strčil boss do rukou kamarádce balík s tím, že ho chce poslat někam do anglie. Bylo to před vánocema, on na to spěchal. Kamarádka to odvezla na poštu, zaplatila cca 1900 Kč za leteckou přepravu a odešla. Za asi tři dny jí pošta přivezla balík zpět na firmu s tím, že to neprošlo, protože uvnitř je láhev a neodpovídá to přepravním podmínkám (Ano, opravdu, ten idiot posílal do anglie lahev s nějakou kořalkou).
    Peníze ale zpátky nepřivezli a řekli nám, že si to máme pořešit přes reklamace a poslat to vlakem.
    Znovu to vezla na poštu a jo, vlakem to prošlo a balík odeslali. To stálo dalších asi 800 Kč.
    A prachy za původní odeslání pořád nikde. Už to řešila s kdekym, včetně vedoucí pošty kde to podávala, reklamací, atd ale všichni jí teď najednou tvrděj, že nevrátěj ani ň, protože jsme porušili pepravní podmínky.
    Chápu, že to se nevrátí všechno, protože s tim měli nějakou práci tady. Ale aby schramstli 2k za to, že přijdou na to, že balík nelze poslat a přivezli ho zpět, mi přijde trochu moc.

    Nenapadá vás k tomu něco někoho?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    NTR23: tohle podle mě neni problém ČP nebo celníků v ČR, že s tebou ten švédskej internetovej obchod vyj*bal. Přišla ti zásilka z ciziny (mimo EU, Čína), takže DPH já z ceny 25e + poštovné a nad limit 22e to máš.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Přišel mi dopis z Pošty 120. Situace je taková. Objednal jsem si zboží za 24,90 EUR ze Švédska, poštovné 0 EUR. Na webu prodejce je informace, že veškeré zásilky jsou odesílány ze skladu ve Stockholmu. Je tam také, že pro členy EU je v ceně zboží zahrnuta švédská 28% DPH. Po měsící urgencí, kde zboží je, mi prodejce sdělil, že zboží neposlal ze Švédska, ale z Číny. To teď stojí v ruzyni.

    Zboží je za 25 EUR, nepodléhá tedy clu. Patrně po mě chtějí zaplatit DPH, ale to jsem zaplatil švédsku. Co teď dělat? Dá se jim to sdělit přímo na celnici, nebo tohle musí vyřídit za poplatek Česká pošta. Ruzyni mám 400 km daleko, takže osobně si to vyřizovat nechci.

    Díky za info
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    Jinak vyplnil jsem zadost o reklamaci poplatku za sluzby celni deklarace. Jak dlouho tak trva nez to tam prislusne urednice vyridi a daji mi vedet ze to vyridily?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam