• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    SKOKY: Vyclívám osobně. V mailu budu mít akorát to elektronické oznámení. Elektronickou komunikaci ohledně reklamace samozřejmě k dispozici mít budu, otázka však je, jak se k tomu hoši na celnici staví. Holka jednou reklamovala triko z USA, poslali ji tedy správný kus a celníci si to nechali zaplatit dvakrát. Nebyla s nimi řeč.
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOUDY: me takhle zmizely balicky, co jsem objednaval na eBay a AliExpress. Ten jeden od prodejce, od ktereho mi predtim prisel balicek z Ciny za 10 dnu. Ten dalsi byl v CR taky zhruba za 10 dnu, ale me uz nikdy nedorazil. (prodejce mi poslal vypis jeho trackingu)
    Takze proste "vanocni corka" na C. Poste.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    QUIP: prave ze nemam no..jinak bych si to vyhledal..ale prijde mi divny ze sem objednal vic baliku a nektery normalne dosly a tenhle ne..fuck
    VYHULENY_UFO: zkusim to nejak jeste obvolat no
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOUDY: Mas k tomu tracking number, ktery funguje i na TrackAndTrace webu Ceske Posty? Pokud ne, tak to povazuj za ztraceny. Me takhle nedorazily dve zasilky. Jedna byla v CR uz na zacatku Listopadu, druha ke konci Listopadu. Bohuzel bez trackingu neni co a jak reklamovat u Ceske Posty. (navic vetsinou CP tvrdi, ze reklamaci musi podat odesilatel)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KOUDY: pak me samozrejme jeste napada stara dobra predvanocni corka, ale asi bych fakt zacal s otazkamu na celnim uradu na ruzyni :D
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    VYHULENY_UFO: to si nemyslim..objednaval sem tri baliky z toho sameho eshopu a dva normalne dosly..tenhle je nicmene rozmernejsi..tak sem cekal ze jen prijde listecek s "mas to na poste vole"..ale nic neprislo a na poste nic neni..
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KOUDY: nezaseklo se to na celnici nekde? nepribalil ti nekdo par kilo kokainu? :D
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Je nejaka moznost jak zjistit kde je muj balik?..Objednaval sem si z usa nejaky plakaty..slo to prej normalni postou..je u toho tracking kterej rika ze je zasilka uz dva tydny v CR..ale moje posta tu zasilku udajne nema/na me jmeno ci adresu jim nic neprislo apod.


    SKOKY
    SKOKY --- ---
    PRDELOID: Zplnomocnil jsi ČP nebo sis to přišel vyclít osobně. Jestli ČP, tak by doklad neměl být problém dohledat podle dobírky na zásilku.
    Zachovej si komunikaci s tím eshopem, kde řešíte tu reklamaci. To pak bude pro celní úřad/deklaraci
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    Ahoj,prosim o radu. Chystam se reklamovat telefon a poslat ho do Ciny. Je nejaka procedura,jak se pak vyhnout opetovnemu placeni dph,az mi ho budou posilat zpet? Obavam se,ze potvrzeni o procleni a dph jiz nemam.
    FINSON
    FINSON --- ---
    S mými balíky 10.12. z U.S a 14.12. z Číny se pořád nikdo neozývá :-) Dnes mi přišla SMS, že mi bude doručován balík z ČR - a nedorazil :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Hmm, můj z 20/11 z Shenzhenu tam podle trackingu ještě někde visí...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Špunt asi povolil, právě mi přišel balíček objednaný 5.12. na Aliexpressu
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TOOMIX: Co zásilka, to šest tun? Co sis to objednal - měli v akci náklaďáky?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    a ostatních asi 6 zásilek v Číny může počkat
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SKOKY: čekám, ale skrze DHL
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: OK, tak to jsem klidný :-)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    FINSON: Ani moc ne. Čína má menší prioritu :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: A na U.S. zásilky ten špunt nikomu kapacitu nebere? :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: Čekáme, ale naštěstí to nespěchá, klidně budu čekat dál :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam