• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    ADAM
    ADAM --- ---
    Určitě jo. A při nejhorším ti to (velmi nepravdepodobne) při kontrole vyhodí. Šance 00 nic, riziko žádné.
    MICA
    MICA --- ---
    ADAM: No já si právě nejsem jistej. Nejsem plátce DPH (zdravíme agenta Bureše) a navíc jsem se vyhnul clu i když jsem fakt nechtěl.
    Takže je otázka, zda můžu do učetnictví dát jako náklad to co jsem poslal do číny nebo to co napsal čínaň na fáčko a zbytek ještě zdanit na pokladně
    ADAM
    ADAM --- ---
    neřešil bych to a dal do učetnictví jak to je...
    MICA
    MICA --- ---
    Máte zkušenosti s opravnym celním řízením, potom co Vám byla zásilka proclena DHL s nižší cenou (protože jsou rejže vymatlaný palice co deklarujou nižší částku i na firemních zásilkách)?
    Je možný to vyřešit osobně? Zmrdi z DHL za to chtěj 1200,-Kč + DPH, což se mi už z principu příliš platit nechce.
    ADAM
    ADAM --- ---
    je to tak. clo už DHL zaplatí automaticky a v příp. vracení jej bude požadovat po odesílateli.

    tuhle zákazník odmítl převízt sluchátka asi za 2tis kč v turecku.
    fedex mi naúčtoval poplatky asi 6tis kč za vrácení zásilky (clo, vládní poplaty, jakýsi "warehouse fee" atd..).

    nakonec jsem 50% nákladů uhradil příjemci a ten zásilku převzal. zkus nějaké takové řešení chtít i ty po tvém selleru. cokoli pro něj bude menší ztráta, než navrácení zásilky zpět.
    SARRI
    SARRI --- ---
    takze moje story se zasilkou pokracuje (viz. [ SARRI @ Posta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek? ]. sice jsme uspesne odmitla zasilku a dhl ji muze poslat po nejake dobe zpet na cemz se dohodli i s odesilatelem. Jenze ten mi pise, ze si ji mam prevzit a poslat mu ji zpet jinak bude znicena. Zasilka je na celnici (takze ja bych musela platit clo abych ji mohla poslat zpet) a seller mi v dalsim kole tvrdi, z ebude muset platit clo on u sebe a ze se mu to nevyplati a odmita mi vracet penize

    netusite nekdo jak je to s clem pri vraceni zasilek? zda se da nejak osvoboditod nej a poslat balicek zpet nebo zda je pravda, ze musi on i pri navratu zasilky platit clo ?!
    XAJA
    XAJA --- ---
    QWWERTY: ono dost firiem ma clo a dane zahrnute v cene podla krajiny prijemcu. napriklad amazon to robi - zaplatis mu vsetko komplet v cene, on si to zuctuje s deklarantom, zakaznik uz doma nehradi nic.
    KORDA
    KORDA --- ---
    QWWERTY: Hele některý učty to mají rovnou nastavený, že platí veškerý poplatky. Jakožto službu zákazníkům. A pokud je odesílatel opravdu ten kdo říkáš tak bych se ani nedivil.

    A pokud je to omyl tak pochybuju, že si toho někdo všimne. Ty jejich faktury a systém jsou tak nepřehledný, že to proklouzne bez povšimnutí.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    QWWERTY:
    KORDA:
    tak jsem psal FedExu, kdy dostanu správnou fakturu, abych mohl zaplatit a přišla odpověď
    "Poplatky za tuto zásilku budou přeúčtovány odesílateli."

    jako Musk je sice fajn, ale něco mi říká, že SpaceX za mě CLO a FedEx poplatky nezaplatí :D
    ADAM
    ADAM --- ---
    kontaktuj přímo dhl
    SARRI
    SARRI --- ---
    IRO: takze mam kontaktovat celni spavu at ho poslou zpet? nebo jak mam postupovat? kdyztak posta
    IRO
    IRO --- ---
    SARRI: Ahoj, stejný případ se mi stal jednou, kdy jsem kupoval na e-bayi z Turecka. Balíček jsem nechal poslat zpět a e-bayi jsem nechal proplatit, to, co jsem za balík dal. Napsal jsem jim, že mi balík nepřišel.
    SARRI
    SARRI --- ---
    ahoj, prisel mi balik z ciny a zasekl se na celnici (pres DHL), ale ja bych ho rada poslala tak jako tak zpet .. cili nejradsi bych ho vubec neprebirala, neresila nic kolem cla a jen ho nechala poslat zpet .. jde to nejak?
    KORDA
    KORDA --- ---
    Právěže faktury posílají poštou. Ale JSD (dokument od celníků) by ti mělo přijít na mail.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KORDA: yep, mail už mám rozepsaný, ale říkal jsem si, že se nejdřív zeptám na vaše zkušenosti
    DHL si DPH nechalo zaplatit při převzetí, tak jsem čekal to stejný od FedExu a překvapilo mě že nic
    (ofc jsem si říkal, že bych se na ně vykašlal, ale co pak s nima, když si vzpomenou za půl roku a budou otravovat, jaktože jsem ještě nezaplatil)

    tzn. normálně FedEx posílá korektní CLO/DPH fakturu mailem? (...a ta moje jim spadla někde do /dev/null)
    KORDA
    KORDA --- ---
    QWWERTY: Pokud chceš bejt Mirek Dušín tak jim napiš mail / zavolej. Fakury chodí z účetní centrály v Holandsku a občas jim to trvá trochu dýl. A taky v tom mají trochu bordel :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    tušíte někdo jak se platí FedEx?
    přišel balík, kolečko celní deklarace, zásilka propuštěna
    slibovali clo, slibovali paušál
    čekal jsem, že se to zaplatí hotově kurýrovi co to přiveze - ten žádný peníze nechtěl
    uvnitř je papír ohledně zboží, ceny, kdo provedl deklaraci, etc... ale opatřený razítkem "Nehraďte, bude přefakturováno"
    jsou to už 3 týdny a žádná faktura nedorazila
    jsem blbej já, oni nebo jak to funguje?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    IRO: V ČR jsou tři vyměňovací pošty Praha 120 (hlavní), Břeclav 120 (pro Rakousko a Slovensko) a Cheb 120 (pro Německo)
    každá zásilka ze zahraničí (pokud je posílaná přes ČP) musí projít přes jednu z těchto pošt. Tzn, vše co je ze třetích zemí jde na 100% přes P120, tak jako většina z EU.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    IRO: asi ano, šla mi takhle zásilka z Polska
    IRO
    IRO --- ---
    NAVARA: Opravdu z EU, dokonce ze západní země :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam