• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    IAMDAVE: Pokud dovazis chlast, tabak, etc. tak musis dat vedet *predem* ze to ocekavas. To ze budes calovat DPH, clo a spotrebni dan je samozrejmost. Takze si radsi udelej vylet do Turecka, Egypta, nebo Maroka. Vyjde te to levneji. :)
    IAMDAVE
    IAMDAVE --- ---
    Zdravím, mám otázku ohledně dovozu tabáku. Nechci porušovat zákon, jenom mě zajímá, pokud bych si objednal tabák do vodní dýmky z USA (asi 1kg) a na celnici by ho zadrželi, tak jestli by to byl nějaký problém. Jestliže mně přijde oblečení, tak je jasný, že se prostě zaplatí DPH, případně clo a je to. S tím tabákem ale nevím. Jestliže bych odmítl zaplatit DPH, clo, spotřební daň.. brali by to snad jako nějaký pokus o pašování? Co by se s tím balíčkem dělo dále? Díky moc
    XAJA
    XAJA --- ---
    ADAM: aktivak je dovoz, teda zuslachtuje sa tu, to nema s tymto nic spolocne.


    MACHALIK:
    ad vratenie cla pozri clanok 238 colneho kodexu.

    ad vybavenie reklamacie zaslanim noveho tovaru vid ten pasivny zuslachtovaci styk - jednoducha vymena.

    v obidvoch pripadoch ovsem musis najskor na colnicu. a ak si to poslal spat len tak, bez colneho konania, tak smola.
    ADAM
    ADAM --- ---
    ad 1. otázka - nevím. na 99% to není možné.

    ad 2. - google pasivní/aktivní zušlechťovací styk. je to takovej byrokratickej voser, že je většinou lepší to clo zaplatit podruhý...
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Dotaz:

    Z USA bylo objednáno, doručeno a legálně procleno a DPH zaplaceno zboží. Zboží však bylo vadné a bylo vráceno do USA. Z USA se od prodejce vrátily peníze. Lze ze státu vymáhat zpět clo a DPH nebo toto propadá? Co kdyby prodejce poslal nové, nevadné zboží? Zaplatí se znovu clo a DPH? Jsou okolo tohoto nějaké regule? Jak na reklamace?
    Díky!
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TLUSTEI: Ahoj, zásilky z třetích zemí podléhají klasicky clu a DPH, kdy limity jsou 150 euro na výpočet cla a limit 22 euro pro výpočet DPH.
    více infa by mělo být snad tady:
    Očekáváte zásilku ze zahraničí - Česká pošta
    https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/ocekavate-zasilku-ze-zahranici#6
    TLUSTEI
    TLUSTEI --- ---
    Dobrý den vespolek,

    prosim vás musí člověk platit dph a clo na soukromé zásilce z Indie? Došel mi na míru šitý oblek z Indie (slovy jeden kus) a celníci mi na to napálili jak dph tak clo. Je to tak správně? Přijde mi, že ne, protože v minulosti jsem si z Indie nechával několikrát posílat podstatně větší zásilky a clo jsem nikdy neplatil. Úplně poprvé ani dph. A najednou mi naúčtujou 2400,- v dph a clu na soukromou zásilku. Poradíte? Díky.
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    Ahoj, tracking mi rika toto. Muzu tam uz jit, nebo musim cekat na to jejich el. oznameni? (o to jsem v minulosti zadal a fungovalo to, tak snad to mam aktivovane permanentne)

    GOR
    GOR --- ---
    Cerstva zkusenost s dnesniho rana:

    Z 79,99 USD jsem zaplatil DPH 406,-
    Vsichni zucastneni byli celkem ochotni a mili, za 10 minut uz jsem s balikem v ruce svihal na tramvaj.


    TAJSO
    TAJSO --- ---
    GOR: jj 99 jistejch, jinak si nejsem jisty jestli to bude 100% podle smenneho kurzu celni spravy, protoze ten se podle mne pouziva az v pripade ze neprobehla platba v Czk. Ja kdyz jsem byl vyzvedavat a dolozil jsem jak fakturu od prodejce tak vypis z uctu tak vypocitavali dan z castky na vypisu z uctu (ktera byla v Czk)
    GOR
    GOR --- ---
    XAJA: Moc diky za ochotu. Samozrejme si s sebou vemu vic. I kdyz se zastupovat nenecham, stejne me posta zkasiruje o 99,- za poslani oznameni a skladovani nebo kyho dasa...
    XAJA
    XAJA --- ---
    GOR: a teda nechcem davat nevyziadane rady, ale pre istotu si zober so sebou viac. ono sa ti to moze nabalit napr. o naklady na dopravu (postovne), a okrem teda cla/dph potom este pripadne nejake skladne, ci poplatky poste, ak ta zastupuju.
    XAJA
    XAJA --- ---
    GOR: to uz bude februar. aktualny kurz najdes na strankach vasej colnej spravy

    Celní správa České republiky
    http://www.celnisprava.cz/cz/Stranky/default.aspx


    (ten kurz platny od 21. bol nb vyhlaseny o tyzden skor. teoreticky mozu byt rovnake, ale nemusia, takze kontrola nutna, ak to chces vediet presne)
    GOR
    GOR --- ---
    XAJA: Moc diky za informaci. Asi tam pujdu v pondeli, takze to budu mit za 23,975...
    XAJA
    XAJA --- ---
    GOR: pouziva sa cely mesiac kurz, ktory bol vyhlaseny nb predposlednu stredu predchadzajuceho mesiaca, ak nedoslo niektoru stredu o zmenu viac ako 5%, co je prave pripad tohoto mesiaca, k zmene doslo 21.

    rozhodujuci je den prijatia colneho vyhlasenia, takze ak ho este len budes podavat, tak to bude 23,975 czk/1 usd, ak si ho uz podal (resp. posta, ak si ju splnomocnil na colne konanie) do toho 21.1., tak 22,645 czk/1 usd.

    XAJA
    XAJA --- ---
    GOR: chyba ti este jedna moznost, ta spravna

    kurzom platnym podla colnej legislativy na tento mesiac, ktory najdes na strankach colnej spravy.
    GOR
    GOR --- ---
    Ciao vsichni, mam na poste Praha 120 mobil z Ciny za 79,99 USD. Kdo zna odpoved na kvizovou otazku?

    Budou mi DPH domerovat z castky v CZK:
    a) kterou mi banka strhla z kreditky
    b) prepoctem z USD podle kurzu CNB ze dne provedeni transakce
    c) prepoctem z USD podle kurzu CNB v den, kdy na celnici pujdu

    Diky.
    HOODASS
    HOODASS --- ---
    XAJA: Vicemene nijak, poslano zpet.:) Sice mi pak nabizeli proplaceni toho poplatku, ale uz se mi to nechtelo dal resit a brat si dalsi volno v praci. Tak jsem objednal z jineho shopu ty same hodinky a fedexem byly za 24h doma a jeste vysly levneji. :)
    XAJA
    XAJA --- ---
    HOODASS: tak ako to dopadlo?
    XAJA
    XAJA --- ---
    HOODASS: "nejak posilal" - samozrejme, rovno z ciny,)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam