• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    POZITRON: Njn, každopádně - volby a zvolit ty, co zruší celníky :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    NAVARA: vec se ma ale prave tak, ze nez na to cekat dalsi treba 2 mesice, tak uz to proste nechci.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    POZITRON: Aliexpress umožnuje požádat o prodloužení lhůty u objednávky - zkus to; to je asi tak jediné, co s tím udělat můžeš. Čína (natož Ali) nemůže za naše posraný zákony a daně.
    Loni, když se pošta v ČR stala jedním ze dvou EU hubů pro Činské zboží, doručovali balíčky z listopadu až v únoru, množství balíčků z Číny do EU se čímdál tím zvyšuje, takže to že se to začne hromadit už v říjnu mne až tak nepřekvapuje.

    POZITRON: Česká pošta anebo celníci - a ne, lhůtu nemají. Jenom proto, že tam nikdo za ty peníze nechce dělat (a víc za poštu a balíky nikdo platit taky nechce), nezačnou pouštět balíky bez proclení.
    Stát chce svoje daně (clo, dph), ty ten balíček taky chceš, tak si počkáš a všichni budou mít svoje. Změnit se to dá u voleb, vyber si stranu, která se snaží snížit státní administrativu a výběr daní.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    8BB76E1: a ma teda ceska posta nejakou lhutu, behem ktery to musi vyridit nebo ne? 23. rijna preci jeste nebyla vanocni zacpa, takze mi nerikej, ze lidi, kterym dorazil balicek na postu 120 treba pred 14 dny, budou cekat do brezna a ze strany posty je to v poradku, to proste v poradku neni. :/
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    POZITRON: tak já neříkám že za to můžeš.. ale ten prodejce za to může ještě míň.. vím, někdo tu zodpovědnost nést musí, a vím že ten někdo je prodejce.. na druhou stranu, on s tím nic nezmůže, adresát zásilky má aspoň nějakou šanci s tím něco dělat, i když někdy asi hodně malou.. obzvlášť když někdo z české pošty tu zásilku "ztratí"
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    a ceska posta nema nejakou lhutu k vyrizeni, nevite? neco jako 30 dnu u uradu?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    8BB76E1: ale ja jsem zatim neobdrzela vubec zadnou zpravu od cesky posty, vidim to jen na aliexpressu, ze je zasilka od 23. rijna v cechach. proc by to mela byt moje zodpovednost? objednala jsem si zbozi, zaplatila, ochrana kupujiciho konci za 13 dnu a ja si za to muzu sama? za to, ze ceska posta nema lidi? tak to nedik teda. :/
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    POZITRON: my posílali herní konzoli (Japonsko -> Španělsko) zaseklo se to ve Španělsku na celnici, kupující otevřel dispute, že neobdržel zásilku. my napsali jako reakci na ebay dispute tracking s tím, že to má na celnici, a že tohle je jeho zodpovědnost. ebay jeho dispute zamítl (uzavřel v náš prospěch) s tím, že jakékoliv hodnocení od kupujícího s smažou..

    jak se k tomu postaví Ali (nebo odkud to je) to nevím..
    MICA
    MICA --- ---
    RATTKIN: Čekat na kurýra nebo refreshovat email, jestli ti přijde od FedExu avízo, že chtěj podklady pro celní řízení
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Prošlo to celnicí bez incidentu? mám něco dělat?

    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX:
    TEAPACK: porad zadna zmena, uz jsem otravena. :( pockam, az vyprsi ta garantovana doba doruceni od prodejce a pak reknu, ze uz to nechci. lze to takhle? kdyz za to prodejce nemuze a drzi to uz pres mesic ceska posta?

    OODOOW
    OODOOW --- ---
    RATTKIN: https://www.mailboxde.cz/ jsem použil pro přeposlání z Německa a fungovalo to velice dobře, rychle a ještě i celkem levně
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    máte někdo zkušenost s přeposílací službou, třeba balicky.eu?
    Amíci dodávaji max do německa.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KORKMAZ: záleží co bude napsáno na balíčku. Mně kamera za 70$ prošla
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Má vůbec šanci projít něco z eshopu za 62USD bez oplejtaček? https://www.gearbest.com/car-dvr/pp_009611933179.html?wid=1349303#goodsDetail

    Prodejce uvádí pár centů za poštovné, což by v případě záchytu asi mohlo pomoct - že nebude vyměřeno defaultní poštovné...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    POZITRON: já jednou čekal od začátku listopadu do dubna... přes 120 to dokonce prošlo celkem rychle (týden), ale zaseklo se to v Malešicích a v dubnu vymazali informace o balíčku a nikdy jsem ho neviděl... odesílateli se nevrátil, ale prachy poslali...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX: do pytle, to jsem slyset nechtela :/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: loni jsem na objednávky z listopadu čekal až do konce února, než dorazily. Jinak nečekám déle, než cca 6 týdnů
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    tyjo, tak stále žádná změna a už je to 28 kalendářních dnů.
    prosím, jak dlouho jste nejdéle čekali?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: Dokud tam není "Held by customs" nebo něco podobnýho, tak bych byl v klidu. Každopádně jim asi začal předvánoční provoz, tak to trvá ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam