• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TRAGED: jak nedali? Je to normálně na nástěnce.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: Měl by.



    To by ale to nesměla být Česká "Mrdáme to do ucha" Pošta.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Ví někdo, zda pošťák doručí lístek o tom, že je zásilka uložena?

    Už jsem přišel 350 kč kvůli tomu, že jsem nevěděl, že si mám zásilku vyzvednout a to bylo ještě před virem (to jste si pane měl zajít na poštu)
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    PISTA1: A kam to budou davat? Ano, cekam balicky z Anglije a USA.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Aktuální situace v doručování zásilek

    Česká pošta vyzývá všechny své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky. Pokud si bezodkladně musí vyřídit své poštovní záležitosti, žádáme je, aby používali ochranné prostředky, ideálně roušku. Na všech pobočkách lze platit bezhotovostně, což v současné situaci snižuje případný přenos viru. Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace jsme rozhodli, že v případě uzavřených lokalit budeme jednat s jednotlivými krajskými hygienickými stanicemi o možnosti doručovat zásilky v dané lokalitě. V případech uzavřených lokalit budou zásilky uloženy bez pokusu o doručení s tím, že jim bude prodloužena ukládací doba.

    Česká pošta udělá vše pro to, aby byly důchody ve všech případech doručovány. V lokalitách uzavřených krajskými hygienickými stanicemi bude možnost doručování důchodů komunikována s touto organizací. Doručování pak proběhne buď za asistence bezpečnostních složek státu nebo s ochrannými prostředky. Také v ostatních lokalitách bude postup při doručování důchodů upraven tak, aby nedošlo k přímému kontaktu mezi pošťáky a klienty. Peníze budou příjemci předávány v obálce pokládané na zem.

    U zapsaných zásilek se listovní zásilky vždy uloží na ukládací poštu bez pokusu o doručení. U těchto ukládaných zásilek bude prodloužena úložní doba na 30 dnů. Balíky se v uzavřených lokalitách uloží bez pokusu o doručení a bude u nich prodloužena úložní doba na 15, resp. 30 dnů (podle druhu zásilky). V ostatních případech u neuzavřených lokalit budou balíky doručovány bez přímého kontaktu s adresátem. Adresát bude vyzván, ať položí osobní doklad na zem nebo jiné vhodné místo a ustoupí. Doručovatel si doklad převezme, ověří totožnost, zapíše. Stejným způsobem mu bude i předána zásilka. Po dokončení doručení, ošetří doručovatel své ruce dezinfekčním sprejem.

    Propagační materiály nebudou do odvolání doručovány ani přijímány. Je také zastaveno poskytování služby „Komplexní doručení“ a „Odvoz spotřebiče“.

    Děkujeme za pochopení
    Vaše Česká pošta
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    achjo
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Pokud čekáte něco z ciziny tak je stop stav.

    Listovní zásilky ze třetích zemí
    Do odvolání se pozastavuje jejich doručování, zásilky nebudou doručovány s výjimkou zásilek, které již jsou již na depu nebo dodejně.
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    BRKODLAK: diky. Uz na tom pracujeme. Dam pak info, jak to dopadlo.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    CUNESK8: oni delaj machry ale ve skutečnosti se spokojej s jakymkoliv papirem, kterej by sis mohl napsat sam. At ti napíše papir, kde rozepíše ceny věci a dopravy, odesilatele, příjemce a větu, ze jde o dárek, datum, podpis.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    Celni urad mi v rijnu odebral vzorky pro ucely testovani ze zásilky dvaceti kilovych balicku s kratomem. Po všemoznych prutazich jsem v patek zasilku dostal. A ted se podrzte. Z dvaceti balíčku otevřeli dvanáct a z kazdeho vzali téměř ctyrista gramu. Coz teda krat dvanáct neni nejmin. Samozřejmě dph si nechali zaplatit z dvaceti kilo. Čirou náhodou ve stejném období testovali známému padesáti kilovou zasilku s kratomem a tomu otevreli jen tri baleni a z kazdeho vzali jen par gramu. Tusite nekdo, jestli je to legitimní, zda se muzu nejak branit, nebo co si vlastně pocit? Přijde mi neuveritelny, ze by mi mohli jen tak ukrast dvacet procent obsahu zasilky.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CUNESK8: no asi jo, nevím co by ještě jako chtěli...
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    NEVILL: odpoved:
    prohlášení od odesílatele je potřeba z důvodu změny hodnoty zásilky.
    V případě dárku, zasílaného mezi soukromými osobami zašlete Prohlášení odesilatele, které musí obsahovat:



    jednotlivé věci v zásilce

    jejich jednotlivé ceny

    jméno adresáta a odesílatele

    informaci, že se jedná o dar.

    Kurva, tak ted jsem v pasti. Mam strycovi napsat at si vytahne bily papir a napise nebo jak?
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    NAVARA: podaci listek do zahranici je uredni papir, ve kterem je vse napsano. Chybu udelal clovek nekde v Usa s cenou, kdy za cenu 21usd dopsal v kompu 5 a vzniklo 215usd a vytiskli to. To uz stryc za prepazkou proste nevidel. Proto to resim. Ale v teto pici zemi jenom cloveka otravujou hovadinama za 21usd. Priste si pro to radsi znovu zaletim a udelam si dovcu, jelikoz v ceskem "Zamku" neco resit je o nervy.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CUNESK8: Celník ale pošťákovi (se kterým komunikuješ) nemusí věřit, že to stojí jen 22€ a může chtít více důkazů
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    NAVARA: zjistim az mi odepise. Ale do ceny 25eur/usd jim to muze byt u riti ne?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CUNESK8: Dost možná jim půjde jen o doplnění toho prohlášení že jde o dar?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CUNESK8: jako by tyhle údaje už neměli, ach jo... :O/
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    NEVILL: tady doufam, ze ceska posta spolecne s celni spravou ukazou svoji silu a shori.
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    NEVILL: tvl. Poslal jsem jim nafoceny podaci listek, kde je vse rozpsano s cenami, podpisem a prisla mi odpoved:

    Děkujeme za Váš email.

    V případě dárku, zasílaného mezi soukromými osobami zašlete Prohlášení odesilatele, které musí obsahovat:

    jednotlivé věci v zásilce

    jejich jednotlivé ceny

    jméno adresáta a odesílatele

    informaci, že se jedná o dar

    Prohlášení lze zaslat ve formě přeposlaného mailu, skenu/ foto dokumentu, v českém i cizím jazyce, pokud bude poskytnut překlad do češtiny.

    Váš email a dokumentaci předám na celní deklaraci.

    Asi jsem debil, ale podaci listek je dnes k hovnu a nebo pani reklamantka z posty neumi cist nebo uz fakt nevim.

    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    predam dal, diky :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam