• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    QUIP: To bys měl asi zkusit reklamovat na eBay jestli si tam spolu s poštovným vybrali i zálohu na clo a DPH a pak jsi to tady stejně musel platit.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Pred mesicem zasilku z eBaye normalne zachytila Ceska Posta a nechala si vyplatit vsechny vypalny, i kdyz se na eBayi psalo, ze VAT uz je zaplacena. Na zasilce za $20 byl doplatek asi 350,-
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Amazon také bez problémů - u toho tedy dlouhodobě, pokud to tedy fullfills přímo Amazon.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MUI: Kickstarter z Anglie. Etsy jsem si jedno zadával přes ecep, druhé mi jde rovnou - mají tam také nějaké předtištěné štítky; tak uvidím jak to funguje.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MUI: nn, jiná zásilka
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MUI: Pokud správně popíší obálku s IOSS :( Už mám takhle jednu reklamaci s poštou, bo se mi nechce dávat jim 150Kč za "službu" ke dph ve výši 40Kč, kde už je daň zaplacená…
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Dá se koupit na ebay z amerického bazaru?
    Nevím jestli z nich dostanu to číslo pro ecep.
    Když má Pošta moji plnou moc, tak to budou clít oni, ale když ji odvolám a ecep nezvládnu, tak zásilku nedostanu?
    DPH při nákupu mobilu je asi jisté?
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    Tak dneska dorazil balik kterej podle stitku letel do prahy z Ameriky 26.12. :D nejlepsi je ze prosel celnici bez toho aniz by posta nebo celnici neco chteli a proste se s tim postak zjevil dneska pred barakem s nutnosti doplatit nakou castku… a plnou moc posta ode me nema, vzdycky sem si to jezdil na 120 vyridit osobne :D
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOOMIX: a kolik pošťáků se předtím ztratilo po nedoručení balíčku do tvých rukou? (účtenky z betonárky dohledávat nemusíš ;) )
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Dneska mám na poštu pochvalu - včera dopoledne odeslán balík do ruky z Mladé Boleslavi a dneska ve 14:30 mi ho doručili domů
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    vita jak poznate, ze Balikovnu provozuje ceska posta? dovezou vam balik pozdeji nez slibili a jinam nez jste objednali :D
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    NAVARA: no oni maj od pulky prosince stopku. ale kdyz fungujou tak z Indonésie před dveře za osm dní i s proclením.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BRKODLAK: To mi teď přehodilo balík na Švýcarksou poštu (asendia) a mám po žížalkách :)
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    soucitim s vama, zlaty upsko.
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    QUIP: Viz muj serial nize. Ted tam lezej i cokolady od babicky
    QUIP
    QUIP --- ---
    FEFERONIE: No jo, ale tohle je zasilka, ke ktere ja ani nic nedokladal a dokladat nebudu. Ta je z AliExpressu a mela projit proclenim v jinem clenskem state EU (poplatky uhrazeny rovnou na AliExpressu). A stejne to mesic lezi na poste.
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    QUIP: Stastlivce. Muj obraz lezi na poste od 30.12. O papiry si rekli az minuly tyden po osobni navsteve. Od te doby nic.
    QUIP
    QUIP --- ---
    BORAG: Nic si z toho nedelej, respektive zachovej klid. Ja si v prosinci objednal z ciny balicek knoflikovych baterek za par dolaru. Odeslano 20.12., na letisti v CR to bylo 31.12. posta 120 to ale prevzala az 18.1. kde to bez zmeny lezelo do 3.2. - zahajili celni rizeni, ktere trvalo az do vcera 7.2. - ukonceni celniho rizeni. Ale zatim balicek nemam, to bude asi jeste nejaky tyden trvat.
    BORAG
    BORAG --- ---
    BORAG: takže dalších 5 dní a žádný viditelný posun. Včera jsem tedy poslal e-mail, zda-li mají všechny dokumenty, o které mě již několikrát žádali a já je již několikrát poskytl a prý je vše OK (došla odpověď). Paní mi napsala, že podá na zásilku celní prohlášení. A zatím stále nic. Je to smutné, když zásilka cestuje 8 dní přes půlku planety, a pak kvasí 30 dní na celnici.
    TOM
    TOM --- ---
    Rakušan odvolal politiky a ministerské úředníky z dozorčí rady České pošty. Kritizoval trafiky — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3439198-rakusan-odvolal-politiky-a-ministerske-uredniky-z-dozorci-rady-ceske-posty-kritizoval
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam